Drugim piątkowym starciem w 3. kolejce PGE Ekstraligi jest mecz Włókniarza z gorzowską Stalą. Częstochowianie przy udziale 14500 kibiców na stadionie mierzyli się z panującymi aktualnie mistrzami z Lublina. Miał być hit i mecz faktycznie był niezły, ale gdy Motor w 2. biegu objął prowadzenie, to nie oddał go już przez całe zawody, wywożąc 2 punkty. Wynik mieli więc cały czas pod kontrolą, ale nic dziwnego gdy przy nazwisku Zmarzlika widnieją w programie same trójki i mecz kończy z kompletem. Pod kontrolą mecz mieli także gorzowianie, którzy we wtorek odjechali zaległy mecz z GKM-em Grudziądz. Rzutem na taśmę, po wspaniałej jeździe Woźniaka w całych zawodach, ale również w 15. biegu, z +8 po 14 biegach zrobiła się wygrana +12. Jak rozpatrywać to, że Stalowcy jechali we wtorek, a teraz, zaledwie 3 dni później mają kolejne ligowe starcie. Zmęczenie fizyczne i brak czasu na dodatkowe treningi sprawi, że Gorzów pojedzie gorzej? Czy może właśnie rozpędzeni niczym w 15. biegu Woźniak, postawią się Włókniarzowi, który liczy na pierwszą wygraną? W naszych typach żużlowych mamy wszystko przeanalizowane, więc jeśli zastanawiacie się co zagrać w piątek, to mamy kilka gotowych, dobrze rokujących propozycji.

Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów – typy i analizy

  • M. Drabik powyżej 8,5 punktów – 1,75 (LVBET)

W spotkaniu inaugurującym trzecią kolejkę PGE Ekstraligi Włókniarz Częstochowa podejmie Stal Gorzów. Przeglądając ofertę bukmachera LVBET, natrafiłem na ciekawe zakłady na żużel, a mianowicie zdobycz punktową Maksyma Drabika. Maksym w pierwszych spotkaniach ligowych był jednym z liderów Włókniarza. Zwłaszcza świetnie wypadł na tle pretendenta do mistrzostwa – Motoru Lublin (ostatnie dwa biegi nieco słabsze). Patrząc na rozkład biegów, to trudne zadanie będzie miał tylko pierwszym, w w którym pojedzie w parze z Madsenem na Woźniaka i Vacullika. Sądzę jednak, iż jest w stanie wyrwać jakiś punkt. Następnie pojedzie dwukrotnie w parze z Miśkowiakiem, który nie jest wybitnej formie, tak więc nie powinien tracić punktów. Pojedzie ponownie ze wspomnianym Vacullikiem oraz Thomsenem. Na częstochowskim torze jest w stanie spokojnie z nimi powalczyć. W 12 biegu nie dojdzie do rezerw taktycznych, to trzy punkty powinny być formalnością. Tak więc przed biegami nominowanymi powinien spokojnie wykręcić około ośmiu „oczek”. Pozostałe punkty powinien dorzucić w biegu nominowanym. Sądzę, że ta linia jest rozsądnym typem na PGE Ekstraligę. @power30

  • Martin Vaculik poniżej 9.5 pkt – kurs 2.00 (LVBET)

W jedynym piątkowym spotkaniu 3 kolejki Ekstraligi Włókniarz Częstochowa podejmie na własnym torze Stal Gorzów. Goście przyjeżdżają do Częstochowy uskrzydleni wtorkowym zwycięstwem nad GKMem Grudziądz. Przeglądając dziś w ofercie typy bukmacherskie na żużel widzę fajny typ na under punktowy Słowaka Martina Vaculika, na którym dzisiaj skupiam swoją uwagę. Vaculik jak dotąd wszedł w sezon ligowy dość przeciętnie. Po odejściu Zmarzlika, Martin miał być niekwestionowanym liderem Stali natomiast w Toruniu przeplatał dobre biegi ze słabszymi, nie inaczej było we wtorek gdzie potrafił przegrać choćby z juniorem Grudziądza Kacprem Pludrą. 9 punktów w 5 startach na własnym torze na zdecydowanie za mało jak na Martina. Dzisiaj zestaw przeciwników mocniejszy. Drużyna z Częstochowy na pewno podrażniona tylko remisem w Grudziądzu a także przegraną u siebie z Lublinem. Martin programowo dwukrotnie zmierzy się z liderem Włókniarza Mikkelem Michelsenem i Maksymem Drabikiem. Raz pojedzie naprzeciw kolejnego lidera czyli Leona Madsena. Z Madsenem i Drabikiem spotka się już w 1 wyścigu dnia stając na zewnętrznym polu co na pewno zadania nie ułatwi a także jeden bieg z zawodzącym do tej pory Jakubem Miśkowiakiem.

Z własnej drużyny Martin pojedzie dwukrotnie w parze z na ten moment mocno zaskakującym na plus Oskarem Fajferem. Uważam, że może zgubić na nim jakieś punkty. We wspomnianym 1 biegu wieczoru pojedzie ze świetnym startowcem Szymonem Wózniakiem a w wyścigu 13 z Andersem Thomsenem. Jak widać rozkład biegów na prawdę jest trudny, nie będzie Słowakowi łatwo tutaj o punkty.

Martin u progu sezonu ma słabsze starty i brakuje mu prędkości na trasie. Ewidentnie widać, że nie czuje się jeszcze świetnie na silnikach od tunera Ryszarda Kowalskiego, na które „przesiadł” się w zimie. Co prawda linia nie jest ustawiona jakoś bardzo wysoko ale wśród typów z PGE Ekstraligi podoba mi się ta opcja. W dzisiejszym meczu, o punkty Vaculikowi nie będzie łatwo i myślę, że nie przekroczy dzisiaj proponowanej nam przez bukmachera linii punktowej.@Jajs

 

  • Oskar Fajfer poniżej 5,5 pkt – kurs 2.22 (LVBET)

Wysoka linia z dobrym kursem na Oskara. Dobrze rozpoczął sezon, jednak nie wierzę, aby utrzymał taką dyspozycję nawet przez fazę zasadniczą. W Toruniu było 9 oczek, potem w Gorzowie już 8, a w Częstochowie będzie dużo mniej. Myślę, że Fajfer trochę wystartował na ambicji, na takiej pozytywnej zajawce, ale mocniejsze ekipy go zweryfikują.

Dziwi mnie decyzja o zmianie numeru startowego byłego jeźdźca Startu Gniezno, bo dwójka mu pasowała. Chyba jest to bardziej zmiana pod Jasińskiego niż Oskara. Nie chcę podważać autorytetu trenera Chomskiego, bo to on zna zawodników najlepiej i wie co ma robić, ale jak dla mnie jest to decyzja ryzykowna i nie wyjdzie Stali na dobre.

Fajfer ma na rozkładzie trzech juniorów. W 4 biegu pojedzie z Bartkowiakiem na Kupca, a w 8 ponownie na Kupca z Vaculikiem. Tu więc powinny być punkty. Poza tym szukam i naprawdę ciężko. Na kolegach? Tylko których? Pewnie na Bartkowiaku. Oprócz tego dwa razy w parze z Martinem i raz z Szymkiem, może być więc ciężko. Komu może więc zagrozić z seniorów Włókniarza? Chyba tylko Miśkowiakowi, choć według mnie dziś częstochowski młodziak w końcu odpali, bo słabo zaczął sezon, a mecz na przełamanie idealny. Misiek to ambitny gość i wierzę, że pokaże pazur.

To wszystko składa mi się dziś w pewną wygraną Częstochowy, która ma znacznie mocniejszy i bardziej wyrównany skład. Oskarowi życzę jak najlepiej, ale to będzie jego pierwsza ligowa weryfikacja i ciężko mi wierzyć, że wyjdzie z niej zwycięsko. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy – wpisz kod: TYPYZUZLOWE