W drugim piątkowym spotkaniu 10 kolejki PGE Ekstraligi Wilki Krosno podejmą Włókniarz Częstochowa. Na to spotkanie niełatwo będzie znaleźć pewne typy bukmacherskie. Goście znajdują się na fali zwycięstw, natomiast gospodarze na odmiennym biegunie, bo po długiej serii porażek. Dzisiaj wracają na swój domowy tor. Domowy ale można napisać „nowy”, bo jak wiadomo po sporych problemach gospodarze zmuszeni byli mocno nad nim popracować. Tor z pewnością różnić będzie się od tej w kwietniu czy w maju.

Wilki nie mają dużo czasu do spasowania się do nowej nawierzchni, a w torze muszą upatrywać swojej dużej szansy na wygranie tego meczu. Czysto sportowo ciężko widzieć tutaj dużych szans Krosna choć trzeba przyznać, że duża część zawodników Włókniarza – przede wszystkim Madsen i Michelsen – nie mieli okazji do startów na bardzo długim i specyficznym krośnieńskim torze. Dużym atutem gości powinien być junior Franciszek Karczewski, który poprzedni sezon spędził w zespole Wilków. W piątkowy wieczór liczymy na ciekawe i wyrównane widowisko. Na to spotkanie także mamy analizy żużlowe, więc zachęcamy do skorzystania z nich.

Wilki Krosno – Włókniarz Częstochowa – typy i analizy

 

  • Vaclav Milik powyżej 6.5 pkt – kurs 1.90 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla spoglądamy do Krosna gdzie o 20:30 Wilki podejmą Włókniarz. Liczymy, że spotkanie dojdzie do skutku, bo prognozy pogody dla Krosno nie są bardzo optymistyczne. Z dzisiejszej oferty typy na PGE Ekstraligę wybrałem zakład w kierunku Vacka Milika. Linia 6.5 nie jest wysoka i dzisiaj jest jak najbardziej przez Czecha do pokrycia.

Milik ustawiony dziś z trudnym numerem 12, ale biegi szczególnie 5 i 10 nie wyglądają źle. Zawody zacznie w wyścigu nr 3, bardzo trudnym biegiem. W parze z Doylem vs Michelsen i Drabik. Ciężko liczyć tu na dużą ilość punktów ale myślę, że minimum punkt na Drabiku jest na pewno do zrobienia. Następnie dwukrotnie w parze ze Świdnickim bądź juniorem więc punktów stracić nie powinien. Rywalami będą Woryna z Miśkowiakiem oraz Michelsen z juniorem. W teorii z Michelsenem spokojnie powinien przegrać, jednak Duńczyk nigdy w Krośnie nie jeździł. Długi i specyficzny tor na pewno może sprawić mu pewne problemy. Widzę możliwość minimum 4 punktów w tych biegach. W biegu 11 w parze z Lebiediewem na Madsena oraz Miśkowiaka więc kolejny raz punkt na Miśkowiaku powinien być.

Liczę, że przed biegiem 14 Czech będzie miał na swoim koncie około 6 punktów więc w nominowanym trzeba byłoby dołożyć oczko. Milik nie znajduje się ostatnio w dobrej formie, ale w Gorzowie na trudnym torze pokazał się z dużo lepszej strony. Dzisiaj biegi nr 5 i 10 nie wyglądają na ciężkie i tutaj można dorzucić sporo punktów. Liczę, że Vacek pokaże dziś swój największy atut czyli świetne starty i dorzuci dużo cennych punktów do dorobku swojej drużyny.@Jajs

 

  • Franciszek Karczewski powyżej 2,5 pkt – kurs 1,55 (LVBET)

Pora, aby Franek pokazał, że już nie ma mleka pod nosem. To dobry czas, aby udowonić, że zaufanie, którym obdarzyli go działacze Włókniarza było dla nich dobrym posunięciem. Co prawda jest najlepszym juniorem częstochowian, jednak chyba sam zdaje sobie sprawę, że stać go na więcej, a typy ekspertów na ten mecz pokazują, że Karczewski powinien być dziś wyróżniającym się młodzieżowcem.

Co ciekawe i rzadkie w tym wieku Franek ma lepszą wyjazdową średnią niż domową. Przede wszystkim ma na to wpływ znakomity występ w Grudziądzu, gdzie zdobył osiem oczek, ale we Wrocławiu, czy Lesznie również trzymał poziom. Ze Spartą jednak jechał dwukrotnie z Bartkiem Kowalskim, czyli obecnie najlepszym juniorem w Ekstralidze, a w Lesznie potrafił wygrać bieg młodzieżowy z bardzo dobrymi na swoim torze Ratajczakiem i Mencelem. Są więc powody do optymizmu, tym bardziej patrząc z kim Karczewski może dziś wygrać, bo niewykluczone że linia zostanie pokryta już w drugim biegu. Wszyscy juniorzy Wilków mają słaszą średnią od młodziaka Włókniarza, czy to Zieliński, Grygolec, czy nawet Sadurski. Co prawda młodzi krośnianie dobrze radzą sobie w biegach młodzieżowych na własym owalu, nasz „wybranek” to jednak nie kevlar, a jeden z najbardziej utalentowanych jeźdźców swojego pokolenia. Z kim więc jeszcze może zapunktować Franek? Poza biegim juniorskim pojedzie w czwartej odsłonie mecze z Sadurskim, Miśkowiakiem i Kasprzakiem, więc bieg stosunkowo słabo obsadzony. Ostatnia szansa na punkty będzie w biegu numer dziesięć i tu szansa powalczenia z Milikiem, Świdnickiem lub Bańdurem w zależności kto u gospodarzy dostanie szansę. Naprawdę patrząc na biegi duża szansa dziś przed młodym zawodnikiem na dobry punktowy wynik.

Argumentów za juniorem Włókniarza jest dużo, więc warto skorzystać , bo zakłady na żużel w starciu Wilków z Włókniarzem są dziś bardzo trudne do wytypowania, a to jeden z przypadków, gdzie według nas linia jest zaniżona. @dwight

  • K. Kasprzak poniżej 6,5 punktów – kurs 1,80 (LVBET)

Czas na kolejne typy na PGE Ekstraligę. W drugim piątkowym spotkaniu Wilki Krosno podejmą Włókniarz Częstochowa. Według notowań ekspertów żużlowych faworytem są Lwy. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi Wilków, a mianowicie Krzysztofowi Kasprzakowi. Patrząc na ostatnią dyspozycję KK’a to można stwierdzić, iż jego wyniki jest lepsza niż jazda. W ostatnim meczu miał trochę szczęścia i otrzymał sporo „darmowych” punktów. Ogólnie sądzę, iż Wilki przepłacając go spodziewały się lepszych wyników.

Kasprzak zaczyna od dość łatwego biegu, gdzie pojedzie z juniorami oraz z Miśkowiakiem. Powinien wygrać ten bieg, chyba że Miśkowi uda się wygrać start z wewnętrznego pola – KK nie jest demonem prędkości na dystansie w tym sezonie. Następnie nieco trudniejszy bieg, gdzie pojedzie z Lebiediewem na Michelsena i Kupca. Liczę, iż w tym biegu zdobędzie maksymalnie jeden punkt. Kolejne biegi są zdecydowanie trudniejsze, bowiem ponownie pojedzie z Lebiediewem na Madsena oraz Drabika. Następnie z liiderem Wilków – Doyle’em na Michselena oraz Worynę. Tak więc niewykluczone, że w tych biegach dowiezie tylko 1-2 punkty.

Zasadniczo poza czwartym biegiem Kasparzkowi będzie ciężko o zdobycze 2-3 punktowe w poszczególnych biegach. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie będzie under punktowy zawodnika Wilków Krosno. @power30

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”