Kto kilka lat temu pomyślałby, że może dojść do takiego starcia. Ale to prawda, Unia Leszno, która przez 4 lata z rzędu wygrywała ligę, w niedzielę podejmie Wilki. Skończyły się już amatorskie czasy KSM-ów i KKŻ-ów, i w Krośnie powstał solidny ośrodek. Co ciekawe w końcu mamy całkiem silnego beniaminka. Wilki agresywnie rzuciły się na ciekawe nazwiska i zbudowały interesujący skład. Dużo zmieniło się z kolei u gospodarzy. Wrócił wychowanek Bartosz Smektała, dołączył Grzegorz Zengota, który z dużym sentymentem wspominał poprzedni czas w Lesznie, a do tego wszystkiego Unia sięgnęła po Chrisa Holdera. Mamy na to swoje typy.

Unia Leszno – Wilki Krosno – typy i analizy

  • Jaimon Lidsey powyżej 7.5 pkt – kurs 1.70 (LVBET)

Dobrze zapowiada się dzisiejszy pojedynek na Smoczyku między Unią, a debiutującymi w Ekstralidze Wilkami Krosno. Pierwszy raz od wielu lat aż tak duże szanse są dawane beniaminkowi, który przyjeżdża do Leszna.
Krośnianie wyciśnęli maksa z rynku transferowego w tym roku sprowadzając kilka ciekawych nazwisk, nadal jednak w składzie są luki i myślę, że gospodarze to wykorzystają i to ich kierunku szukam typów.
Na pierwszy ogień biorę Jaimona na którego widzę fajną linijkę i fajny układ biegów, a to już trochę stary wyjadacz, choć chyba nie każdy go tak traktuje.
Młody kangur nie jeździł za dużo, ale wczorajsze mecze już pokazały, że to nie jest żaden wyznacznik. W mocno obadzonym memoriale Patera Cravena szału nie zrobił, skończył zawody z sześcioma oczkami. Z resztą indywidualne zawody nigdy nie były mocną stroną Australijczyka, który do tego typu zawodów chyba potrzebuje jeszcze 2-3 sezonów. W Unii natomiast 24-latek daje radę, dlatego działacze i trener mu ufają i ma dość pewne miejsce w składzie. W sparingu przed sezonem ze Stalą Gorzów Jaimon zdobył siedem punktów w czterech startach, co już jest lepszym wyznacznikiem, bo potrafił przywieźć za plecami Fajfera, czy Woźniaka.
Na dzisiejsze zawody ma również ciekawy układ biegów. Już w pierwszym starcie jedzie ze Smykiem na Doyle’a i Milika, którego może spokojnie objechać, później z Zengim na Kasprzaka i ponownie Jasona. Druga częśc fazy zasadniczej na którą liczę bardziej zacznie się od rywalizacji Lidseya w parze z Zengotą przeciwko Sadurskiemu i Lebiedewowi, a w biegu 12 pojedzie na dwócj juniorów i Świdnickiego, więc tu w grę wchodzi tylko wygrana.
Zdaje mi się więc, że linia nie jest zawyżona, bardziej adekwatne byłoby tu 8.5. Typuję, że Kangur stanie na wysokości zadania i dbrze rozpcznie sezon na swoim torze. @dwight

Damian Ratajczak over 4,5 – 1,75 (LVBET)

Ponownie idę w stronę juniora gospodarzy. We wczorajszym meczu kompletnie zawalił start w biegu juniorskim młodzieżowiec Grudziądza, co sprawiło iż brakło tylko jednego punktu. Ratajczak w tym sezonie ma być liderem formacji juniorskiej Byków. W spotkaniach sparingowych oraz w memoriale pokazał się z niezłej formy. Ponadto ma dość korzystny układ startowy, ponieważ dwukrotnie pojedzie z Zielińskim oraz ze Świdnickim. Denis ma za sobą bardzo słaby sezon. Natomiast Świdnicki w zeszłym sezonie w spotkaniach wyjazdowych spisywał się bardzo słabo. Z reguły solidnie punktował jedynie na częstochowkim obiekcie. Sądzę, iż na leszczyńskim obiekcie jest w stanie nawet objechać Milika, dla którego to będzie powrót do Ekstraligi po wielu latach. @power30

  • Janusz Kołodziej poniżej 11.5 pkt – kurs 1.70 (LVBET)

W jedynym Wielkanocnym meczu Ekstraligi drużyna Unii Leszno na swoim torze zmierzy się z drużyną beniaminka Ekstraligowych rozgrywek Wilkami Krosno. Dzisiaj pójdę w kierunku lidera miejscowych ale zagram nieco „pod prąd”, ponieważ spróbuje under Janusza Kołodzieja. Linia wystawiona przez bukmachera wydaję mi się o punkt za wysoka. Drużyna Krosna personalnie zdecydowanie na kolana nie powala ale to 1 kolejka, może zdarzyć się dużo różnych rzeczy, natomiast Wilki Krosno posiadają sportowo argumenty w postaci Andrzeja Lebiediewa oraz Jasona Doyle. Z Łotyszem Janusz zmierzy się dwukrotnie – w 7 oraz 13 gonitwie dnia, z Australijczykiem także w biegu 13. Poza tym tacy rywale jak Vaclav Milik, Krzysztof Kasprzak czy Mateusz Świdnicki nie powinni przeszkodzić Januszowi w stracie punktów.

Duże szanse na stratę punktów u Kołodzieja widzę natomiast u kolegów z pary: x2 Bartosz Smektała oraz w biegu 13 Chris Holder. Janusz lubi jeździć parowo i puszczać w przód kolegę z drużyny. Duże szanse w powodzenie tego typu widzę  także w tym, że bardzo często ma on problem z dobrym wyjściem spod taśmy co może być widoczne na początku sezonu.

O ile Janek w biegu 4 ma prostą przeprawę i powinna wpaść łatwa trójka tak pozostałe biegi może potracić kilka punktów. Uważam, że mimo słabego rywala to na początku sezonu linia wystawiona przez bukmachera jest trochę za duża i polecam spróbować under doświadczonego wychowanka tarnowskiej Unii.@Jajs

  • Krzysztof Kasprzak poniżej 5.5 pkt – kurs 1.95 (LVBET)

W jedynym Wielkanocnym meczu Ekstraligi drużyna Unii Leszno na swoim torze zmierzy się z drużyną beniaminka Ekstraligowych rozgrywek Wilkami Krosno. Z tego meczu zagram under punktowy Krzysztofa Kasprzak. Wychowanek leszczyńskiej Unii bardzo słabo wszedł w sezon nie zachwycając w przedsezonowych sparingach, odjechał dwa bardzo słabe mecze w Anglii i fatalny wręcz występ w MPPK w Rzeszowie przed tygodniem.

Dzisiaj rozpocznie od dość prostego biegu co prawda naprzeciw Kołodzieja ale także z dwójką juniorów więc dwa punkty powinny wpaść. Następnie jednak kolegą z pary dwukrotnie będzie Jason Doyle i raz startowiec Vaclav Milik a za rywali będą dwukrotnie także startowiec Grzegorz Zengota i po razie Jaimon Lidsey i Chris Holder. Rozkład biegów nie wygląda tak źle i Krzysztof ma szansę uciułać tutaj kilka punktów jednak jego ostatnie nie tylko wyniki ale i bardzo słaba postawa na torze jak: bardzo słabe starty oraz brak jakiejkolwiek prędkości na trasie wskazują na to, że dzisiaj ponownie nie zobaczymy na jego koncie pokaźnej zdobyczy punktowej. Niewykluczone też, że przy bardzo słabej postawie Krzysztofa, w jego miejsce zastosowana zostanie rezerwa taktyczna w postaci kogoś z dwójki: Jason Doyle – Andrzej Lebiediew, bo niewątpliwie przy prowadzeniu Unii różnicą 6 punktów, szansa ku temu będzie.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy