Pierwsza odsłona wielkiego finału PGE Ekstraligi w sezonie 2023 tuż tuż. Przed nami trzydzieści biegów, które wyłonią najlepszy zespół bieżącej kampanii. Szanse Motoru i Sparty w trakcie sezonu bardzo się zmieniły. Do dwunastej kolejki rundy zasadniczej pewniakiem do złotego medalu była Sparta. Od tamtej pory jednak wrocławianie spuścili z tonu, przed półfinałami doszły problemy z kontuzjami, a w półfinałach jeszcze się nasiliły i na dziś nikt sobie nie wyobraża innego rozstrzygnięcia niż wysoko wygrany dwumecz przez Koziołki. Typy ekspertów są dla Spartan okrutne i dziś nie dają im najmniejszych szans, potwierdzają to bukmacherzy, którzy wystawili bardzo wysokie handicapy na ten mecz. Czy te wszystkie przewidywania się potwierdzą? Mądrzejsi będziemy już dziś późnym wieczorem, jednak przed meczem próbujemy cokolwiek przewidzieć i proponujemy nasz typy. PGE Ekstraliga zaskakiwała już wiele razy. Czy tym razem również jest szans na niespodziankę? Sprawdźcie poniżej.

FINAŁ PGE Ekstraligi – Motor Lublin – Sparta Wrocław– typy żużlowe

  • Pawlicki poniżej 6,5 pkt – kurs 1,90 (LVBET)

Przed nami pierwsze starcie o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, w którym Motor Lublin zmierzy się ze Spartą Wrocław. Zdecydowanym faworytem według ekspertów żużlowych są gospodarze, których zawodnicy są w doskonałej dyspozycji. Ponadto Wrocławianie przystąpią do tego meczu mocno osłabieni, bowiem zabraknie Woffindena oraz Janowskiego. Pod nieobecność jednym z liderów powinien być Pawlicki, ale jego ostatnia forma nie napawa optymizmem.

Piter zaczyna starty od ciężkiego biegu, gdzie pojedzie na mocną parę Hampel-Holder. Prawdopodobnie w parze pojedzie z Kowalskim. Dwukrotnie awizowany jest w parze z Baileyem, za którego choć raz powinna być zastosowana rezerwa. Teoretycznie najłatwiej wygląda szósty bieg, w którym pojedzie na Zmarzlika oraz Bańbora. W kolejnym starcie zmierzy się z silną lubelską parą Hampel-Kubera. Ponadto pojedzie w mocno obsadzonym 11 biegu, gdzie jego doparowym będzie Łaguta. Tak więc bardzo możliwe, że zakończy ten wyścig bez dorobku punktowego.

Lublinianie dysponują bardzo silną formacją seniorką, która jest w stanie spokojnie objechać będącego w niezbyt dobrej formie Pitera. Ponadto Pawlicki może również wskoczyć jako RT do Łaguty, tak więc ma gdzie tracić punkty. Sądzę, że racjonalnym typem żużlowym na to spotkanie będzie under zawodnika Spartan.  @power30

  • Dan Bewley poniżej 8.5 pkt – kurs 2.1 (LVBET)

Niedzielne ściganie kończymy w Lublinie gdzie odbędzie się pierwsze finałowe spotkanie pomiędzy Motorem a Spartą Wrocław. Typy ekspertów na to spotkanie zdecydowanie faworyzują tutaj gospodarzy i nie ma się czemu dziwić. Goście przystąpią do tego pojedynku osłabieni brakiem Woffindena i Janowskiego. Ciężko liczyć na korzystny dla nich wynik. My polecamy zakład na under punktowy Bewleya licząc, że podtrzyma on swoją słabą dyspozycję w meczach wyjazdowych.

Poprzez duże braki kadrowe Dan ustawiony dzisiaj wyjątkowo z numerem 5. Ciężki dla niego numer i bardzo trudne biegi jakie go czekają. Już w biegu 3 świetna para Motoru Zmarzlik-Lindgren. Następnie w biegu 7 i 10 tak samo trudne zadanie, gdzie rywalami będą Hampel i Kubera oraz Holder z Lindgrenem. Zdecydowanie w takiej obsadzie Brytyjczyk może zbierać tutaj tylko 1. Bieg 13 kolejny raz świetni zawodnicy naprzeciw czyli Kubera i Zmarzlik. Na pewno też Bewley wskoczy w którymś biegu jako rezerwa taktyczna, bo niewątpliwa Sparta będzie mieć w tym meczu taką możliwość.

Każdy wyścig z udziałem rudowłosego Anglika jest mocno obsadzony. Motor na swoim torze jeździ świetnie, rozjeżdżając jak walec każdego rywala. Dzisiaj z mocno osłabioną Spartą powinno być tak samo, a Bewley stale słabo jeżdżący na wyjazdach nie powinien w tym spotkaniu błyszczeć. Mając na uwadze wszystkie te argumenty z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy zakład przeciwko zawodnikowi z Wrocławia licząc na podtrzymanie świetnych występów u siebie zawodników gospodarzy.@Jajs

 

  • Sparta Wrocław handicap +22,5 pkt. – kurs 1,60 (LVBET)

Kto by pomyślał na początku sezonu, że w finale Sparta będzie bez szans w dwumeczu z Motorem? Tak przynajmniej sugerują nam typy ekspertów na żużel. W sumie ciężko się z tym nie zgodzić, bo linie handicapowe bardzo wysokie, jak na finał. Wydaje się jednak, że aż za duże, bo ciężko spodziewać się tu ponad 20-punktowej porażki gości pomimo wszystkich przeciwności, tym bardziej że jest kilka argumentów, które mogą dziś być kulą u nogi Motoru.
Przede wszystkim wczorajsze i przdwczorajcze GP Danii w Vojens w którym po siedem startów zaliczyli Cierniak, Lindgren i Holder, nie wspominając o występie, a raczej jego braku Bartka Zmarzlika. Jeśli te zawody mają mieć jakieś konsekwencje to raczej negatywne, nawet biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie dla wszyskich poza Bartkiem te zawody były bardzo udane. Kolejny aspekt to zdecydowane faworyzowanie gospodarzy i myślę, że zawodnicy typu „Dżaki”, czy „Fredka” mogą dziś wyjechać na tor z myślą „jesteśmy czołowymi zawodnikami GP, a Sparta przyjeżdża w śmiesznym składzie, ten mecz sam się wygra”. Oczywiste jest, że nikt tak nie powie, ale w głowie są takie myśli, do tego są zawodnicy, którzy są podatni na tego typu podejście i za takiego mam właśnie obu Panów, choć akurat młodszy z braci Holderów w tym sezonie jakby trochę sobie zaczął z takim podejściem radzić. Na pewno takiej mentalności nie ma Zmarzlik, on będzie jechał dziś na maksa, aby zmazać plamę, ale dołek po wczorajszej sytuacji może mu jednak trochę przeszkadzać i w tym przypadku można się nawet obawiać, aby były zawodnik Stali nie był zbyt przemotywowany. Oczywiście to nie jest tak, że w tym przypadku Sparta ten mecz wygra, ale pojedyncze wpadki mogą zdecydować, że Motor nie wygra 24 punktami, a 16 bo pewnym jest, że po 6 startów zaliczą Bewley, Łaguta, czy Pawlicki. Do tego Kowalski, który na pewno stanie na wysokości zadania i może się okazać, że dziś lublinianie mogą mieć problem przekroczyć 55 punktów, a Sparta za wszelką cenę będzie trzymać wynik, co jest rzeczą jasną i oczywistą.
Podsumowując jeśli szukacie dziś typy żużlowe na pierwszy pojedynek finałowy to granie wysokich handicapów w kierunku Sparty wydaje się być bezpieczne. Pokazują to także linie wystawione u bukmacherów, którzy na Bewleya, Artioma, Bartka i Pitera łącznie wystawili linię na sumę 36 oczek, co już trochę przeczy liniom handicapowym, bo nie można wykluczyć, że i Małkiewicz jakieś oczko dziś dołoży. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”