Sezon PGE Ekstraligi 2023 kończymy we Wrocławiu rewanżowym spotkaniem finałowym. Typy ekspertów na spotkanie Sparty z Motorem są podzielone, choć mimo powrotu Woffindena to wciąż Motor jest faworytem spotkania na stadionie Olimpijskim. Gościom do wywalczenia tytułu wystarczy tylko 40 punktów, ale każdy z zawodników Motoru ma spore rezerwy względem spotkania w Lublinie przed tygodniem.

Sparta wzmocniona Brytyjczykiem, ale wciąż bez Janowskiego i z jedną dziurą w składzie raczej nie ma co marzyć o mistrzostwie. Wygrana różnicą aż 12 punktów nad kompletną drużyną Motoru wydaje się niemożliwa. Tor na Olimpijskim zawsze pozwala na świetne ściganie, a mając na uwadze finałowe ligowe rozstrzygnięcia to do oglądania tego spotkania nikogo zapraszać nie trzeba. Na ten mecz także mamy swoje typy bukmacherskie na żużel na które serdecznie zapraszamy.

FINAŁ PGE Ekstraligi, rewanż – Sparta Wrocław – Motor Lublin – typy żużlowe

  • Fredrik Lindgren poniżej 8,5 pkt – kurs 2,00 (LVBET)

To już jest koniec. Tak będzie można powiedzieć po ostatnim meczu sezonu w którym zmierzą się ze sobą Sparta Wrocław oraz Motor Lublin. Będzie to druga odsłona finału PGE Ekstraligi, zaliczki z pierwszego starcia broni ekipa z Lublina. Z tej okazji zapraszamy na darmowe typy bukmacherskie na żużel, a na pierwszy ogień rzucamy under punktowy Lindgrena.

Jak Szwed jeździ na wyjazdach wszyscy wiemy. Fredrik w Lublinie, a w delegacji to dwaj inni zawodnicy. Trzeba brać jednak pod uwagę jeszcze jeden aspekt. Na horyzoncie pojawiła się szansa na tytuł mistrza świata, a to by było przepiękne zwieńczenie kariery tego zawodnika i nie ma możliwości, aby myśli z tym związane nie kłębiły się w głowie tego doświadczonego zawodnika. Liczymy więc dziś na delikatne zlekceważenie rywali, bo tytuł praktycznie już sam się wygra, gdy masz za kolegów z drużyny Hampela, Zmarzlika, Holdera, Kuberę, czy młodego Cierniaka. No nie ma siły, nawet jakby Lindgren dziś przywiózł pięć punktów to i tak dzisiejszego wieczoru złoty medal zawiśnie na jego szyi. Szwed ogólnie ma trochę tendencję do nierównego traktowania wszystkich spotkań, a przynajmniej tak to wygląda patrząc na jego średnie. Nigdy nie był to zawodnik, który przewodzi w tabelach średnich biegopunktowych. Można tu pisać głębokie analizy żużlowe, ale to wiele nie zmieni. Fredka wie na jakich meczach i zawodach się skupiać i akurat to potrafi robić znakomicie, stąd też rezygnacje z występów w kolejnych zagranicznych rozgrywkach ligowych, bo w sumie po co? Jedni go za to ganią, inni chwalą. Zazwyczaj to on jest jednak na górze, bo wyniki go bronią.

Typujemy więc, że pisząc brzydko dzisiejszy rewanż Lindgren potraktuje trochę po macoszemu, jako obowiązek, ale myślami będzie już przy ostatniej rundzie GP z myślą, jak na ostatniej prostej wskoczyć na najwyższy stopień podium w tym cyklu. @dwight

 

  • Piotr Pawlicki poniżej 7,5 pkt – kurs 1,95 (LVBET)
Czas na finałowe rozstrzygnięcia sezonu PGE Ekstraligi 2023. We Wrocławiu Sparta spróbuje odrobić 12 punktową zaliczkę zespołu Motoru Lublin z pierwszego spotkania. Zadanie niezwykle ciężkie, mimo powrotu do jazdy Taia Woffindena. Uważamy, że ekipa Motoru Lublin – może poza Jarosławem Hampelem – ma jeszcze spore rezerwy i na własnym torze nie pojechali super meczu. Idąc tym tropem z oferty typy na PGE Ekstraligę widzimy under punktowy Piotra Pawlickiego. Mamy też na uwadze słabszą jazdę Pitera na stadionie Olimpijskim, gdzie często po dobrym starcie bardzo męczy się na trasie i widać u niego brak prędkości w motocyklach.
Piotr dzisiaj ustawiony z numerem 10. Mecz zacznie w biegu 4 z Jackiem Holderem oraz dwoma juniora. Co wcale nie oznacza łatwiejszego biegu. Po stronie lubelskiej pojedzie świetny Cierniak, a kolegą z pary Piotra będzie Kevin Małkiewicz, który już od pierwszych meczów robi furorę na torze. Patrząc, że 16 latek ustawiony będzie w tym biegu na wewnętrznym polu wcale nie jest bez szans na punkty w tym biegu, także ewentualnie odbierając punkty Pawlickiemu. Następnie Piotr dwukrotnie pojedzie w parze z powracającym do jazdy Woffindenem. Dyspozycja Brytyjczyka z pewnością jest zagadką, ale przed kontuzją widać było u niego najlepszą formę w tym sezonie i dużą szybkość na torze. W biegu 7 rywalami Pawlickiego będzie Zmarzlik oraz także świetny 16 letni Bańbor, natomiast w biegu 9 para Hampel&Kubera. Oba biegi zapowiadają się dla Pawlickiego ciężko, choć głównie na stratę punktów liczymy w 9 gonitwie dnia. W biegu 13 także na starcie świetni zawodnicy. Kolegą z pary będzie kapitalny u siebie Bewley, a po stronie lubelskiej Lindgren oraz kolejny raz Zmarzlik.
Dla Pawlickiego w tym meczu nie ma łatwych biegów. Nawet w teorii łatwiejszy bieg numer 4 wcale nie musi być taki prosty i spokojnie może tu przegrać potencjalnie nie tylko z Holderem. Dyspozycja Piotra na olimpijskim przez cały sezon pozostawia dużo do życzenia, a dzisiaj zdecydowanie jest z kim przegrywać i te punkty tracic. Mając na uwadze powyższe argumenty uważamy, że patrząc dzisiaj w bukmacherską ofertę typy na żużel warto zagrać dziś proponowany przez nas zakład.@Jajs
  • B. Kowalski poniżej 6,5 pkt – kurs 1,75 (LVBET)

Przed nami decydujące starcie o tytuł Drużynowego Mistrzostwa Polski, tak więc pora na typy na PGE Ekstraligę. Zdaje się, że mistrza już znamy, jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację kadrową Sparty, a także zaliczkę z pierwszego meczu Lublinian. W tej analizie przyjrzymy się zawodnikowi gospodarzy – Bartłomiejowi Kowalskiemu. Można śmiało stwierdzić, iż junior kompletnie zawalił pierwszy mecz, gdzie przywiózł tylko jeden punkt w biegu juniorskim.

Ponadto nie wiadomo, jak wygląda sprawa z silnikiem Kowalskiego, na którym wykręcał świetne wyniki. Zacznie bieg od starcia z Cierniakiem i Bańborem, w którym może stracić punkty. Następnie pojedzie w parze na będącego w świetnej dyspozycji Bewleyem na mocną seniorską parę Lublinian – Kubera-Hampel. Ostatni programowy start pojedzie z Łagutą na Kuberę oraz Bańbora. Tak więc tutaj może również zgubić punkty.

Zapewne Kowalski pojedzie, co najmniej 5 biegów. Ciężko jednak stwierdzić, w jakich biegach zostanie desygnowany w ramach rezerwy zwykłej lub taktycznej. Jednak Lublinianie dysponują bardzo silną formacją seniorką, z którą Bartłomiej może mieć spore problemy. Ponadto nie wiadomo, co ze „złotym” silnikiem zawodnika Spartan. Tak więc biorąc pod uwagę powyższe aspekty typem żużlowym będzie under punktowy Kowalskiego. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”