Cykl Grand Prix nabiera rozpędu, drugą sobotę z rzędu ujrzymy najepszych żużlowców na świecie w jednym miejsce. Tym razem będzie nim Teterow,a dokładniej Bergring Arena. Jest to etatowy owal w kalendarzu, zawody odbywają się tu praktycznie co roku, choć nie jest to ulubione miejsce czołowych zawodników, często dochodzi tu do niespodzianek a faworyci odpadają już w fazie zasadniczej. Jednocześnie jest to szansa, aby znaleźć ciekawe typy. Grand Prix w tym roku nie zawodzi. Praktycznie każdy turniej dostarcza masę emocji. Faworyci pozostają Ci co zawsze, nas oczywiście najbardziej interesuje postawa Bartka Zmarzlika, który jest samodzielym liderem klasyfikacji. Ciekawi również pozostałych naszych reprezentantów. Maciek Janowski jest ostatnio w świetnej dyspozycji, a i Patryk Dudek powoli stabilizuje dobrą formę, mało tego to właśnie Duzers zwyciężył na tym torze w zeszłym roku. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was typy na Grand Prix Niemiec w Teterow na które warto zrócić uwagę przy obstawianiu.

Speedway Grand Prix – 4. runda, Teterow. Typy bukmacherskie

  • Jack Holder w TOP 8 – kurs 2,00 (LVBET)

Mocno zaskakujący kurs na Jacky’ego, który jest ostatnio w dobrej formie. Trochę dziwi nas, że zawodnik, który ostatnie zawody w Pradze zakończył na podium i plasuje się obecnie na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej dziś nie jest typowany nawet do półfinału. W zeszłym roku w Teterow Kangur również znalazł się w najlepszej ósemce. Jeśli szukacie typy na Grand Prix Niemiec to opcja „Holderowa” jest według nas dobrą opcją do grania w różnych konfiguracjach.

Przyjrzyjmy się ostatnim startom Australijczyka. Dwa mecze w tygodniu to 12+1 i 13+1 w Anglii. Pewne wygrane jego Sheffield Tigers przeciwko King’s Lynn i Wolves. W sobotę trzecie miejsce w Pradze, tydzień wcześniej 12 oczek z Grudziądzem w Ekstralidze. Cieniem kładzie się jedynie rewanż z GKM-em, który był jakimś abstrakcyjnym spotkaniem. Jack zdobył tam 4 punkty, a i tak był trzecim najlpszym zawodnikiem w Motorze. Poza tym nie traktowalibyśmy poważnie wyników indywidualnych z tego starcia. Ogólnie patrząc po transferze do Motoru młodszy z braci Holderów urósł i na pewno nie odstępuje poziomem kolegom z drużyny, do tego dobra jazda w cyklu GP skutkuje, że kampania 2023 jest dla Jack’a udana.

Summa summarum, jeśli szukacie na dziś typy żużlowe. Grand Prix wydaje się najlepszą opcją do poszukiwań. My z gąszczu zakładów proponujemy awans do półfinału Jack’a Holdera po bardzo dobrym kursie, którego dyspozycja wydaje się gwarantować dziś miejsce w czołowej ósemce na trudnym torze Bergring Areny.

 

  • M. Fricke – T. Woffiden 1– kurs 1,75 (LVBET)

Przed nami kolejna runda Grand Prix Teterow, tak więc pora na koleje typy żużlowe. Przeglądając ofertę bukmachera natrafiłem na ciekawe zestawienie h2h, a mianowicie Fricke z Woffindenem. Aktualnie obaj zawodnicy mają po 24 punkty w klasyfikacji przejściowej. Jednak warto dodać, iż forma Australijczyka ostatnimi czasy mocno poszła w górę. Natomiast u Brytyjczyka mamy wyraźny spadek formy.  Poniekąd przełożenie mieliśmy w kwalifikacjach, w których Tajski odnotował dopiero 17 czas. Nieco lepiej wypadł Max, który był 9.

Jednak wyniki kwalifikacji mają spore przełożenie na układ pól startowych. Brytyjczyk zaczyna zawody od niekorzystnych pól startowych. Dopiero w trzecim swoim starcie stanie na polu D, które w zeszłym roku było bardzo korzystne. Na niekorzyść może działać fakt, iż to pole w późniejszej fazie zawodów może nie być tak dużym handicapem.  O wiele korzystniej wygląda sytuacja Australijczyka, który zaczyna od pól A i D, które były najlepsze w zeszłorocznym GP.

W zeszłorocznej rundzie GP lepiej się spisał Tai, który wówczas był w lepszej dyspozycji. Sądzę, iż tym razem lepiej spisze się Fricke, którego forma w ostatnim czasie mocno poszła w górę. Ponadto w mojej ocenie ma korzystniejszy układ biegów. Dlatego też uważam, iż optymalnym typem żużlowym będzie w tej parze Kangura. @power30

 

  • Jason Doyle powyżej 8.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.85 (LVBET)

Kontynuujemy typowanie żużla, dzisiaj już 4 runda zmagań o tytuł mistrza świata. Czas więc na kolejne nasze typy bukmacherskie. Grand Prix gdzie dzisiaj odbędzie się w Teterowie. Z bogatej oferty na GP spróbuje zagrać typ na Jasona Doyla. Australijczyk znajduję się ostatnio w troszkę słabszej formie. Dwa przeciętne występy w angielskiej Premiership gdzie zazwyczaj bryluje i zdobywa okolice kompletu, także w polskiej Ekstralidze wyniki dalekie od ideału. Dzisiaj widzę jednak jego dobry wynik i są ku temu argumenty. Jason w Teterow jeździ bardzo dobrze, gdzie do poprzedniego roku miał zdecydowanie najlepszą średnią spośród wszystkich zawodników cyklu mianowicie 2,154 na bieg. Miał on także razem z Bartoszem Zmarzlikiem najwięcej trójek, bo aż 26. Całokształt występów Jasona na tym torze psuje poprzedni rok i słabszy występ: 5 punktów i 13 miejsce. W tym sezonie forma Doyla jest jednak dużo lepsza i walczy on na ten moment o medale w cyklu GP.

Dzisiaj Jason pojedzie z numerem 10, takie samo miejsce zajął w południowych kwalifikacjach. Wyniki kwalifikacji nie mówią nam wszystkiego, bo w czasie zawodów liczy się przede wszystkim dobry start, wydaję się, że prędkość u Doyla jest. Najważniejsza sprawa to pierwsze pole w trzecim biegu dla Doyla. W drugiej serii ma on pole B więc zaczyna turniej od krawężnika i liczę, że na początku turnieju będzie miał kilka oczek co ułatwi sprawę zdobycia 9 punktów i wejścia do półfinału. Liczymy na powtórkę dobrych występów Doyla na tym torze sprzed lat więc z oferty typy na Grand Prix Niemiec polecamy opcję zagrania w kierunku byłego mistrza świata.@Jajs