Kto by się spodziewał, że walka o tytuł najlepszego zawodnika na świecie tak się zaostrzy przed ostatnią rundą cyklu. Ostatnia dyskwalifikacja Bartka Zmarzlika otworzyła drogę Lindgrenowi na dogonienie Polaka i wszystko rozstrzygnie się na Motoarenie. Z tej okazji zapraszamy na nasze typy bukmacherskie na GP Torunia. Sześć punktów dzieli obu zawodników, obaj doskonale znają tor na którym odbędzie się dziś rywalizacja, obaj są zawodnikami najlepszej drużyny w Polsce. Czy zdarzy się jakiś kataklizm i nasz rodak straci tytuł na ostatniej prostej? Bardzo ciężko to przewidzieć, jednak Zmarzlik cały czas jest pewniakiem u bukmacherów i na pwno jest żądny rewanżu za ostatnie niepowodzenie. Za ich plecami trwa zacięta walka Holder i Vaculika w walco o podium w klasyfikacji końcowej GP, a chrapkę na TOP 6 ma cały czas Madsen. Zakończenie sezonu zapowiada się więc znakomicie, a my postaramy się przewidzieć, co może się wydarzyć w najważniejszych zawodach tego sezonu na żużlowych arenach. Poniżej znajdziecie nasze typy. Grand Prix trzyma w napięciu do końca, liczymy dziś na piękne zwieńczenie jakże ciekawego sezonu.

Speedway Grand Prix – 10. runda, Toruń. Typy bukmacherskie

  • Dan Bewley poniżej 9,5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1,75 (LVBET)

Dan musi być sfrustrowany finałowymi meczami PGE Ekstraligi i wydaje się nam, że może się to trochę na nim odbić także w cyklu GP. Mimo, iż Brytyjczyk notuje znakomity sezon to nie udało mu się zdobyć mistrzostwa ze Spartą, a jeśli dziś się nie zepnie to może wylecieć nawet za najlepszą szóstkę cyklu GP. Nie wykluczamy takiego scenariusza.

Przeglądając typy ekspertów na żużel Daniel jest dzisiaj pewniakiem do półfinału. Nie do końca jednak takie typy mają pełne pokrycie w rzeczywistości, bo Motoarena nie jest ulubionym torem rudowłosego żużlowca. Szczególnie w tym sezonie owal ten nie sprzyja wielkiemu ściganiu na czym bazuje ten zawodnik, bo nie jest on wybitnym startowcem i zazwyczaj wygrane odbiera na dystansie. Trzeba pamiętać, że dziś zapewne tor będzie przygotowany trochę inaczej niż na ligowe ściganie. Mimo to wydaje się nam, że linia 9,5 będzie bardzo trudna do pokrycia. W zeszłym sezonie w Toruniu Bewley co prawda wszedł do półfinału, jednak bardzo fartownie z siedmioma oczkami i był bez szans w walce o finał. W Ekstralidze w minionej kampanii w pierwszym meczu w Toruniu Brytyjczyk pojechał dobrze zaliczając jedenaście oczek, jednak wówczas Sparta była w dużym gazie i wszyscy świetnie punktowali gromiąc torunian. W ćwierćfinale już tak kolorowo nie było. Apator był w innym momencie sezonu, Sparta również i w tym meczu Dan już się nie wyróżniał notując zaledwie sześć punktów nie wygrywając w tym meczu z nikim konkretnym, a dziś na torze pojawią się sami konkretni jeźdźcy.

Jeśli szukacie typy żużlowe na ostatnie GP w tym sezonie to naszym zdaniem warto pójść w kierunku słabszego występu zawodnika Sparty. Dan miał znakomity okres, jednak chyba jest on już za nim. Dziś musi za wszelką cenę walczyć o utrzymanie się w czołówce klasyfikacji generalnej. Zadanie jednak proste nie będzie, bo rywale również nie śpią. @dwight

  • Martin Vaculik poniżej 10.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.70 (LVBET)

Dziś w Toruniu czekają nas finałowe rozstrzygnięcia w walce o indywidualnego mistrza świata. Co prawda najbardziej wszystkich elektryzuje walka o złoty medal między Zmarzlikiem a Lindgrenem, jednak batalia o brąz także zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o trzeciego najlepsze zawodnika globu są Holder i Vaculik, którzy po 9 rundach GP mają na koniec tyle samo 117 punktów. Przy okazji ostatnich w tym roku zawodów czas na nasze ostatnie typy bukmacherskie. Grand Prix Toruń zapowiada się ciekawie a my widzimy under punktowy Martina Vaculika. O motywację Słowaka można być spokojnym, jednak linia proponowana przez bukmachera jest dość wysoka.

Dużo ekspertów uważa, że Vaculik zgarnie brąz a duży jego atutem może być podobna geometria toru w Toruniu do tego w Gorzowie, na którym Martin uwielbia jeździć. Nie zgadzamy się jednak do końca z tym stwierdzeniem. O ile geometria obu torów faktycznie może być do siebie zbliżona, tak jednak Martin na Motoarenie miewał różne mecze i turnieje. Rok temu w Toruniu potrafił wygrywać rundę GP, a w meczach ligowych nie zdobywał 10 punktów w 6 biegach. Martin w kwalifikacjach zajął dość odległe 10 miejsce. Choć wynikami kwalifikacji nie ma co się sugerować, to jednak rzutuje to na późniejsze wybranie często gorszego numeru startowego. Słowak zacznie zawody z zawsze dobrego pola A, jednak później dwukrotnie będzie startował ze słabego pola C. Szczególnie dużo punktów może stracić w biegu 10 gdzie Vaculik wystartuje właśnie z pola trzeciego a w biegu stanął Zmarzlik, Lindgren i Lambert.

Obsada dzisiejszego turnieju odbędzie się kolejny raz w okrojonej obsadzie. Na starcie zawodów obejrzymy kolejny raz kilku rezerwowych: Lebiediew, Huckenbeck i Becker. W teorii Vaculik nie powinien mieć problemów z pokonaniem tych zawodników, tak samo jak pokonanie Nilssona. Jednak w pozostałych biegach jak choćby we wspomnianym biegu 10 spokojnie można zakładać pokaźną stratę punktów. Przeglądając ofertę bukmacherską typy na Grand Prix zakład na Słowaka ma swoje argumenty i zakładamy dużą szansę jego powodzenia.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”

Dodano: 30 września 2023  Autor: Sylwek Kategoria: Grand Prix Typy