W Ekstralidze wszystko jasne. Wilki w I lidze, Unia pojedzie ze Spartą w ćwierćfinale. Ligę jednak trzeba dojechać do końca, a obie ekipy na dzisiejszy wieczór mają swoje cele. Gospodarzom zapewne marzy się godne pożegnania z elitą, najlepiej wygranym meczem. Tyle tylko, że w białym i żółtym kasku pojedzie zespół, który złapał ostatnio niesamowity luz zwieńczony wygraną z niepokonaną do tej pory Spartą Wrocław. Czy Unia będzie chciała zgnębić Doyle’a, który pozdrawiał leszczyńskich kibiców środkowym palcem? Wiadomo nie od dziś, że Jason również ma swoje ambicje i przy pomocy swoich kolegów z drużyny zrobi wiele, aby por az drugi w tym sezonie utrzeć nosa Unii. Sprawdźcie, jakie są typy ekspertów na ten mecz, którzy przygotowali dla Was na ten mecz analizy żużlowe.

 

Wilki Krosno – Unia Leszno – typy żużlowe

  • Janusz Kołodziej poniżej 10,5 pkt – kurs 2,20 (LVBET)

W pierwszym przełożonym meczu zmierzą się ze sobą krośnieńskie Wilki, które tym meczem żegnają się z Ekstraligą oraz leszczyńskie Byki dla których będzie to specjalny mecz, bo z jednej strony trzeba uważać na swoje zdrowie prze play-offami, choć wiadomo, że w żużlu raczej trudno o rozwagę. Druga sprawa to będzie to próba generalna przed rywalizacją ze Spartą.

O ile zazwyczaj, gdy serwujemy Wam darmowe typy żużlowe na PGE Ekstraligę sugerujemy, aby zbytnio nie kombinować tak tym razem proponujemy Wam zakład trochę nieoczywisty, mianowicie under punktowy Janka Kołodzieja. Oczywiście nie jest to w żaden sposób spowodowane formą lidera Unii, czy ułożeniem biegów. Po prostu naszym zdaniem goście będą dziś dużo testować, sprawdzać inne, nieoczywoste ustawienia, aby jak najlepiej móc się przygotować przede wszystkim na mecz we Wrocławiu, bo w Lesznie praktycznie wszyscy spasowani są idealnie. Oczywiście tor w Krośnie, a owal Sparty to dwie inne bajki, jednak są niuanse, które można porównać. Podopieczni Piotra Barona nie muszą dziś wygrać, nawet jeśli przegrają to się wiele nie wydarzy, przynajmniej pomogą gospodarzom się godnie pożegnać z kibicami. Jest to jednak scenariusz mało prawdopodobny. Dziś taktyka na typy żużlowe jest prosta, szukamy zawodników z wysokimi liniami, bo nie wykluczamy ani zmian motocykli, a także zmian personalnych na przykład w biegach nominowanych. Kołodziej w formie jest świetnej, co pokazuje w Ekstralidze po powrocie po kontuzji oraz pokazał w SEC-u wygrywając rywalizację w Gustrow. Dziś to może być inna bajka i wynik choć ważny schodzi trochę ia drugi plan, bo Leszno pokazało już, że może ukąsić Spartę i tak naprawdę pokonując kolejne okrążenia krośnieńskiego owalu myślami będą już na Smoczyku.

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej wydaje się, że fani wyższych kursów i nieoczywistych wyborów powinni dziś się odnaleźć przy typowaniu Ekstraligi. Od nas propozycja na under punktowy kapitana gości, który zapewne do wystawionej linii na pewno się zbliży, ale nie powinien jej przekroczyć. @dwight

  • Chris Holder poniżej 6.5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla przenosimy się do Krosna. Dla gospodarzy to ostatni mecz w sezonie i zarazem pożegnanie z Ekstraligą. Na koniec sezonu ich domowy tor kolejny raz nie powinien być handicapem, ponieważ pogoda w Krośnie w ostatnich dniach jak i dzisiaj nie sprzyja. Jednak z oferty typy na żużel zakład na under punktowy Chrisa Holdera ma sens. Australijczyk nie miał okazji do ścigania się na specyficznym torze przy ulicy Legionów. Dzisiejsze biegi z udziałem Crispiego też nie należą do najłatwiejszych.

Chris klasycznie od czasu powrotu po kontuzji ustawiony z numerem 3. Mecz zacznie od pierwszego bardzo ciężkiego biegu gdzie stanie on na zewnętrznym polu startowym w parze ze Smektałą a rywalami będą Milik i Lebiediew czyli strzelby numer 3 i 2 w zespole gospodarzy. Na pewno można tutaj liczyć, że Chris w tym biegu nie zdobędzie punktów. Następnie Holder dwukrotnie pojedzie w parze z Lidseyem. Zarówno w biegu 5 i 8 może stracić na nim punkty. Rywale to ponownie Lebiediew oraz Świdnicki w biegu 5 oraz Doyle z juniorem w 8 wyścigu dnia. W tych dwóch biegach może wpaść okolice 3 punktów. 13 bieg tak jak i 1 w mocnej obsadzie. W parze z Chrisem pojedzie startowiec Zengota, rywalami będą Skupień i Doyle. Świdnicki i Skupień powinni być objechani przez Holdera na spokojnie jednak może w obu przypadkach wpaść rezerwa taktyczna w postaci choćby Doyla i Lebiediewa.

Przeglądając dzisiejsze propozycje bukmacherskie warto zagrać typ przeciwko Chrisowi. Jego powrót do formy po długiej kontuzji nie idzie łatwo. Dzisiaj mecz ze słabszym rywalem, ale na totalnie nieznanym sobie torze. Juniora gospodarzy a także programowo Skupienia i Świdnickiego Chris powinien pokonać, jednak zakładamy, że Milika, Lebiediewa i Doyla już nie. Dość mocno obsadzone wydają się biegi 1 i 13 więc tutaj liczymy na większą stratę punktów u doświadczonego Australijczyka.@Jajs

  • G. Zengota over 8,5pkt – kurs 1,70 (LVBET)

W pożegnalnym spotkaniu z PGE Ekstraligą Wilki Krosno zmierzą się Unią Leszno. Wilki zgodnie z oczekiwaniami ekspertów żużlowych spadają do niższej klasy rozgrywkowej. Ponadto gospodarze muszą sobie nadal radzić bez kontuzjowanego Kasprzaka. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi Byków, a mianowicie Grzegorzowi Zengocie. Od momentu powrotu do zdrowia pokazuje się bardzo dobrej strony.

Zengi zaczyna od dość ciężkiego biegu, w którym pojedzie w parze w Kołodziejem na Doyle’a oraz Świdnickiego. Liczę, że wykorzysta  atut wewnętrznego pola i przywiezie więcej niż programowy punkt na Mateuszu. Następnie dwukrotnie pojedzie z juniorami, na których nie powinien tracić punktów. Sądzę że Grzegorz może powalczyć z Milikiem czy Lebiediewem, którym będzie w stanie urwać punkty. Objechanie Świdnickiego czy Skupienia powinno być formalnością. W kolejnym biegu pojedziez Holderem, który nie jest w optymalnej formie na Doyle’a oraz Skupienia.

Na torze w Krośnie dość trudno się wyprzedza, co powinno być w handicapem dla Zengoty, który jest świetnym startowcem. Dość korzystny układ biegów, a także dziurawy i osłabiony skład Wilków sprawia że świetnym typem żużlowym jest over punktowy zawodnika Leszna. W zasadzie jedna zdobyta trójka sprawi, że Grzegorz nie będzie miał problemu pokryciem tej linii. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”