Żużlową niedzielę w Ekstralidze rozpoczniemy meczem w Gorzowie, gdzie miejscowa Stal podejmie Byki z Leszna. Mecz pomiędzy obiema drużynami zawsze są zacięte i często rozstrzygają się w ostatnim biegu. Ten sezon zapowiadał się trudny dla tych ekip i faktycznie tak jest. Na fali wznoszącej zdają się być jednak gospodarze, którzy po wygranej z Krosnem i solidnych meczach z faworytami do złota złapali oddech. Goście natomiast po dobrym starcie sezonu ostatnio dołują. W dwóch ostatnich rundach przegrali wysoko na swoim torze z Włókniarzem i zostali rozgromieni przez Motor Lublin.

Typy ekspertów wskazują Stal jako zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Unia nie przyjedzie jednak na ścięcie i powalczy o swoje. Mamy dla Was darmowe typy żużlowe na ten pojedynek z których warto skorzystać w starciu dwóch wielkich rywali.

Stal Gorzów – Unia Leszno – typy żużlowe

  • Unia Leszno handicap +10,5 pkt – kurs 1,90 (LVBET)

W Gorzowie spotkanie o play-off, bo zmierzą się dwie drużyny, które o tej fazie rozgrywek marzą. Stawka będzie więc wysoka, a w obu składach są luki, które będą starali się wykorzystać rywale. Spodziewaliśmy się, że kursy na żużel w tym pojedynku będą bardziej wyrównane, więc proponujemy Wam dodatni hanicap w kierunku przyjezdnych.

Gospodarze tego meczu mają bardzo nierówny skład. Trzy strzelby w postaciach Woźniaka, Vacula (choć forma Martina póki co również średnia) i Thomsena, bardzo przeciętny Fajfer i bardzo słaby Jasiński. Paluch i Bartkowiak tworzą niezłą parę juniorską. W Lesznie po kontuzji Holdera również zrobiła się duża wyrwa, którą łatał, jak mógł Nazar Parnicki. Ukrainiec jednak zmaga się z kontuzją i dziś w awizowanym składzie widnieje Brown, którego bardzo możliwe że zastąpi Adrian Miedziński. Miedziak nawet po tak długiej przerwie powinien być lepszy niż wspomniany wcześniej Jasiński. Na juniorce Ratajczak i Mencel również solidni, choć przewodzi w tej dwójce zdecydowanie Damian. Sukces tego typu zależy głównie od Byków, bo po Stali wiemy czego się spodziewać. Goście natomiast mają dwie niewiadome w postaciach Lidseya i Smektały. To dwaj jeźdźcy, którzy mają dużo większe możliwości niż prezentują. W takich meczach przynajmniej jeden z nich musi dołączyć poziomem do Zengoty i Kołodzieja, aby myśleć o końcowym sukcesie.

Z racji, że typujemy tu handicap jest duży margines błędu, bo drużyny nie różnią się tak bardzo potencjałem, jak wskazywałyby kursy. Wynik można trzymać taktycznymi, a Piotr Baron będzie robił wszystko, żeby jak już przegrać to zrobić to jak najniżej, stąd taka linia wydaje się dość bezpieczna. Polecamy typy na żużel w tym meczu ukierunkowane na przyjezdnych. @dwight

 

  • Szymon Woźniak powyżej 10.5 pkt – kurs 1.85 (LVBET)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu PGE Ekstraligi w Gorzowie Stal podejmie Unię Leszno. Typy ekspertów na to spotkanie są jasne i zdecydowanymi faworytami są gospodarze. Ja myślę podobnie więc spróbuje iść w kierunku Szymona Woźniaka. O ile na wyjazdach Szymona nie ruszam, tak na swoim torze jest bardzo mocnym zawodnikiem. Szymona charakteryzują przede wszystkim świetne starty co na ciężkim do wyprzedzania gorzowskim torze jest niezbędne.

Woźniak klasycznie u siebie z numerem 9. Zacznie więc w pierwszym biegu na wewnętrznym polu startowym w parze z Vaculikiem na Smektałe i Miedzińskiego – nowego nabytku w zespole Unii. Bieg zdecydowanie na 2-3 punkty. Dalej w parze dwukrotnie przeciętny Oskar Fajfer a rywalami Lidsey i junior oraz Smektała i Kołodziej. Oprócz Janka Kołodzieja zestaw jest bardzo przyjemny i wszyscy zawodnicy są w zasięgu Szymona. 11 gonitwa dnia i ponownie zestaw przeciętny. W parze z Szymonem pojedzie Jasiński a przeciwnicy to Zengota i trzeci raz Smektała. W fazie zasadniczej Szymon spokojnie może uzbierać już okolice 10 punktów a zostaje jeszcze bieg nominowany.

Spoglądając do Gorzowa i patrząc w ofertę typy na żużel widzę duże szanse powodzenia w zakładzie na Szymona. Rywale Woźniaka są dzisiaj zdecydowanie w jego zasięgu i myślę, że klasycznie na swoim torze Szymon będzie liderem Stali.@Jajs

 

  • B. Smektała poniżej 6,5 punktów – 1,65 (LVBET)

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu 7. kolejki PGE Ekstraligi Stal Gorzów podejmie na własnym torze Unię Leszno. Zdecydowanym faworytem wg bukmacherów są podopieczni Chomskiego. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi Byków, a mianowicie Bartoszowi Smektale. Wielu ekspertów żużlowych zakładało, iż popularny Smyk odbuduje się w macierzystym klubie. O ile występy na swoim domowym torze są zadowalające, to na wyjazdach z reguły zawodzi (poza spotkaniem w Grudziądzu). Zresztą świadczy o tym średnia punktowa wyjazdowa – niewiele 1,1 punktu na bieg.

Już początek zawodów będzie miał bardzo ciężki, bowiem pojedzie na parę Woźniak-Vacullik. Następnie nieco łatwiej będzie o punkty, bowiem pojedzie przeciwko Bartkowiakowi. Jednak sądzę, iż punkty straci na Thomsenie oraz koledze z pary – Kołodziejowi. Kolejne biegi również wyglądają dość ciężko. Nie zdziwię się, jeśli punkty przywiezie jedynie na Jasińskim. Ponadto gorzowski tor niezbyt służy Smykowi – przed rokiem dwukrotnie nie pokrył tej linii punktowej. Sądzę, iż ten typ żużlowy jest warty rozwagi, biorąc pod uwagę dość ciężkich przeciwników oraz kolegów doparowych, a także przeciętne wyniki Smektały na tym torze.  @power30

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”