Cóż za meczycho szykuje nam się w niedzielny wieczór. Dwie ekipy celujące w mistrzostwo plus masa różnych smaczków i podtekstów. Motor dopiero inauguruje kampanię pt. PGE Ekstraliga 2023, bo mecz pierwszej rundy został przełożony. Częstochowianie z kolei są już po pierwszym przetarciu, o którym długo będą myśleć. Przed ostatnimi czterema biegami prowadzili z GKM-em Grudziądz 8-punktami ale… zremisowali. Będą mieć szansę na rehabilitację, bo jadą u siebie, ale z Mistrzem Polski. W dodatku z Mistrzem Świata w składzie. No właśnie, składy są tu głównym smaczkiem. Bo choć Zmarzlik to nabytek z Gorzowa, to jednak Lindgren to były, ważny zawodnik Włókniarza. W drugą stronę też były ruchy, bo do Częstochowy przeszli Mikkelsen (kapitan Motoru) i Drabik, który w końcu pojedzie na tym stadionie jako gospodarz. Naprawdę niesamowity mecz szykuje się w niedzielny wieczór, a my zadbamy abyście wiedzieli, co warto postawić, czego unikać i jakie są najlepsze typy na ten mecz Ekstraligi.

Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin – typy i analizy

  • Jakub Miśkowiak poniżej 5.5 pkt – kurs 1.67 (LVBET)

W drugim niedzielnym spotkaniu Ekstraligi Włókniarz podejmie mistrza Polski Motor Lublin. Z tego meczu polecam under punktowy Kuby Miśkowiaka. Jakub zdecydowanie na razie w słabszej formie, brakuje trochę jazdy o czym sam mówił jego wujek Robert, który w boksie młodego zawodnika zajmuje się jego motocyklami w czasie meczu. Podczas meczu w Grudziądzu tylko 2 punkty, wczoraj podczas DME w Gdańsku także występ bardzo marny, bo tylko 4 oczka w 3 biegach. Na początku sezonu u Miśkowiaka widać zdecydowanie brak jego największego atutu czyli braku dobrych startów. Na dystansie nigdy nie był on zawodnikiem ofensywnym i usposobionym do ataków na przeciwników. Do tego jest to jego pierwszy sezon w gronie seniorów, odpada mu więc słabo obsadzony bieg młodzieżowy w którym Kuba niemal zawsze zdobywał trójki i mocno wchodził w mecz. Tutaj nie ma już taryfy ulgowej i od początku jazda z mocnymi rywalami.

Co prawda „Misiek” zacznie dzisiaj w biegu 4 z dwoma juniorami i Jackiem Holderem więc 2-3 punkty w jego wykonaniu są tutaj realne tak kolejne biegi są bardzo mocno obsadzone. Kolejne trzy biegi pojedzie w parze ze świetnymi Duńczykami: dwukrotnie z Leonem Madsenem i raz Mikkelem Michelsenem. Z oboma zawodnikami Kuba powinien przegrać. Za rywali w biegu 7 i 13 Bartosz Zmarzlik czyli klasa sama w sobie. W wyścigu 13 będzie jeszcze Fredrik Lindgren a bieg 9 to para Hampel&Kubera. Myślę, że Miśkowiak w kolejnym meczu nie zdobędzie dużej ilości punktów i nie zdziwi mnie tutaj takie 3,1,0,0 w jego wykonaniu.@Jajs

  • Mikkel Michelsen poniżej 9.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

Hitowo zapowiada się spotkanie Włókniarza Częstochowa z Motorem Lublin. Brązowy medalista z sezonu 2022 podejmie mistrza Polski. Włókniarz w pierwszym meczu wypuścił zwycięstwo z rąk a duńska armata w postaci Mikkela Michelsena nie dołożyła tutaj cennych punktów. Dzisiaj także idę w under punktowy Duńczyka. Michelsen o godzinie 9:30 rozpocznie zmagania w Pardubicach w zawodach DME by o 19:15 jechać mecz w Częstochowie. Szalony dzień czeka więc Mikkela. Zmęczenie podróżą i startami też może wystąpić, przecież już rano trzeba odjechać swoje 5 biegów. Wieczorem zestaw bardzo mocny. Motor naszpikowany gwiazdami na czele z Bartkiem Zmarzlikiem. Właśnie z mistrzem Świata, Mikkel zmierzy się dwukrotnie w biegu 13 ale i już w biegu 3. Oprócz Bartka w biegu 3 pod taśmą ustawią się Kacper Woryna i Dominik Kubera. Zestaw więc bardzo trudny. Następne dwa biegi w parze co prawda z młodzieżowcem ale po stronie Motoru pary Hampel&Kubera oraz Lindgren&Jack Holder. We wspomnianym wcześniej biegu 13 po swojej stronie Mikkel będzie miał słabiutkiego na ten moment Jakuba Miśkowiaka ale ze strony lubelskiej ujrzymy jeszcze Fredrika Lindgrena.

Układ biegów nie najłatwiejszy, dość trudne biegi 3 i 13 a do tego poranne zawody i droga z Pardubic do Częstochowy. Uważam, że to spotkanie będzie trudne dla Duńczyka i może mieć duże problemy z osiągnięciem tutaj granicy 10 punktów.@Jajs

  • Motor Lublin – kurs 2,00 (LVBET)

Najciekawszym spotkaniu drugiej kolejki PGE Ekstraligi Włókniarz Częstochowa podejmie Motor Lublin.  Biorąc pod uwagę okoliczności,  Lwy dość niespodziewanie zremisowały w Grudziądzu. Kluczem do tego wyniku  była świetna postawa Leona Madsena oraz juniorów.  Dla Lublina będzie to inauguracyjny mecz, bowiem spotkanie z Wrocławiem zostało przełożone. Włókniarz w dzisiejszym spotkaniu powinien liczyć przede wszystkim na świetną postawę wspomnianego, Madsena oraz Michelsena. Mikkel ma dodatkowy start w Czechach, co może rzutować na jego dyspozycję. Ponadto po kontuzji do składu wraca Woryna. Tak więc jego forma może być zagadką. Swoje punkty powinien dorzucić Drabik. Jednak nie napawa optymizmem forma Jakuba Miśkowiaka. Ostatnio zawalił mecz w Grudziądzu, gdzie to był tylko dwa punkty. Również wczoraj nie popisał się drużynowych Mistrzostwach Europy.  W drużynie gości należy wyróżnić przede wszystkim Bartosza Zmarzlika. F16 jest gwarantem zdobyczy dwucyfrowej. W świetnej formie jest również duet Kubera-Hampel. W turniejach indywidualnych pokazywali się z bardzo dobrej strony. Dla Lindgrena będzie to powrót na „stare śmieci”. Z reguły Szwed na częstochowskim torze nie zawodził. Dziurą w składzie może być Holder, któremu ten tor nie pasuje.

Warto dodać, że od kilku dni w Częstochowie występują opady deszczu tak, więc Włókniarz traci handicap w postaci własnego toru. Sądzę, że zdecydowanym faworytem są goście, którzy mają bardziej kompletny skład. @power30

 

  • Maksym Drabik powyżej 7.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

Z całej oferty najbardziej zaskoczyła mnie linia właśnie na Drabika, bo według mnie jest przynajmniej o 1,5 punktu za niska. Wierzę w niego i liczę, że dziś z trudnym rywalem odpali, jak i cały Włókniarz. Maksym dobrą dyspozycję pokazał w Grudziądzu na torze za którym nie przepada wykręcił drugi wynik w swoim zespole, lepszy od niego okazał się tylko Madsen. Jeśli potrafi wykręcić 9 oczek na wyjeździe z GKM-em to w Częstochowie powinno być podobnie, patrząc jednak proporcjonalnie na klasę rywala, która w tym przypadku jest najwyższa z możliwych.

Popularny Maksiu ma dobry pierwszy bieg. Z Leonem jadą na Hampela i i Lindgrena, gospodarze powinni być lepiej spasowani z torem, liczę tu więc na podwójną wygraną. Drugą serię również rozpocznie mój faworyt. W parze z Woryną (Maks powinien przewodzić tej parze) pojedzie na Fredkę i Jacka Holdera, znów można tu szukać dobrych punktów. W 10 biegu jedzie ponownie z Kacprem na Zmarzlika i Grzelaka – tu do podziału 3 punkty na dwóch jeźdźców Włókniarza. Fazę zasadniczą Drabik zakończy w parze z Karczewskim przeciwko Cierniakowi i Kuberze. Zapowiada się walka o wygraną z Dominikiem.

Sumuję sobie te wyjazdy plus nominowany i wychodzi mi naprawdę fajny wynik dla Maksa, nawet biorąc pod uwagę jakieś tam obsuwy punktowe, bo wiadomo, że nie z każdym uda się wygrać, choć przyznam że na to liczę. Drabik to dla mnie klucz, jeśli dołączy dziś poziomem do Madsena, a Woryna jakoś strasznie nie zawali po kontuzji to Zmarzlik i spółka mogą się nieźle napocić, aby z Częstochowy wywieźć jakiekolwiek punkty. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE