W niedzielne popołudnie wchodzimy w ostateczne rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze, a to czas na nasze kolejny typy żużlowe. O godzinie 16:00 w Częstochowie miejscowy Włókniarz podejmie zespół Apatora Toruń. Gospodarze ustawieni są mocno pod ścianą, po meczu w Toruniu do odrobienia mają 10 punktów. Patrząc jak świetnie dysponowany jest Sajfutdinow, a na częstochowskim torze dobrze radzi sobie Lambert – zadanie to będzie bardzo trudne.

W Apatorze wciąż spore problemy z punktowaniem u Dudka, Przedpełskiego czy juniorów, ale nie mniej problemów mają gospodarze. Przed tygodniem na Motoarenie kolejny raz fatalne zawody zaliczyli Woryna, Drabik i Michelsen. Walki na torze w Częstochowie z pewnością nie zabraknie. Główne show w walce z zawodnikami Włókniarza powinni dostarczyć nam wspomniani Lambert i Sajftudinow. Zapraszamy na nasze darmowe analizy żużlowe z ostatniego spotkania obu ekip w sezonie 2023.

Mecz o 3. miejsce, rewanż – Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń – typy żużlowe

  • Robert Lambert powyżej 9,5 pkt. – kurs 1,90 (LVBET)

Ostatni ekstraligowy weekend w tym sezonie. Niedzielę rozpoczniemy rozstrzygnięciem walki o brązowy medal w którym Włókniarz Częstochowa spóbuje zrewanżować się Apatorowi Toruń. Goście przyjechali z 10-punktową przewagą i choć dziś nie są faworytem to jednak cały czas to oni są dużo bliżej medalu. Wsłuchując się w typy ekspertów na żużel wybraliśmy na ten mecz over punktowy Roberta Lamberta, który może pomóc w zrealizowaniu celu Aniołów.

Brytyjczyk bardzo lubi częstochowski owal, ostatnio cały czas strzela tu dwucyfrówki, a patrząc na formę zawodników Lwów z którymi przyjdzie mu dziś rywalizować bardzo możliwe, że dziś powtórzy ten wyczyn. Lambo najtrudniejszy start ma już na otwarcie meczu, kiedy to pojedzie przeciwko duńskiej parze Michelsen – Madsen. Jest to idealne rozwiązanie, bo tor zapewne nie będzie się jeszcze nadawał do wielkiego ścigania, a zawodnik Apatora jest doskonałym startowcem. W serii drugiej rywalami Roberta będą Kupiec i Woryna, a w trzeciej Drabik i ponownie Michelsen. W biegu numer jedenaście trzeci raz Michelsen w parze z Miśkowiakiem. Dobrze wygląda ten rozkład, spokojnie w każdym biegu powinny być punkty. Formacja seniorska Włókniarza pod koniec sezonu bardzo obniżyła loty. Torunianie wykorzystali to już w pierwszym meczu, a jutro powinni to tylko dopiąć.

Biorąc pod uwagę dobrą znajomość toru w Częstochowie oraz upodobanie Lamberta do tego właśnie owalu, dodając do tego kiepską formę rywali z którymi przyjdzie mu stawać pod taśmą typujemy, że to właśnie Brytyjczyk będzie obok Emila dziś najjaśniejszą postacią w ekipie Aniołów. Przeglądając typy żużlowe to overowa opcja Roberta wydaje się być jedną z najlepszych. @dwight

  • Emil Sajfutdinow powyżej 12,5 pkt. – kurs 1,95 (LVBET)
Już dzisiaj o 16:00 w Częstochowie rusza rewanżowe spotkanie o brązowy medal najlepszej ligi świata. Meczem Włókniarza z Apatorem Toruń zaczynamy żużlową niedzielę. Faworytem tego spotkania są gospodarze, ale czy dadzą radę odrobić 10 punktową stratę z Torunia? O to nie będzie łatwo, tym bardziej jadąc przeciw tak mocnemu zawodnikowi w tym sezonie jak Emil Sajfutdinow. Z oferty typy na żużel polecamy dzisiaj over punktowy właśnie na tego żużlowca. Rosjanin z polskim paszportem w tym sezonie prezentuje się znakomicie, co tylko potwierdza w ostatnim czasie na torach PGE Ekstraligi oraz angielskiej Premiership notorycznie notując trójki na swoim koncie.
Emil ustawiony dziś z numerem 5. Co ważne: regulaminowo w biegach 1-13 tylko raz spotka się z liderami Włókniarza – Madsenem i Michelsenem. Pierwszy bieg i dwaj rywale bardzo „przyjemni” do objechania czyli Woryna i Miśkowiak. Partnerem z pary będzie Dudek. Zestaw na start fajny, wprost żeby zdobyć tutaj 3 punkty. Następnie biegach 7 i 10 Emil pojedzie ze swoimi juniorami, a rywalami będą odpowiednio: Michelsen z Drabikiem oraz para Madsen&Miśkowiak. Licząc, że Michelsen wciąż jest mocno niepewny, można realnie zakładać porażkę tylko z Madsenem w 10 wyścigu dnia. Bieg 13 Sajfutdinow pojedzie w parze z młodym Lampartem, naprzeciw pary Woryna i Drabik. W takim zestawieniu i mając na uwadze kapitalną formę Emila zdecydowanie można zakładać u Rosjanina kolejne 3 oczka co już mogło by oznaczać blisko rozstrzygnięcia tego typu na plus. Zostanie więc jeszcze jeden bieg. W teorii będzie to wyścig nominowany, jednak patrząc na słabą postawę juniorów Apatora i nierówną jazdę kilku seniorów, z wielką dozą prawdopodobieństwa trzeba założyć, że Apator będzie przegrywać dziś różnicą minimum 6 punktów i Sajfutdinow pojedzie bieg z rezerwy taktycznej.
Szukając dzisiaj typy bukmacherskie na żużel typ w kierunku Emila jest rozsądny, dość bezpieczny i przede wszystkim logiczny. Mimo, że linia na Sajfutdinowa wystawiona przez bukmachera jest wysoka, tak forma Emila oraz jego biegi zachęcają do zagrania jego overa.@Jajs
  • Miśkowiak (-0,5) – P Przedpełski 1 – kurs 1,65 (LVBET)

W spotkaniu od brązowy medal Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Apatorem Toruń. Dość solidną zaliczkę z pierwszego spotkania mają Anioły, które są faworytem według ekspertów żużlowych do zdobycia medalu. Dość ciekawym zestawieniem jest para zawodników, a mianowicie Miśkowiaka oraz Przedpełskiego. U zawodników Lwów widać wyraźną zwyżkę formy w końcówce sezonu. Nie można powiedzieć tego o zawodniku gości, który poza jednym przebłyskiem spisuje się dość słabo. Należy również wziąć pod uwagę ostatni fatalny występ przy Olsztyńskiej, w której zdobył tylko jeden punkt.

Przedpełski ma nieco łatwiejszy układ biegów, bowiem zacznie od dość prostego biegu, w którym pojedzie z juniorami oraz Drabikiem. Obaj zawodnicy według programu stanu dwukrotnie pod taśmą – w 5 i 11 biegu. Warto jednak dodać, że Przedpełski oraz Lampart są pierwszymi zawodnikami do zmiany, tak więc nie zdziwi mnie ewentualna rezerwa taktyczna. Ponadto nie zdziwię się, jeśli Paweł straci punkty na Lamparcie, u którego można zanotować zwyżkę formy.

Pomimo dość prostego jednego biegu sądzę, że Przedpełski zakończy zawody na 3-4 biegach. Torunianie intencjonalnie zestawili w parze w 2 biegach Przedpełskiego i Lamparta by swobodnie ich zmieniać przy niekorzystnym wyniku. Sądzę, iż w tej parze lepszym będzie zawodnik Lwów, który aktualnie jest w lepszej dyspozycji  i taki jest typ żużlowy na to spotkanie. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”