Kontynuujemy wspaniały weekend z żużlem. Po wczorajszych sukcesach Polaków w SGP2, dziś liczymy na równie dobry występ Polaków w Grand Prix. Tym razem cykl zawita do Pragi, gdzie odbędzie się 3. runda tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata. Oczywiście oprócz typów na PGE Ekstraligę czy niższe ligi polski, mamy dla Was również typy Grand Prix. Zawody z dwóch poprzednich lat pokazują, że Marketa odpowiada Maciejowi Janowskiemu, jeśli mówimy o naszych zawodnikach. W zeszłym sezonie zwycięzcą został Martin Vaculik, dzieląc podium z Woffindenem i Doylem. Janowski nie wytrzymał i w finale wjechał w taśmę. Szampana na koniec zabrakło, ale za to dwa lata temu, gdy w Pradze odbyły się 2 turnieje, Janowski jeden turniej wygrał, a w drugim był… drugi. Jest to jeden z głównych faworytów do wygranej, a przynajmniej TOP3, które można stawiać u bukmacherów. Markety nie może w ostatnich latach rozgryźć nasz mistrz, czyli Bartosz Zmarzlik. Wspomniane wcześniej trzy turnieje zakończył bowiem poza podium. Tyle słowem wstępu, zapraszamy na nasze spojrzenie i typy na Grand Prix Pragi.

Speedway Grand Prix – 3. runda, Praga. Typy bukmacherskie

  • Maciej Janowski powyżej 8,5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1,60 (LVBET)

Celowaliśmy tu bardziej w linię 9.5, jednak średnie kwalifikacje w wykonaniu Maćka wydaje się, że ostatcznie tę linię obiżyły o punkt. Dla Maćka ostatni moment, żeby odpalić w GP, jeśli nie wydarzy się to na Markecie, którą Janoś bardzo lubi to już będzie ciężko włączyć się do walki o czołowe miejsca w cyklu.

Polak wydaje się stabilizuje formę, która od początku sezonu się mocno wahała. Ostatnio jednak dobre wystpy zarówno w Sparcie, jak i Dackarnie. Widać, że ruchy czynione przez zespół przynoszą skutki. Przeszukując więc typy na Grand Prix od razu wpada w oko dobra linia do gry w fazie zasadniczej naszego reprezentanta. Rywalizacja w Pradze w ostatnich latach to popis Maćka. Już trzy razy z rzędu lądował w finale, raz w nim wygrywając, raz kończąc tuż za zwycięzcą oraz zaliczając wpadkę w postaci taśmy. Niemniej ten owal służy mu, jak niewiele na świecie i liczymy, że dziś to tylko udowdni, a tak niskiej linii żal nie wykorzystać.

Typowanie Grand Prix w latach poprzdnich było trudną sztuką, natomiast w tym wyniki wydają się być bardziej przewidywalne i co najlepsze, często pokrywają się z naszymi przewidywaniami. Dziś idąc ni tylko za sercem, ale i za rozumem obstawiamy, że Janos gładko przechodzi fazę zasadniczą i pewnie wjeżdża do półfinału zawodów, a potem być może i do finału. @dwight

 

  • Robert Lambert poniżej 8,5 pkt  – 1,75 (LVBET)

Przed nami kolejna odsłona zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, tak wiec pora na kolejne typy na Grand Prix Czech. Przeglądając ofertę moją uwagę przykuła linia wystawiona na Roberta Lamberta. Brytyjczyk aktualnie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji przejściowej GP. Ogólnie odnoszę wrażenie, iż Robert o wiele lepiej sobie radzi na wymagających nawierzchniach. W ostatnich dniach pogoda w Pradze sprzyjała, tak więc można spodziewać się betonowego toru, a takich niekoniecznie lubuje się Lambert.

W ostatnich występach spisał się dość słabo na czeskiej Markecie – dwukrotnie nie dostał się do półfinałów, zdobywając odpowiednio 7 i 6 punktów. Tak więc ten obiekt nie bardzo mu pasuje. Ponadto nie pomoże również układ pól startowych – zawody zacznie od pól zewnętrznych. Zwłaszcza pierwsze dwa biegi będzie miał dość solidnie obsadzone, gdzie może zdobyć łącznie 2-3 punkty. Teoretycznie najkorzystniej wygląda jego trzeci bieg, gdzie pojedzie przeciwko Madsenowi i Woffindenowi z pola A. Sądzę, iż w pozostałych startach również może pogubić punkty. Dość słabe występy na czeskiej Markecie, trudny układ pól startowych sprawia, iż racjonalnym typem żużlowym na ten turniej jest under punktowy Brytyjczyka. @power30

  • Max Fricke powyżej 7.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.85 (LVBET)

Dzisiaj na praskiej Markecie czekają nas zmagania w 3 rundzie tegorocznego cyklu GP więc czas na kolejne nasze typy bukmacherskie. Grand Prix rządzi się swoimi prawami, mamy stawkę świetnych zawodników. Jednak na dzisiejszy turniej widzę fajny typ w kierunku Maxa Fricke. Australijczyk w ostatnim czasie notuje bardzo dużą zwyżkę formy. Bardzo dobre mecze w lidze angielskiej, świetna jazda w Ekstralidze m.in. świetny mecz w Lublinie gdzie zapisał na swoim koncie 14 punktów, jako jedyny pokonując Bartosza Zmarzlika.

Dzisiaj wygrał kwalifikacje do wieczornych zawodów. Może być to miarodajne, ale oczywiście nie musi. Pokazuje na pewno jednak fakt, że Fricke prędkości nie stracił. Jako wygrany kwalifikacji wybrał numer, który pozwala mu stanąć dwukrotnie na polu B. W poprzednim roku w czasie GP a także wczoraj podczas SGP2 pole B znowu chodziło bardzo dobrze i tutaj widzę duże szanse po stronie Maxa na dobry start co w Pradze jest bardzo ważne.

Kontynuując obstawianie żużla i widząc typy na Grand Prix Czech myślę, że typ w kierunku Fricke ma sens. Spokojnie może dzisiaj przywozić takich zawodników jak Woffinden, Thomsen czy Michelsen, którzy w walce o tytuł mistrza świata spisują się przeciętnie. Zakładam, że Australijczyk utrzyma dzisiaj swoją wysoką formę i osiągnie minimum 8 punktów. Rok temu otarł się o awans do półfinału gdzie zapisał na swoim koncie 7 punktów czyli blisko dzisiejszej linii.@Jajs