Pora na niedzielne typy. Ekstraliga w dniu dzisiejszym startuje w Częstochowie, gdzie miejscowy Włókniarz podejmie bardzo porozbijane leszczyńskie Byki. Ciężko spodziewać się w tym meczu innego rezultatu, jak wysokiej wygranej gospodarzy i ich pełnej zdobyczy punktowej. Unia musi się podnieść po ostatnich kontuzjach i wynikach, bo w końcówce sezonu może się zrobić w tabeli bardzo nieciekawie. Zapowiada się więc mimo wszystko ciekawe starcie w którym zapewnie nie zabraknie roszad z obu stron. W pierwszym meczu między tymi zespołami zwyciężył Włókniarz 49-41. Po ostatnich meczach więcej powodów do zadowolenia również mają częstochowianie, którzy pewnie wygrali z Apatorem, natomiast Unia musiała uznać wyższość Stali Gorzów. Mamy dla Was analizy żużlowe na ten pojedynek na których możecie oprzeć swoje typy.

Włókniarz Częstochowa – Unia Leszno – typy i analizy

  • Unia Leszno +24,5 pkt – kurs 1,95

Chyba trzeba by było głęboko sięgać do archiwum, aby znaleźć takie kursy na żużel i linie handicapowe w kierunku Unii, jak mamy dziś wystawione. Wydaje się nawet, że tak dużej róznicy między tymi zespołami nie było nigdy. Jest to jednak mecz rewanżowy, pełna pula punktowa jest rozdana, warto więc naszym zdaniem pójść w kierunku gości, którzy muszą wygrywać biegi, bo w swojej kadrze mają jeźdźców, którzy po prostu tych oczek potrzebują.

Na „papierku” kadrowo Leszno nie wygląda aż tak tragicznie i wydaje się, że jedyną dziurą jest Brown, którego śmiało może zastępować Ratajczak. W praktyce nie jest już tak kolorowo. Kołodziej po kontuzji nie dojeżdża zawodów, Smektała tak naprawdę dopiero ze Stalą pojechał na dobrym poziomie, Lidsey kompletnie bez formy, a Miedziak również po bardzo poważnym urazie i każde punkty będą w jego przypadku cieszyć. Unia pokazała jednak charakter ze Stalą i naprawdę trzymała się dzielnie. Brakło kilku punktów, aby powalczyć o jakiś niezły wynik. Na pewno leszczynianie bardzo mocno pracują, aby poprawić rezultaty i mocno wierzymy, że dziś zobaczymy tego efekty i goście solidnie zapunktują, a do pokrycia linii potrzeba zaledwie 33 punkty z czego połowę jest w stanie zdobyć Kołdi w dobrej dyspozycji. Liczymy jednak dziś na cały zespół oraz na juniorów, których wydaje się mieć lepszych zespół przyjezdny.

Biorać pod uwagę, że punkty w tabeli są w tym meczu rozdane i Włókniarz raczej szybko rywalizację rozstrzygnie to szukając typy na żużel proponujemy w tym pojedynku dodatnie handi w kierunku Unii, która bez względu na wynik musi walczyć na maksa, bo to przyniesie efekty w kolejnych rundach. U gospodarzy natomiast spokój, kilku zawodników po GP, więc nie powinni jechać na złamanie karku.

 

 

  • Jaimon Lidsey poniżej 7.5 pkt – kurs 1.60 (LVBET)

Na mecz w Częstochowie typy ekspertów są jasne. Włókniarz powinien łatwo i wysoko pokonać walczącą z kontuzjami Unie. Idąc tym tokiem rozumowania szukamy under w kierunku zawodnika Unii. Linia na Jaimona dość optymalna, dzisiaj trochę łatwiejsze biegi od strony kolegów z pary ale rywale bardzo mocni.

Australijczyka ustawiony dziś z numerem 4, a nie 5. Zacznie w biegu z Ratajczakiem na Drabika. Zakładam, że z Maksymem przegra, być może też z młodym Ratajczakiem. Następnie w parze powinien pojechać właśnie z Ratajczakiem. Występ Zengoty jest niepewny i nie ma co ukrywać – mecz jest przegrany już na wejściu. Nie ma sensu żyłować zdrowia zawodnika, kluczowe w kontekście utrzymania bądź wejścia do fazy play-off dla Unii będą mecze u siebie gdzie Zengi musi być gotowy do jazdy na 100%. Rywale to para Woryna-Miśkowiak i Michelsen z juniorem. Rywale mocni, kolega z pary słabszy, jednak dyspozycja Jaimona na wyjazdach jest słaba i spokojnie może potracić tutaj dużo punktów. W wyścigu 11 pojedzie ze Smektałą na Miśkowiaka i Madsena. Nie ukrywam, że liczę tutaj na jakieś 0-1 pkt. po stronie Lidseya.

Lidsey na wyjazdach legitymuje się średnią 1,158 pkt/bieg. Jest to więc bardzo marna wartość. Dzisiaj zakładam, że nie przekroczy wg mnie za wysokiej linii proponowanej nam przez bukmachera. Myślę, że wśród dzisiejszej oferty typy na PGE Ekstraligę warto zastanowić się nad tą propozycją.@Jajs

 

  • Miśkowiak poniżej 7,5 punktów – kurs 1,75 (LVBET)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu PGE Ekstraligi, Włókniarz Częstochowa podejmie Unię Leszno. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy zmierzą się z zespołem przetrzebionym kontuzjami. W tej analizie weźmiemy pod lupę zawodnika Lwów, a mianowicie Jakuba Miśkowiaka. Misiek po niezbyt udanym początku zaczął coraz lepiej punktować. Jednak  w opinii ekspertów żużlowych jest nadal najsłabszym ogniwem formacji seniorskiej częstochowskiego zespołu. Tak więc niewykluczone, iż w tym meczu objedzie tylko cztery biegi.

Tak jak wspomniałem Byki borykają się z licznymi kontuzjami, jednak w ostatnich latach tor przy Olsztyńskiej mocno im sprzyjał. Z reguły wykręcali na tym obiekcie bardzo dobre wyniki. Już w swoim pierwszym starcie Miśkowiak będzie miał trudne zadanie, gdzie pojedzie z Michelsenem na parę Kołodziej-Lidsey. Nieco łatwiej wygląda bieg 5 czy 10, w którym powinien zapunktować. Liczę jednak, iż Byki w razie niekorzystnego rezultatu będą korzystać z rezerw taktycznych. Ponadto w biegu 11 również powinien stracić punkty.

Sądzę, że Misiek będzie tracił przede wszystkim punkty na kolegach z zespołu. Ponadto Kołodziej, Smektała czy Lidsey są w stanie urwać mu punkty. Przy tak mocnej obsadzie seniorskiej zakładam, iż nie pojedzie w biegu nominowanym. Przy 4 startach na pewno będzie ciężko pokryć tę linię, dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy zawodnika Lwów @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE