Na start XIV kolejki PGE Ekstraligi zapraszamy do Gorzowa na mecz miejscowej Stali z Apatorem Toruń. Piątkowe ściganie zapowiada nam się naprawdę bardzo fajnie. Typy ekspertów na to spotkanie nie bez powodu faworyzują miejscowych. U gospodarzy na ten moment wszystko gra. Gospodarze są pewno swojego miejsca przed fazą play-offy i mogą już powoli szykować się do ćwierćfinałowego dwumeczu.

Apator w ostatnich meczach mocno odmieniony głównie za sprawą powrotu do formy Patryka Dudka, który wreszcie jedzie jak na lidera przystało.  Do spółki z Emilem Sajfutdinowem powinni zdecydowanie powalczyć z mocnymi gospodarzami, podobnie Lambert, który ma jeszcze pewne problemy z meczami wyjazdowymi. Mimo, że Stal jest dość wyraźnym faworytem tego meczu, to liczymy, że walki na torze nie zabraknie. Z tej okazji zapraszamy na nasze typy żużlowe na to spotkanie.

Stal Gorzów – Apator Toruń – typy żużlowe

  • O. Fajfer poniżej 7,5 pkt – kurs 1,90 (LVBET)

W meczu inaugurującym ostatnią kolejkę rundy zasadniczej PGE Ekstraligi Stal Gorzów podejmie Apator Toruń. Anioły będą broniły niewielkiej zaliczki z pierwszego meczu. Dla Stalowców ten mecz nie ma zbyt dużego znaczenia, bowiem znają już swojego rywala w fazie PO. Tym razem przyjrzymy się postawie Oskara Fajfera, który według opinii ekspertów żużlowych jest jedną z rewelacji tego sezonu. Można śmiało stwierdzić, iż zawodnik jedzie ponad stan.

Oskar zaczyna od dość łatwego biegu z juniorami oraz Pawłem Przedpełskim. Liczę jednak, iż po dobrym starcie z wewnętrznego pola zawodnik Apatora urwie jakiś punkt. Ponadto nie należy również skreślać Palucha, który na gorzowskim torze spisuje się przyzwoicie. Następne dwa biegi w parze z Szymonem Woźniakiem, na którym może stracić punkty. Ponadto liczę, iż dobrą dyspozycję podtrzyma Dudek oraz Sajfutdinov, którzy powinni sobie poradzić z zawodnikiem Stali. Ponadto Fajer ma bardzo ciężki 13 bieg, w którym pojedzie, z Thomsenem na parę Lambert-Sajfutdinov. Liczę, iż w tym biegu maksymalnie zdobędzie jeden punkt.

Sądzę, że Oskar Fajfer na tle rywala, u którego można zauważyć zwyżkę formy, będzie miał problem z pokryciem tej linii punktowej. Liczę przede wszystkim, iż Paweł Przedpełski choć raz będzie w stanie objechać zawodnika Stali. Ponadto nie można wykluczyć ew. rezerwy taktycznej w 9 biegu za wspomnianego Pawła. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie będzie under punktowy Fajfera. @power30

  • Szymon Woźniak poniżej 9.5 pkt – kurs 1.70 (LVBET)

Żużlowy piątek zaczynamy w Gorzowie. Ostatni mecz fazy zasadniczej tych dwóch ekip. Naturalnym faworytem meczu są gospodarze, którzy na swoim torze spisują się bardzo dobrze. Z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy dziś zakład na under punktowy Szymona Woźniaka. Krajowy lider gorzowian ostatnimi czasy nie jest w świetnej formie zdecydowanie przeplatając swoje dobre i słabsze wyścigi.

Szymon pojedzie dziś trzykrotnie przeciwko Dudkowi, który mocno ogarnął swoją dyspozycję. Mecz zacznie klasycznie w ciężkim pierwszym biegu planowo z pola B w parze z Vaculikiem vs Dudek i Lambert. Zdecydowanie można tutaj celować w okolice 1 punktu ale i może wpaść zerówka. Następnie dwukrotnie w parze z będącym ostatnio w fajnej dyspozycji Fajferem, a rywale to Sajfutdinow w biegu 7 oraz para Dudek&Przedpełski w 9 gonitwie dnia. W tych dwóch biegach powinno wpaść około 4 oczek co już dawało by nam blisko pozytywnego rozstrzygnięcia typu. 11 bieg troszkę słabszy, bo w parze z Jasińskim vs Dudek i Lampart. Realne są tutaj 3 oczka, ale liczymy także kolejny raz na świetnego ostatnio Dudka. W miejsce Lamparta także może wpaść RT w postaci Sajfutdinowa.

Pozostaje nam bieg nominowany, zapewne 14 w słabszej obsadzie jednak wtedy oznaczałoby to, że Szymon ma mniej punktów niż planowo Thomsen i Vaculik. Patrząc w zakłady bukmacherskie na żużel typ na Woźniaka ma dzisiaj sens. Apator jedzie ostatnio lepiej, co prawda rywale nie byli mocni ale są jakieś pozytywy w ich dyspozycji. W tym typie liczymy głównie na Dudka, ale po razie Lambert i Sajfutdinow także nie tylko mogą a powinni – głównie w przypadku Emila – odebrać punkty Woźniakowi.@Jajs

 

  • Anders Thomsen powyżej 10,5 pkt – kurs 1,90 (LVBET)

Fazę zasadniczą jako pierwsi zakończą żużlowcy Stali Gorzów i Apatora Toruń. Gospodarze walczą jeszcze o utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli i dziś będą chcieli postawić pieczątkę na tym rezultacie, a typy ekspertów sugerują, że Anders Thomsen będzie główną postacią tego wieczoru na Jancarzu.

Duńczyk wespół z Martinem Vaculikiem prowadzą w tym sezonie Stal do medalu drużynowych mistrzostw Polski. Obaj znajdują się w czołowej ósemce najlepiej punktujących ligowców. W dość ważnym meczu typujemy więc ich dwóch jako pewniaków do wysokiej liczby punktów w tym meczu. Tyle tylko, że na Vacula wystawiono linię 11,5, przy 10,5 na Andersa przy bardzo podobnych kursach, a oczko w tym przypadku może być kluczowe, więc jeśli szukacie typy bukmacherskie na żużel w starciu Stali z Apatorem to nie zalecamy zbędnych kombinacji. Wydaje się także, że Słowak ma trudniejsze starty niż Thomsen, który już na początek w biegu trzecim może przegrać tylko z Emilem. Druga seria to ponownie dwaj słabi rywale plus Dudek, a kolejna Lambert z którym jednak Anders na swoim torze powinien sobie poradzić. Przed nominowanymi Duńczyk pojedzie jeszcze w biegu 13 zazwyczaj mocno obsadzonym, dziś jednak niekoniecznie, bo jako doparowy pojedzie Fajfer, a po stronie gości Emil i ponownie Lambo. Biegi nie są więc trudne i nie ma się co spodziewać odpuszczania nominowanych przez Thomsena.

W takim przypadku granie linii 10,5 wydaje się bezpieczne. Jeśli byłaby ona o punkt wyższa mogłoby być już na styku i pewnie byśmy nie zalecali jej ruszać. Jedenaście punktów dla Andersa w próbie generalnej przed play-offami to obowiązek. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”