Przed nami finał pocieszenia, czyli mecz o trzecie PGE Ekstraligi w którym zmierzą się Apator Toruń oraz Włókniarz Częstochowa. Z tej okazji zapraszamy na nasze typy na żużel. Dla obu zespołów ten dwumecz znaczy coś innego. Dla Aniołów brązowe medale to by było jakieś absolutne maksimum, co mogli osiągnąć po tym sezonie w którym jednak w większości zawodzili, a jednak dwa niezłe mecze w ćwierćfinale dały im awans do półfinału i okazuje się, że za chwilę po sezonie w którym większość meczów zawalili mogą mieć na szyi medale. W innej sytuacji jest Włókniarz, który kolejny sezon przegrywa sam ze sobą. Długo mogą nie mieć tak łatwej drogi do finału, bo tak trzeba nazwać tę sytuację, gdy na Spartę Wrocława spadła plaga kontuzji, a juniorzy i tak wjechali im do ekstraligowego finału. Oba zespoły jednak zrobią na pewno wszystko, aby zawiesić na szyi brąz. Dziś faworytem bukmacherów jest Apator, czy słusznie? Zapraszamy poniżej na nasze analizy żużlowe, które nakierują Was w jakim kierunku warto dziś pójść przy obstawianiu tego meczu.

Mecz o 3. miejsce – Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa – typy żużlowe

  • Mikkel Michelsen poniżej 9,5 pkt w pierwszych pięciu startach – kurs 1,90 (LVBET)

Pierwszy mecz pocieszenia odbędzie się na toruńskiej Motoarenie, która w tym sezonie bardzo się zmieniła i można twierdzić, że z najciekawszego toru w Ekstralidze stała się najnudniejszym. Sprzyja to jednak gospodarzom, którzy potrafią tu jeździć, dlatego też to właśnie Apator jest dziś faworytem.
Linie handicapowe wydają się być osadzone prawidłowo, więc szukając typy żużlowe na PGE Ekstraligę w tym meczu wpada w oko wysoka linia na Michelsena, który notuje średni sezon, a specyfika toruńskiego owalu nie bardzo mu odpowiada, co już udowadniał w tym sezonie. Duńczyk jest dopiero trzynastym zawodnikiem z najlepszą średnią w lidze i na pewno częstochowscy włodarze są lekko zawiedzeni, gdyż widzieli go przynajmniej w czołowej dziesiątce. Co prawda w Toruniu w tym sezonie jakoś wielce nie zawiódł bo zdobył jedenaście punktów w sześciu startach, jednak wydaje się, że to był absolutny maks z tego, co mógł wycisnąć w tamtym meczu. Dziś spodziewamy się trudniejszej przeprawy dla gości, więc jeśli wtedy nie pokrył linii 9,5 w pięciu startach to i dziś tego nie zrobi, a startuje pod tym samym numerem, obsady zespołów są praktycznie identyczne.
Dla Mikkela to trudny sezon w którym potrafił przegrywać nawet z juniorami, na pewno zdaje sobie również sprawę, że trochę i jego punktów brakło do tego, aby Włókniarz znalazł się w wielkim finale. Bardzo możliwe, że tor dziś nie będzie przygotowany tak jak lubi. Raczej trzeba będzie szukać krawężnika, niż bandy, a właśnie taką jazdę pod płotem uwielbia były zawodnik Motoru Lublin. To wszystko wydaje się sugerować dzisiejsze problemy lidera częstochowian, a kursy na żużel w tym przypadku są naprawdę bardzo dobre. Warto więc poszukać swojego szczęścia w „nieszczęściu” Michelsena. @dwight

  • Woryna poniżej 6,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

W pierwszym starciu o brązowy medal, Apator Toruń zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa.   Nieznacznym faworytem w tym dwumeczu według ekspertów żużlowych są Anioły. W tej analizie przyjrzymy się zawodnikowi Lwów – Kacprowi Worynie. Można śmiało stwierdzić, iż nie jest to zbyt udany dla niego sezon, jeśli weźmiemy pod uwagę jego ubiegłoroczną dyspozycję. Ponadto startuje dość z ciężkim wyjazdowym numerem startowym, tak więc o punkty może być mu ciężko.

Zaczyna od bardzo trudnego biegu, w którym pojedzie w parze z Madsenem na Lamberta oraz oraz Dudka, tak więc nie zdziwię się jeśli zakończy start bez punktów. Następnie pojedzie dwukrotnie w parze z Drabikiem. Fakt Maksym również nie jest w optymalnej formie, ale sądzę że jest w stanie urwać punkt Worynie. Kolejne dwa biegi wyglądają nieco łatwiej, gdyż pojedzie przeciwko Przedpełskiemu czy też Rumińskiemu. Wątpię, aby był w stanie objechać Lamberta czy będącego w kapitalnej formie Sayfutdinova. Ponadto ma dość ciężki 13 bieg, w którym pojedzie z Michelsenem na Emila oraz Lamparta.

Tak jak wspomniałem Woryna nie jest aktualnie w optymalnej formie. Nie zdziwię się, jeśli Kacper zaliczy tylko cztery starty w tym spotkaniu. Zdaje sobie sprawę, iż w rundzie zasadniczej wykręcił bardzo dobry wynik, ale wówczas wykręcał również bardzo dobre wyniki w innych spotkaniach. Myślę, że Worynie ciężko będzie przekroczyć tę linię, dlatego też typem żużlowym na to spotkanie będzie under zawodnika Lwów. @power30

  • Emil Sajfutdinow powyżej 12.5 pkt – kurs 1.67 (LVBET)

W PGE Ekstralidze czas na finałowe rozstrzygnięcia. Niedzielne ściganie zaczniemy meczem w Toruniu gdzie Apator podejmie Włókniarz w pierwszym starciu o brąz. Z szerokiej bukmacherskie oferty typy na żużel polecamy dzisiaj zakład na niekwestionowanego lidera gospodarzy Emila Sajfutdinowa.

Rosjanin z polskim obywatelstwem świetnie ostatnio radzi sobie na torach Ekstraligi. Szczególnie widać to podczas meczów na Motoarenie. W pierwszym spotkaniu półfinałów zanotował czysty duży komplet 18 punktów, a ogólnie ma on najwyższą domową średnią w całej lidze. Dzisiaj Emil klasycznie z numerem 13. Zacznie mecz w parze z Przedpełskiem, a rywale to Michelsen i Miśkowiak. Następnie w parze dwukrotnie junior. W biegu numer 6 i 8 rywalami Sajfutdinowa będą Madsen i ponownie Miśkowiak oraz Woryna i Drabik. Zestaw bardzo przyjemny i chyba jedynym zagrożeniem będzie Madsen w 6 gonitwie dnia. W wyścigu numer 13 partnerem w parze Emila będzie Lampart, zaś rywalami ponownie Michelsen i Woryna.

Po 4 pierwszych biegach widzimy tu okolice kompletu punktów, bo tak też musi być przy tak wysokiej linii. Oczywiście próg punktowy proponowany przez bukmachera jest bardzo wysoki i nie ma tu miejsca na wpadki bądź jakieś wykluczenia. Myślimy jednak, że Emil potwierdzi dzisiaj swoją kapitalną formę i ponownie zakręci się w okolicach kompletu punktów. Tak więc z patrząc dzisiaj na ofertę typy na PGE Ekstraligę opcja zagrania tak wysokiej linii ma swoje argumenty.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”