10 serie zmagań PGE Ekstraligi zaczniemy w Lesznie meczem miejscowej Unii z Motorem Lublin. Naturalnym faworytem tego spotkania są mistrzowie Polski. Mimo, że bez Dominika Kubery ich dyspozycja wyjazdowa jest daleka od ideału, co pokazali przegrywając w Toruniu i bardzo wysoko w Grudziądzu, tak typy ekspertów na ten mecz są jasne. W Lesznie w dalszym ciągu walczą z kontuzjami. Unia kolejny mecz pojedzie bez swojego niekwestionowanego lidera Janusza Kołodzieja, w awizowanym składzie wciąż brakuje Grzegorza Zengoty. W dalszym ciągu nie wiemy kiedy Zengi wróci do składu Unii, a dziś kolejny raz obu zastępować będą juniorzy.

W świetnej formie ostatnio znajduję się Jaimon Lidsey, wsparty Bartkiem Smektałą i co raz lepiej jeżdżącymi juniorami mogą napsuć Motorowi trochę krwi, jednak Unia wciąż ma w swoim składzie za dziur żeby realnie myśleć o wygraniu tego spotkania. Tor na stadionie Smoczyka pozwala na walkę, więc liczymy na ciekawe wyścigi w czasie tego spotkania, a Was zapraszamy na nasze typy żużlowe.

Unia Leszno – Motor Lublin – typy i analizy

 

  • Adrian Miedziński poniżej 4.5 pkt – kurs 1.57 (LVBET)

W piątek 18:00 zaczynamy 10 kolejkę PGE Ekstraligi. W Lesznie typy ekspertów faworyzują przyjezdnych i ciężko się z tym nie zgodzić. Ja na to spotkanie spróbuje zagrać w kierunku Adriana Miedzińskiego. Przed całym Lesznem ciężkie zadanie, są raczej skazani na porażkę. Nie inaczej jest z Adrianem, który z meczu na mecz spisuje się lepiej ale wciąż daleko mu do optymalnej dyspozycji.

Miedziński kolejny raz ustawiony z numerem 13. Zacznie od arcytrudnego biegi gdzie zdobycie choćby punktu będzie graniczyło z cudem. W parze ze świetnym ostatnio Lidseyem, a rywale to Zmarzlik i Jack Holder. Jeśli nie wpadnie tu jakaś literka po stronie innych zawodników, nie widzę tu możliwości na punkty po stronie Adriana. Następnie kolejny ciężki bieg z Ratajczakiem na Hampela oraz ponownie Holdera. 8 gonitwa dnia i trochę łatwiejszy zestaw. W parze z młodym choć ostatnio fajnie jeżdżącym Mencelem na Lindgrena oraz Voulasa. Mogą wpaść dwa oczka lecz nie skreślam dwóch młodych zawodników. W biegu 13 ponownie Zmarzlik i Lindgren po stronie lubelskiej, kolegą z pary będzie któryś z juniorów.

Zestaw Adrian ma bardzo trudny. Po 4 swoich startach widzę u niego raczej okolice 3 punktów niż 4-5. Nawet jeśli dostanie bieg nominowany, to i tak obsada tego biegu nie będzie słaba. Kurs na under punktowy Miedzińskiego może i nie zachęca ale jak najbardziej można połączyć do dubla z jakimś zakładem na mecz w Krośnie.@Jajs

 

  • Unia Leszno handicap +18,5 – kurs 1,68 (LVBET)

Byki, a raczej Byczki pokazują charakter i chwała im za to. Bez Holdera, Zengoty, Kołodzieja, Parnickiego odjeżdżają dobre mecze ze Stalą i Włókiarzem. Przebudzili się Smyku i Lidsey, punkty zaczyna łapać Miedziak, swoje dorzucają juniorzy i te wyniki nie są jakimiś pogromamami, choć punktów meczowych z tego nie ma. Dziś dodatkowo własny tor, więc ponownie trzeba pokazać charakter i dlatego handi w kierunku lesznian to jedna z naszych propozycji na dziś.

Kursy na żużel od rana mocno rzostrzelone, bukmacherzy nie do końca wiedzą jak podejść szczególnie do pierwszego meczu. Mamy w pamięci co zrobił Motor w ostatnim meczu na wyjeździe oraz wyniki ponad stan Unii. Punkty w tym meczu są rozdane, nie wiadomo więc z jakim zaangażowaniem dziś pojadą żużlowcy gości. Niewiadomych jest zbyt dużo, aby skończyło się to pogromem. Tym bardziej, że atut własnego owalu jest w tym wypadku jeszcze bardziej widoczny. Unia na cztery domowe meczy wygrała dwa oraz dwa razy przegrała ośmioma punktami. Daleko więc w tych przypadkach do porażki, jaką sugerują nam dziś bukmacherzy.

Naszym zdaniem ekipa gospodarzy dziś ponownie powalczy. Na pewno nie o wygraną, ale na pewno o honor i jakąś godną porażkę. W Lesznie wiedzą jak przygotować tor, więc zrobią to pewnie w taki sposób, aby ścigania raczej wiele nie było. Biorąc pod uwagę charakterystykę liderów Byków raczej chodzić powinien krawężnik i jeśli pogoda pozwoli to zapewne tak będzie. Oczywiście wszystko w granicach przepisów. Jeśli szukacie typy na PGE Ekstraligę to sugerujemy granie dziś w kierunku zespołu trenera trenera Barona. @dwight

  • M. Cierniak powyżej 7,5 punktów – kurs 1,72 (LVBET)

W inauguracyjnym spotkaniu 10. kolejki PGE Ekstraligi Unia Leszno podejmie Motor Lublin. Byki nadal są zdziesiątkowane przez kontuzje, tak więc zdecydowanym faworytem będzie lubelski zespół. Tym razem przyjrzymy się liderowi formacji juniorskiej gości – Mateuszowi Cierniakowi. Można zauważyć, iż w ostatnim czasie jest znaczna zwyżka formy dyspozycji młodzieżowca.

Zmagania zaczyna od dość łatwego biegu młodzieżowego, w którym powinien zdobyć 2-3 punkty. Jedynie punkty może mu urwać junior Byków – Ratajczak. Również obiecująco wygląda jego kolejny bieg, gdzie pojedzie z Vuolasem na parę młodzieżowców gospodarzy (Leszno nadal bez Kołodzieja). Tak więc spokojnie jest w stanie przywieść 3 „oczka”. Ostatni programowy bieg pojedzie ze Zmarzlikiem i Lidseyem oraz prawdopodobnie młodzieżowcem Unii. W tym biegu powinien spokojnie zdobyć jeden punkt.

Tak więc w swoich programowych biegach powinien wykręcić ok. 6 punktów. Zwłaszcza, że rywal dość osłabiony to powinien dostać jeszcze dodatkowe biegi. Cierniak jest w stanie rywalizować z seniorami Byków. Dlatego też sądzę, iż racjonalnym typem żużlowym na to spotkanie jest over punktowy zawodnika lubelskiego zespołu. @power30

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”