Piątkowe zmaganie w Ekstralidze kończymy w Częstochowie. Włókniarz podobnie jak Stal może już szykować się do ćwierćfinałowego dwumeczu właśnie z Gorzowem. GKM ma jeszcze matematyczne szanse na awans na fazy play-off ale potrzebują do tego wręcz cudu. Pierwszy z nich musi się stać pod Jasną Górą gdzie grudziądzanie muszą pokonać gospodarzy. Zadanie wydaje się być wręcz niemożliwe patrząc na słabą dyspozycję „Gołębi” w meczach wyjazdowych.

Dla GKMu będzie to kolejny sezon skończony na 7 miejscu a zawodnicy tacy jak Pedersen, Jakobsen i Czugunow jadą już tylko o kontrakty u przyszłych pracodawców na sezon 2024. Typy ekspertów na ten mecz są oczywiste. Jednak mimo jednostronnie zapowiadającego się meczu możemy obejrzeć wiele ciekawych wyścigów, ponieważ tor w Częstochowie sprzyja walce. Zapraszamy darmowe analizy żużlowe na drugi piątkowy mecz.

Włókniarz Częstochowa – GKM Grudziądz – typy żużlowe

  • M. Drabik – K. Woryna 2 – kurs 2,00 (etoto)

Pora na kolejne typy żużlowe. Tym razem na warsztat bierzemy starcie Włókniarza Częstochowa z GKM Grudziądz. Zdecydowanym faworytem według ekspertów żużlowych są podopieczni Kędziory. Dosyć ciekawym zakładem jest zestawienie zawodników formacji krajowej Włókniarza, a mianowicie Drabika oraz Woryny. Obaj ostatnio nie zachwycali formą, ale na tle nieco słabszego rywala powinni zapunktować na solidnym poziomie.

Analizując poszczególne biegi zawodników można stwierdzić, iż mają bardzo łatwy bieg z juniorami oraz jeden dość ciężki. Kluczem mogą być ich koledzy w parze, bowiem Drabik dwukrotnie pojedzie w parze z Madsenem, który na częstochowskim obiekcie rzadko, kiedy zawodzi. Natomiast Woryna pojedzie w parze z Miśkowiakiem, który jest jednym z rozczarowań tego sezonu. Tak więc Kacper nie powinien tracić punktów na koledze z zespołu.

Tak jak wspomniałem zawodnicy aktualnie prezentują porównywalną formę. Jednak Woryna ma nieco korzystniejszy układ biegów, który stawia go w pozycji uprzywilejowanej do Drabika. Jest to dość ciekawy typ żużlowy, jeśli weźmiemy kurs oraz fakt, iż w przypadku remisu mamy zwrot. @power30

  • Wadim Tarasenko poniżej 6.5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla przenosimy się do Częstochowy. Dla gospodarzy mecz z Grudziądzem powinien być dość łatwy. Dlatego z oferty typy na żużel polecamy dziś zakład na under punktowy jednego z zawodników GKMu Wadima Tarasienke. Rosjanin z polskim obywatelstwem po świetnym wejściu do drużyny, ostatnio nieco spuścił z tonu. Mamy tu na myśli głównie niedawny fatalny mecz na własnym torze przeciwko Stali Gorzów. Słabe wejście mecz skutkowało bardzo marną zdobyczą punktową, m.in. dlatego Grudziądz przegrał u siebie to ważne spotkanie.

Wadim klasycznie ustawiony z numerem 3. Mecz zacznie od pierwszego bardzo ciężkiego biegu gdzie stanie on na zewnętrznym polu startowym w parze z Frickiem a rywalami będą Madsen i Woryna. Na pewno można tutaj liczyć, że Wadim w tym biegu nie zdobędzie punktów. Następnie Tarasenko pojedzie w parze z mającym przebłyski Jakobsenem. Rywale to ponownie Woryna oraz Miśkowiak w biegu 5 oraz Michelsen z juniorem w 8 wyścigu dnia. W tych dwóch biegach może wpaść 2,2 ale nie zdziwi też porażka z Miśkowiakiem lub/i z Jakobsenem. 13 bieg tak jak i 1 w mocnej obsadzie. Co prawda w parze Nicki, który na wyjazdach jeździ mocno loteryjnie ale rywale to Drabik oraz raz jeszcze Michelsen. Michelsen, który ostatnimi czasy mocno zawodzi. Dzisiaj jednak ma szansę odbudować się ze słabszym rywalem, więc dwie indywidualne wygrane nad Tarasienką byłyby dla typu bardzo wskazane.

Patrząc dziś w ofertę zakłady bukmacherskie na żużel chyba warto zagrać na under Wadima. Włókniarz musi łapać formę przed fazą gdzie w dwumeczu z Gorzowem czeka ich bardzo trudne zadanie. Dzisiaj rywala do tego mają wręcz idealnego, a Tarasienko biegi ma dość trudne szczególnie 1 i 13 bieg nie zapowiadają się na zdobycie dużej liczby punktów. Tak więc typ wydaje się dość logiczny, a jak wyjdzie przekonamy się już od godziny 20:30.@Jajs

 

  • Kacper Pludra poniżej 4,5 pkt – kurs 1,95 (LVBET)

GKM żegna się z sezonem 2023. Kolejny raz wielki zawód dla grudziądzkich kibiców, którzy po wygranej z Motorem i przy pladze kontuzji w Lesznie czołowej szóstki byli praktycznie pewni. W drużynie gości próżno szukać jakichś pozytywów w tej kampanii, choć jedną z nich na pewno może być Kacper Pludra, który zaskoczył in plus. Odnosimy jednak wrażenie, że wszystko co najlepsze dla Kacpra w tym sezonie jest już za nim i dziś wróżymy mu ciężką przeprawę.

Młodzieżowiec GKM-u wygląda na trochę sfrustrowanego tym sezonem, bo to bardzo ambitny człowiek. Obserwowaliśmy jego występ w MIMP w Zielonej Górze i był on w tych zawodach dość przeciętny. Rywalizację przed grudziądzaninem zakończyli tacy zawodnicy, jak Dul, Szostak, czy Curzytek, nie mówiąc o Paluchu, który był tego dnia najlepszy. Forma i motywacja Pludry to jedno, drugie to juniorzy Częstochowy, którzy mogą dziś podkradać punkty przyjezdnemu. Szczególnie mowa tu o Karczewskim w którym w Częstochowie pokładane są duże nadzieje na play-off, a dzisiejsze starcie to prawdziwy test przed decydującymi meczami w tym roku. Ewentulne zwycięstwo Franka w biegu młodzieżowym znacznie ułatwiłoby powodzenie naszego typu, jednak nawet jeśli tak się nie stanie to Pludra będzie musiał zrobić coś ekstra, aby tę linię pokryć o ile nie wydarzy się coś nieplanowanego, a takich sytuacji związanych z Kacprem mieliśmy kilka w tym sezonie.

Poszukując dziś trochę wyższe niż zazwyczaj kursy na żużel gra underu punktowego Pludry wydaje się być optymalną opcją, bo młodzieżowiec GKM-u nie jest nawet pewniakiem do wygrania biegu numer dwa nie mówiąc tu o pokryciu dość wysokiej, jak na juniora linii. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”