Inauguracja I ligi chyba nie mogła wypaść lepiej pod względem emocji. Trzy mecze które się odbyły skończyły się odpowiednio 8-punktową wygrana Polonii, 5-punktową Wybrzeża i 6-punktową PSŻ-u Poznań. Czy podobnie ciekawie będzie w II kolejce? W niedzielę na zapleczu zobaczymy 2 mecze – Orzeł Łódź kontra Wybrzeże Gdańsk oraz starcie Ostrovii z ROW-em Rybnik. W poniedziałek Falubaz pojedzie natomiast z drużyną z Poznania, co będzie można zobaczyć na żywo w C+. Brzmi jak idealny pomysł na wieczór po dniu pracy. Landshut Devils z Polonią Bydgoszcz zmierzą się dopiero za 3 tygodnie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać, polecamy nasze wprowadzenie do sezonu I ligi, gdzie pochylamy się nad szansami poszczególnych drużyn na awans. A przecież dawno nie było sytuacji, że awansem zainteresowana jest ponad połowa ligi, a konkretnie aż 5 drużyn. Żużlową niedzielę zaczynamy więc już od 14:00 spotkaniem z I ligą, jako preludium do pojedynków PGE Ekstraligi. Na drugie „rozdanie” w I lidze przygotowaliśmy typy żużlowe podpierając to naszymi analizami.

Ostrovia Ostrów – ROW Rybnik – typy z analizami

 • Arged Malesa Ostrów – ROW Rybnik
  Typ: Patrick Hansen powyżej 9.5 pkt
  Kurs: 2.00 (LVBET)
  @Jajs

W drugim dzisiejszym spotkaniu 1 ligi zespół z Ostrowa podejmie ROW Rybnik. Z tego meczu spróbuje over punktowy byłego zawodnika zespołu z Ostrowa – Patricka Hansena. Duńczyk reprezentował barwy Ostrovii w sezonie 2021 i spisywał się w niej bardzo dobrze, szczególnie na własnym i był zdecydowanie objawieniem całej ligi. Dzisiaj już po doświadczeniach Ekstraligowych z sezonu 2022 wraca na drugi poziom rozgrywkowy w Polsce. Hansen ustawiony dzisiaj z numerem 5. Czyli dwa biegi ze swoim młodzieżowcem, powinny więc wpaść dwa łatwe punkty. W pozostałych dwóch biegach – 3 i 13 kolegami z pary Duńczyka będą Patryk Wojdyło oraz Brady Kurtz więc z mocnych zawodników jest tylko ostatni z nich czyli Australijczyk.Z rywali mocni wydają się być Grzegorz Walasek oraz Olivier Berntzon. Z nimi Patrick programowo zmierzy się tylko po razie ale pamiętajmy, że w miejscu Tobiasz Musielaka stosowane będzie zastępstwo zawodnika tak więc możliwe, że w którymś z biegów 3 lub 13 Hansen zmierzy się raz jeszcze ze Szwedem, bądź doświadczonym Polakiem. Pozostałe ogniwa zespołu z Ostrowa to Matias Nielsen i nowy nabytek młody Łotysz Francis Gusts. Z dwoma tymi zawodnikami, Duńczyk na pewno jest w stanie sobie poradzić. 10 punktów jest dzisiaj jak najbardziej w zasięgu Patricka Hansena. Uważam, że jeśli wykorzysta on znajomość ostrowskiego toru, będzie obok Kurtza i Zagara liderem ROWu Rybnik.

 • Arged Malesa Ostrów – ROW Rybnik
  Typ: Grzegorz Walasek powyżej 9.5 pkt
  Kurs: 1.85 (LVBET)
  @Jajs

W jedynym niedzielnym meczu 1 ligi żużlowej pomiędzy Ostrowem a ROWem Rybnik spróbuje over punktowy Grzegorza Walaska. Doświadczony zawodnik fatalnie zaprezentował się w sparingach ale ewidentnie dużo testował i szukał w sprzęcie, ponieważ już przed tygodniem w meczu ligowym w Gdańsku zaliczył świetny występ i przy jego nazwisku zapisano aż 11 punktów + 1 bonus. Dzisiaj numer startowy 11 bardzo fajny, co prawda pierwszy bieg trudny, bo spod płotu na takich zawodników jak Zagar i Kurtz ale w biegu 12 będzie Patryk Wojdyło i dwójka juniorów więc idealna okazja do zapisania 3 punktów. Grzegorz raz jeszcze w biegu 5 zmierzy się z Bradym Kurtzem, natomiast w biegu 10 pojedzie naprzeciw Patricka Hansena. Tak więc Walasek tylko raz stanie naprzeciw Mateja Zagara i Hansena. Po razie wspomniany Wojdyło i Krystian Pieszczek więc tutaj jest fajny zestaw biegów.

Ze swojej drużyny Grzegorz dwukrotnie pojedzie z tylko i aż niezłym Matiasem Nielsenem. Wcześniej Oliver Berntzon i w biegu 12 wspomniany junior. W miejsce Tobiasza Musielaka Ostrów stosuje dzisiaj zastępstwo zawodnika więc Grzegorz dostanie jeszcze jeden bieg liczący się nam w zakładach wcześniej niż w biegu nominowanym. Tutaj będą taktyczne szachy ze strony trenera Mariusza Staszewskiego i ciężko przewidzieć w którym biegu ujrzymy Grzegorza w ramach ZZ. Tak czy inaczej na swoich zawodnikach nie powinien stracić zbyt dużo punktów, rywale nie są jacyś nadzwyczajnie mocni bo wg mnie na najlepszych zawodników Rybnika programowo trafia tylko po razie. Uważam, że Grzegorz potwierdzi dzisiaj formę z pierwszego ligowego meczu i zakończy mecz z dwucyfrowym wynikiem w swoich 5 pierwszych startach.

 • Arged Malesa Ostrów – ROW Rybnik
  Typ: Patrick Hansen powyżej 9.5 pkt
  Kurs: 2.00 (LVBET)
  @dwight

Przyznam, że z niecierpliwością czekam na debiut Patricka na I-ligowym froncie, bo jest to dla mnie taki zawodnik, których klasyfikuję jako za słabi na Ekstraligę, a za mocni na pierwszą. Co prawda patrząc na suche statystyki można snuć teorie, że Hansen nie dojechał do Ekstraligi. Ja mam jednak trochę inne zdanie i staję w obronie Szweda, który w trudnych momentach stawał na wysokości zadania w Gorzowie. Zdziwiłem się, gdy drogi klubu i zawodnika się rozeszły, tym bardziej ze sytuacja kadrowa gorzowian jest średnia.

Co dziwne rezultaty, które osiągał mój faworyt mogą być zaskakujące, bowiem jego średnia była dużo lepsza na wyjazdach niż na owalu w Gorzowie, co pokazuje, że nie czuł się komfortowo na teoretycznie własnym torze. 1.207 to wyjazdowa średnia Hansena, lepsza od takich zawodników jak Czugunow, czy Krakowiak, którzy są uznawani za solidnych ekstraligowców. Odnoszę wrażenie, że Szwed nie odnalazł się w Gorzowie, a ROW będzie dla niego skocznią i mam nadzieję, że w następnym sezonie zobaczymy go na najwyższym szczeblu. Próbkę swoich umiejętności pokazał zresztą w sparingu przed sezonem, kiedy ROW wygrał ze Stalą Rzeszów. Hansen wyjechał na tor tylko trzy razy, zaliczył osiem oczek i raczej nie było co więcej sprawdzać, bo te biegi mu wystarczyły, a szanse dostali inni zawodnicy. Dobra linia, niezły kurs, myślę że to będzie największe działo w kadrze rybniczan w tym sezonie i udowodni to już w swoim pierwszym starcie.

Falubaz Zielona Góra – PSŻ Poznań – typy z analizami

 • Falubaz Zielona Góra – PSŻ Poznań
  Typ: Patrick Krzysztof Buczkowski poniżej 10.5 pkt
  Kurs: 2.20 (LVBET)
  @dwight

Moim głównym motywem w tym typie jest ciut zbyt wysoka linia wystawiona na Buczka i jego niekoniecznie największa motywacja w inauguracyjnym meczu z jedną słabszych ekip, szczególnie wyjazdowych w lidze. Nie chodzi mi oczywiście o motywację w sensie takim, że Krzysiek będzie jeździł na pół gazu. Raczej jak już to może dawać puntować kolegom i potraktuje to spotkanie jako przetarcie przed ważniejszymi rywalizacjami. Będzie to pierwszy mecz, stąd nie ma się co spodziewać jakichś zmian, czy wystawiania juniorów w biegach nominowanych, raczej będzie śrubowanie wyniku przed rewanżem na poznańskim gruncie.

Krzychu jeździł dużo przed sezonem zarówno w sparingach, jak i towarzyskich zawodach. Wyniki miał w kratkę, a nawet więcej było tych słabych, stąd trochę mnie zastanawia jego forma i przygotowanie sprzętowe. Znając problemy finansowe z jakimi spotkał się w Masarnie Avescie można mieć wątpliwości. Wielu czołowych żużlowców po 2-3 biegach w sparingach odpuszczało, kiedy wszystko sprawowało się tak, jak trzeba, natomiast Buczek jeździł dużo. Praktycznie w każdym meczu stawał pod taśmą po 5 razy, a mimo to rezultaty były mizerne. Dobrze spisał się jedynie na wyjeździe z Unią Leszno. Ciekawiło mnie, jak potrakują go bukmacherzy i widać, że przyjęli oni jego wysoką dyspozycję sprzętową oraz fizyczną patrząc na wystawione linie. Moim zdaniem z jej pokryciem może być problem.

Co do biegów, były zawodnik Motoru Lublin wystartuje spod 13, co oznacza stosunkowo trudne biegi. Już w 3 starcie krwi postara mu się napsuć dobrze dysponowany Salk, druga seria to rywalizacja głównie z Łoktajewem. Bieg 8 stosunkowo dla Buczka najłatwiejszy, bo z Rempałą pojedzie na Fajfera i Lindbaecka, więc tu każda strata punktów będzie niespodzianką. W ostatniej turze fazy zasadniczej bardzo mocna obsada w biegu numer 13. Patrząc na dyspozycję w okresie przygotowawczym, niewygodnego dziś rywala, bo PSŻ podbudowany wygraną z Diabłami na pewno będzie chciał Falubazowi napsuć krwi widzę tu under punktowy zawodnika z Zielonej Góry.

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE

Dodano: 15 kwietnia 2023  Autor: Sylwek Kategoria: I liga Typy