Nie jest to derbowy mecz, ale kibice obu drużyn nie przepadają za sobą i zimą z pewnością ten mecz mieli zakreślony w swoich żużlowych kalendarzach. Mowa o starciu Sparty Wrocław z Unią Leszno. Typy ekspertów wskazują Spartę jako głównego kandydata do złota. Najpierw trzeba jednak wejść w sezon, a będzie to pierwszy mecz ligowy wrocławian. Leszno ma już inaugurację za sobą, a w niej ledwo wygrali u siebie z beniaminkiem z Krosna. Oczywistym faworytem są więc Spartanie, ale jak dużym? Szykuje się pogrom, czy Unia pokaże, że nie będzie walczyć o utrzymanie, tylko raczej w fazę playoff. Jeśli nie wiesz właściwie co zagrać w tym meczu, typy z analizami już czekają. Oto najlepiej zapowiadające się typy na pierwszy niedzielny mecz PGE Ekstraligi.

Sparta Wrocław – Unia Leszno – typy i analizy

  • Tai Woffinden poniżej 9.5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Dzisiaj naszpikowana gwiazdami drużyna Sparty Wrocław rozpocznie zmagania Speedway Ekstraligi podejmując na swoim torze zespół Unii Leszno. Swój typ kieruję w under punktowy Taia Woffidena. Trzykrotny mistrz Świata przed rokiem zaliczył najsłabszy sezon w lidze od wielu lat. Dzisiaj przyjeżdża rywal może i niżej notowany jednak o punkty też nie będzie tutaj jakoś mega łatwo. Unia Leszno słynęła z dobrych występów na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Brytyjczyk ustawiony z numerem 12 czyli najgorszy u gospodarza. Dwukrotnie pojedzie w parze z Artiomem Łagutą a po razie z Maciejem Janowskim i Piotrem Pawlickim. Zestaw ze swojej drużyny Tai jak widać ma bardzo mocny i uważam, że zgubi tutaj trochę punktów.

Brytyjczyk zacznie od bardzo trudnego wyścigu nr 3 gdzie naprzeciw Woffindena ze strony leszczyńskiej będzie Chris Holder oraz Janusz Kołodziej. Tutaj spokojnie u niego może wpaść dorobek tylko 1 punktu a może i mniej. Następnie para Lidsey&Zengota oraz Holder&Ratajczak. Zestaw jak najbardziej w zasięgu Tajskiego jednak pamiętajmy, że w parze z nim pojedzie Łaguta. 11 bieg wydaję się najłatwiejszy, bo z takimi zawodnikami jak Smektała i Zengota ale jest to początek sezonu, różne niespodzianki mogą się zdarzać jeśli tylko mniej faworyzowany zawodnik wygra start. Uważam, że mimo słabszej obsady tego spotkania Woffiden nie zapisze na swoim koncie dwucyfrowego wyniku punktowego.@Jajs

  • Piotr Pawlicki powyżej 6.5 pkt – kurs 1.70 (LVBET)

Dzisiejsze spotkanie Sparty Wrocław z Unią Leszno będzie szczególnie ważne dla Piotra Pawlickiego, który debiutuje w zespole Sparty a jako wychowanek leszczyńskiej Unii niemal całą karierę zdobywał punkty dla tego zespołu. Dzisiejszy zestaw biegów nie wygląda najgorzej. Trzy razy stanie pod taśmą naprzeciw Bartosza Smektały, zawsze mocnego w zawodach indywidualnych ale w rozgrywkach ligowych bardzo często zawodzącego. Dwukrotnie w parze z Piotrem pojedzie Dan Bewley o ile… zdąży na mecz, bowiem o godzinie 9:30 Anglik ma wziąć na udział w DME w czeskich Pardubicach. Patrząc jednak czysto sportowo to Bewley nie wszedł jakoś wybitnie w ten sezon. Mocno przeciętne wyniki w lidze angielskiej gdzie zawsze brylował. W biegu 1 oraz 11 zawodnikami do parowymi dla Piotra będą Artiom Łaguta oraz Tai Woffinden więc o punkty trudno natomiast pokonanie Woffindena jest jak najbardziej w zasięgu. Za rywali poza wspomnianym Smektałą: w 7 biegu Chris Holder jak najbardziej do pokonania, w biegu 9 mocny i lubiący ten tor Janusz Kołodziej oraz w biegu 11 Grzegorz Zengota. Zestaw biegów taki optymalny, bo są biegi z mocnymi jak Łaguta, Woffiden i Kołodziej ale i słabszymi zawodnikami w zasięgu Piotra czyli Holder, Zengota i Smektała.

Typ trochę pod prąd, ponieważ ostatnie dwa sezony w wykonaniu młodszego z braci Pawlickich były po prostu słabe jak na jego możliwości. Zmiana klubu powinna mu pomóc w odbudowaniu formy. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie nie sparaliżuje Piotr psychicznie a wręcz przeciwnie zadziała na niego mobilizująco i będzie chciał pokazać przeciw swojemu macierzystemu klubowi kawałek fajnego żużla.@Jajs

  • Bartosz Smektała under 5,5 pkt – kurs 2,0 (LVBET)

W spotkaniu inaugurującym drugą kolejkę PGE Ekstraligi Sparta Wrocław podejmie Unię Leszno. Zdecydowanym faworytem jest drużyna gospodarzy. Dzisiaj pójdę w kierunku zdobyczy punktowej Bartosza Smektały. Smyk standardowo w przedsezonowych zawodach wpisywał się bardzo dobrej strony. Jednak w ostatnim meczu pojechał dość przeciętnie na tle niewymagającego rywala, jakim jest zespół z Krosna. Bartosz ma dość trudny układ biegów, bowiem dwukrotnie startuje w parze z Kołodziejem. Spartanie mają bardzo silną formację seniorską, na której będzie tracił punkty. Sądzę, że punkt jest w stanie mu urwać choćby junior gospodarzy – Kowalski. Ponadto na przestrzeni kilku sezonów tor we Wrocławiu niezbyt leżał Smektale. Nie dziwię się, jeśli Smyk zostanie zmieniony w ramach rezerwy taktycznej. @power30

  • Artiom Łaguta poniżej 11,5 pkt – kurs 2,0 (LVBET)

Artiom wraca na salony. Esktraligę zainauguruje przy Olimpijskiej, co pewnie mu pomoże. Stracił ubiegły sezon, a w bieżącym będzie chciał udowodnić, że nie stracił nic ze swojej jakości. Został w końcu zawieszony jako mistrz świata. Wydaje mi się, że ta roczna absencja musi się odbić na jego wynikach i Łaguta nie ma szans na choćby powtórzenie rezultatów z 2021 roku. Nie da się tego zrobić po rocznym rozbracie z ligową rywalizacją. Jeśli tak się stanie będę naprawdę zdziwiony.

Linia wystrzelona niesamowicie wysoko, choć w sumie nie ma się co dziwić, bo bomber Sparty świetnie radził sobie w zawodach przed sezonem oraz w sparingach, pewnyem jest, że będzie to czołowa postać w układance trenera Śledzia.
Czuję jednak, że Ekstraliga go delikatnie zweryfikuje, bo tu już nie będzie puszczania gazu i Artiom może dziś klika punktów stracić. Ma na kim, bo numer startowy, co oczywiste ma ciężki. Wynik punktowy jest pewnie też tak wywindowany dzięki Unii, która nie zachwyciła na inaugurację z Krosnem szczęsliwie przesądzając losy meczu w ostatnim biegu. Byki jednak w dalszej części rozgrywek powinni prezentować się lepiej.

Co do Łaguty dziś w parze dwa razy pojedzie z Woffinden, raz z Piterem i raz z Kowalskim i o ile można przyjąć, że z Bartkiem wygra bez problemów tak na pozostałych kolegach może punkty stracić, bo niekoniecznie będzie ich ścigał, więc wiele będzie zależało od startu, a z tym szczególnie Tajski nie ma problemów. Z rywalami w pierwszych dwóch seriach nie powinien mieć problemów, natomiast w biegach 10 i 12 ma już Holdera i Kołodzieja. Tu również szukam swojej szansy, do tego mogą dojść ewentualne wcześniejsze taktyczne. Sparta dziś nie powinna mieć problemu z wygraną, ale za wszelką cenę będzie chciała przegrać jak najniżej. Jest na kim tracić punkty, a przy wysokim wyniku Spartanie nie będą się zabijać w pierwszym ligowym meczu. W związku z tym typuję, że Artiom dziś linii nie pokryje. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE