Kapryśna pogoda sprawiła, że żużlowcy odrabiają zaległości w tygodniu. W Gorzowie zmierzą się drużyny, które znajdują się w tej słabszej czwórce ligi. Jest to niezwykle ważny mecz, bo przegrany będzie musiał dźwigać piętno kandydata do spadku z PGE Ekstraligi. Dla Stali Gorzów to mecz z gatunku must win, a ewentualna przegrana praktycznie skazuje gorzowian na rozpaczliwą walkę o utrzymanie. GKM przyjeżdża po dobry wynik, bo decydującym czynnikiem może być punkt bonusowy. Grudziądzanie do końca walczyli z Włókniarzem i wyszarpali punkt za remis. Stalowcy z kolei na inaugurację pojechali bardzo dobre zawody z napakowanym gwiazdami Apatorem. Różnicę zrobił Oskar Fajfer, który zamknął usta krytykom przywożąc 9 punktów i wygrywając 2 biegi. Gospodarz Patryk Dudek „zrobił” 9 z bonusem. To pokazuje, że w Fajferze drzemie potencjał. Szykują się świetne zawody, gdzie zobaczymy czy sukcesy Fajfera i Nickiego Pedersena (18 punktów w I kolejce) to jednorazowy wyskok czy może sygnał, że zapowiada się mocny sezon tych zawodników. Nasi typerzy zadbali o to, żeby niezdecydowani wiedzieli w którą stronę pójść. Sprawdźcie nasze typy żużlowe na mecz PGE Ekstraligi który mamy nadzieję tym razem „pojedzie” i pogoda nie stanie na przeszkodzie.

Stal Gorzów – GKM Grudziądz – typy i analizy

  • Martin Vaculik powyżej 11.5 pkt – kurs 1.72 (LVBET)

We wtorkowym spotkaniu 2 kolejki Ekstraligi miejscowa Stal Gorzów podejmie GKM Grudziądz. Dzisiaj spróbuje over punktowy lidera gospodarzy Martina Vaculika. Słowak świetnie wszedł w sezon zajmując drugą lokatę w IMME rozgrywanych w Toruniu. Na tym samym torze w pierwszym meczu sezonu nie pojechał wybitnego spotkania, ponieważ na swoim koncie zapisał 11+1 w 6 startach natomiast nie był to też najgorszy mecz w jego wykonaniu. Dzisiaj do Gorzowa przyjeżdża podbudowana niespodziewanym remisem na swoim torze w pierwszej kolejce drużyna z Grudziądza, która jednak dużo traci na swojej wartości gdy występuje na wyjeździe.

Dzisiaj Martin w zasadzie klasycznie na swoim torze ustawiony z numerem 11, tak więc będzie miał latwy bieg 12 z dwoma juniorami oraz Maxem Frickiem. Od siebie z pary ponadto raz Szymon Woźniak i dwukrotnie Wiktor Jasiński. Nie ma więc mocnych kolegów z pary i potencjalnie punkty może stracić tylko w biegu 1 z Woźniakiem. Z liderem i największą gwiazdą przyjezdnych – Nickim Pedersenem, Vaculik programowo zmierzy się tylko raz w biegu nr 10. Reszta zawodników jak Jakobsen, dwukrotnie Czugunow czy Fricke nie powinni stanowić dla Słowaka większego zagrożenia.

Martin uwielbia jeżdzić na gorzowskim torze, czuję się on na nim równie świetnie jak Bartosz Zmarzlik. Teraz po odejściu Zmarzlika powinien być on zdecydowanym liderem Stali dlatego mimo wysokiej linii, proponuję typ na dużą ilość punktów Słowaka i liczę, że zapiszę on na swoim koncie minimum 12 punktów.@Jajs

  • Max Fricke powyżej 7,5 punktów – kurs 1,8 (LVBET)

W zaległym spotkaniu drugiej kolejki PGE Ekstraligi, Stal Gorzów podejmie na własnym torze GKM Grudziądz. W pierwszej kolejce podopieczni Chomskiego przegrali z Apatorem Toruń, natomiast GKM zremisował z Włókniarzem.  Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi gości – Maxowi Fricke. Dla Australijczyka jest to powrót po rocznej przerwie do PGE Ekstraligi. W meczu z Częstochową pokazał się z dobrej strony, bowiem przywiózł 8 punktów z silnym rywalem. Warto dodać, iż Maxowi w jednym biegu zdefektował sprzęt. Tak więc jego dorobek punktowy zapewne byłby okazalszy. Zasadniczo Fricke ma dość jeden ciężki bieg (3), w którym pojedzie w parze z Pedersenem przeciwko Thomsenowi i Jasińskiemu.  Jednak Anders nadal boryka się problemami zdrowotnymi, to może wpłynąć na jego dyspozycję. Następnie jedzie w parze z Jakobsenem, na którym nie powinien tracić punkty. Max ma dwa dość łatwe biegi (6 i 12), gdzie pojedzie z juniorami. O ile Vacullik wydaje się poza zasięgiem, to ze wspomnianym Thomsenem jest wstanie powalczyć. W biegu 9 jest w stanie powalczyć z Woźniakiem oraz Fajferem. Zdecydowanym faworytem są gospodarze tak, więc Fricke może wskoczyć jako RT. Potencjał na zmiany, przy niekorzystnym wyniku, widać zwłaszcza w biegu 8 oraz 11. Nie jest to zbyt wygórowana linia, jeśli Max ma być liderem Grudziądzan. W ostatnim występie ligowym na gorzowskim torze Fricke wykręcił 9 „oczek”. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE