W Częstochowie siódmą serię zakończy PGE Ekstraliga. Zakłady bukmacherskie na to spotkanie wydają się być ukierunkowane ku zwycięstwu Włókniarza i w sumie nie ma się co dziwić bo Włókniarz wchodzi na odpowiedni, wysoki poziom po przeciętnym starcie kampanii 2023. Jako goście swoje żużlowe umiejętności zaprezenują zawodnicy Apatora Toruń. Podopieczni trenera Roberta Sawiny nie zamierzają jednak składać broni. Po wygranych z Motorem i GKM-em morale w zespole są wysokie, więc warto to wykorzystać i na fali spróbować urwać punkty faworytom z Częstochowy, choć to zadanie nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Nasi eksperci przygotowali dla Was kilka typów na to spotkanie oraz wystawione na nie kursy na żużel. Zachęcamy, aby się z nimi zapoznać.

Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń – typy żużlowe

  • Włókniarz Częstochowa handicap -10,5 – kurs 1,95 (LVBET)

Tu zapowiada się meczycho. Włókniarz i Apator w dobrej formie, po ważnych wygranych, to musi być dobre zakończenie żużlowego weekendu. Idziemy w tym starciu po najmniejszej linii oporu i przeglądając zakłady na żużel najbardziej wpada w oko pewna wygrana gospodarzy, którzy jednak przewyższają rywali i składem i potencjałem, a do tego pojadą na własnym torze.

Typy ekspertów na żużel po ostatnich meczach sugerują jasno. Włókniarz będzie chciał powalczyć o finał PGE Ekstraligi w sezonie 2023. My się z tym zgadzamy, kadra częstochowian jest mocna i bardzo wyrównana, szczególnie „swoje” jadą Woryna i Miśkowiak. Już teraz jasnym jest, że przynajmniej na własnym owalu są w stanie wygrać z każdym w tej lidze. Rywale znakomicie spisali się przeciwko Motorowi, jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni. Apator na razie zawodzi. Lambert co prawda wywalczył decydujący punkt przeciwko Zmarzlikowi, ale wcześniej strasznie się męczył. Może ostatni mecz będzie przełomowy, ale niekoniecznie być musi, szczególnie że rozgrywany był na Motoarenie. Cały czas problem z wejściem na wyższy poziom mają Dudek i Lampart, na swoim poziomie punktuje Przedpełski no i Emil, który szczególnie u siebie jest niełapalny.

Spokojna, pewna sytuacja Włókniarza i wiele niewiadomych w Toruniu. Tak my widzimy ten pojedynek i typujemy solidą wygraną faworytów. Zapewne nie będzie to pogrom, gdyż goście mają po swojej stronie kilka atutów, ale wybrane handi spokojnie powinno zostać pokryte przez podopiecznych trenera Kędziory. @dwight

 

  • Paweł Przedpełski poniżej 5.5 pkt – kurs 1.85 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla spoglądamy do Częstochowy na bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie Włókniarza z Aparatem Toruń. Z pewnością faworytami spotkania są gospodarze jednak Apator z meczu na mecz wygląda lepiej pokonując tydzień temu na własnym torze Motor Lublin. Patrząc na dzisiejsze spotkanie poszukam under punktowy Pawła Przedpełskiego. Zdaje sobie sprawę, że Przedpełski reprezentował w przeszłości przez dwa sezony miejscowy klub, jednak jego forma była daleka od ideału. Podobnie Paweł spisuje się w tym sezonie czyli mocno w kratkę, szczególnie dużo słabiej punktując na wyjazdach.

Dzisiaj ustawiony klasycznie na wyjeździe z numerem 2. Zacznie od bardzo trudnego biegu w parze z Lambertem na świetnego startowca Miśkowiaka i bardzo szybkiego Michelsena. W tym biegu można zdecydowanie liczyć na zero punktów po stronie Pawła. Następnie dwukrotnie w parze z Dudkiem, który jedzie trochę lepiej, a przynajmniej ma za sobą dobry mecz na Motoarenie z Lublinem. Przeciwnikami toruńskiej pary będzie ponownie Michelsen z juniorem w biegu 6 oraz w 9 gonitwie dnia bardzo mocna para Madsen&Drabik. Po tych trzech biegach Paweł może mieć tylko jakieś 2 punkty i na to liczę. Bieg 12 z juniorami i rozpedzającym się Woryną więc 2-3 punkty tutaj są bardzo realne, jednak zakładam stratę punktów z Kacprem Woryną.

Mając na uwadze trudny układ biegów dla Przedpełskiego z oferty typy na PGE Ekstraligę polecam zakład w jego kierunku. Pierwsze trzy biegi ma ciężkie i sądzę, że właśnie strata dużej ilości punktów w jego pierwszych trzech startach przesądzi dzisiaj o słabym wyniku byłego zawodnika Włókniarza.@Jajs

 

  • K. Woryna poniżej 8,5 punktów – 1,75 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. W hitowym spotkaniu Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Apatorem Toruń. Tym razem ponownie bukmacherzy upatrują zdecydowanych faworytów w drużynie gospodarzy. W ofercie żużlowej bukmacherów znalazłem dość ciekawy typ żużlowy, a mianowicie under punktowy Kacpra Woryny. Kacper ten sezon rozpoczął od dość poważnego dzwona i absencji w kilku kolejkach żużlowych. Ostatni jego występ był dość obiecujący, bowiem zdobył aż 10 punktów. Jednak poza Kołodziejem to w leszczyńskiej drużynie ciężko kogokolwiek wyróżnić. Woryna zwłaszcza wypadł słabo na domowym obiekcie na tle zespołów, które wg ekspertów żużlowych mieli się bić o utrzymanie.

Woryna ma piekielnie ciężki 1. bieg, w którym pojedzie z Madsenem na parę Sajfutdinov-Dudek. Nie zdziwię się, jeśli w tym biegu nie przywiezie punktu. Następnie ponownie pojedzie przeciwko Rosjaninowi z polskim paszportem. Warto dodać, iż Emil jest w kapitalnej formie. Ponadto dwukrotnie pojedzie z Miśkowiakiem, który z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej i niewykluczone, iż jakieś punkty urwie Worynie. Zdecydowanie najłatwiej wygląda 12 bieg, w którym powinien przywieźć 2-3 punkty. Należy również brać pod uwagę fakt, iż Torunianie wy przypadku niekorzystnego wyniku będą korzystać z RT, a tym samym Kacper może mieć nieco trudniej obsadzone biegi. Sądzę, iż linia na Worynę jest zbyt wysoko ustawiona. Dlatego też warto iść w under punktowy zawodnika Włókniarza. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”