Na koniec fazy zasadniczej starcie dwóch głównych faworytów do złota, którzy ostatnio są mocno poobijani i ich akcje trochę spadły, tym bardziej poszukując typy żużlowe zadanie wydaje się być dość trudne, postaramy się jednak Wam to ułatwić. Zaczynając od gospodarzy zaczęło się od problemów nazwijmy to „wychowawczych” z Woffinden, który stał się chwilowo wojownikiem rodem z UFC. Ta sytuacja na szczęście dla wrocławian miała skutki tylko w portfelu Taia. Drugą bolączką trenera Śledzia jest kontuzja Piotra Pawlickiego, który jest już przymierzany do dzisiejszego meczu. W Lublinie kontuzja młodego Holdera, która bardzo możliwe, że wyeliminuje go nawet z ćwierćfinałów, co już jest jakimś problemem. Ratunkiem w przypadku wydaje się być posiadanie w składzie Mateusza Cierniaka dzięki któremu Lublin ma szeroki wachlarz możliwości taktycznych. Niemniej dzisiejszy mecz będzie małym pokazem siły i wskaże komu bliżej do majstra. Żadna z ekip pewnie nie wyłoży dziś na stół wszystkich kart, ale nikt także nie będzie chciał przegrać zbt wysoko. Przejrzeliśmy dla Was zakłady oraz kursy na żużel w tym pojedynku i zachęcamy do skorzystania z nich.

 

Sparta Wrocław – Motor Lublin – typy żużlowe

  • Maciej Janowski powyżej 9,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

Drugi z dzisiejszych zaległych meczów i ponownie niemała zagwozdka jakie wybrać zakłady bukmacherskie. PGE Ekstraliga w tym sezonie nie zaskoczyła, siły rozkładają się podobnie, jakie były przed sezonem typy ekspertów. W pojedynku dwóch najlepszych drużyn w fazie zasadniczej ciężko cokolwiek przewidzieć, bo nie wiadomo, jakie ambicje drzemią w obu ekipach.
Wybór padł na over punktowy Maćka Janowskiego, bo nasz reprezentant mimo, że jeździ w Polsce, jeździ w Szwecji, jeździ w GP i IMP cały czas nie potrafi ustabilizować dobrej, wysokiej formy. Jeśli tego nie zrobi do play-offów to nie dość, że może zapomnieć o przyszłorocznym cyklu SGP to, gdy kiepski występ zdarzy mu się w którymś z dwumeczów może to mieć opłakany skutek dla całej Sparty, gdyż jest on jednym z liderów tego zespołu. W tym przypadku więc naszym zdaniem nie ma mowy o jakimś testowaniu, czy kalkulowaniu. Trzeba po prostu jechać jak najlepiej w danym dniu i dopasywować ustawienia do wydarzeń torowych, tym bardziej, że ku temu idaelny rywal, można powiedzieć, że najlepszy z możliwych. Zachęca również linia, która nie jest bardzo zawyżona i absolutnie do gry, a jeśli Maciej pojedzie na swoim normalnym poziomie nie będzie miał problemów z pokryciem jej. Poza tym akurat wrocławski owal Janosiowi służy. Przy średniej biegopunktowej w pięciu startach wychodzi nam 11,965 pkt, więc znacznie przekracza to przewidywania bukmacherów. Pamiętajmy także o absencji Holdera, co również powinno ułatwić sprawę.
Nie jest łatwo przewidzieć, co wydarzy się dziś na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, jednak wydaje się pewnym, że gospodarze będą chcieli zmazać plamę po wpadce w Lesznie. Tym samym zalecamy szukać gry w tym kierunku, a jedną z naszych propozycji jest wysoki wynik punktowy Maćka Janowskiego, dla którego nie będzie to mecz o pietruszkę, bo ma nad czym pracować przed końcówką sezonu, a to ostatni moment na takie prace. @dwight

  • B. Zmarzlik under 13,5 pkt – kurs 1,95 (etoto)

W najciekawszym zaległym spotkaniu 14 kolejki PGE Ekstraligi Sparta Wrocław podejmie Motor Lublin. Zdecydowanym faworytem według ekspertów żużlowych są Spartanie, bowiem goście przystąpią do tego spotkania brakiem Jacka Holdera. Tak, więc ciężar zdobywania punktów będzie spoczywać między innymi na Bartku Zmarzliku. Z reguły na Olimpijskim wykręcał bardzo dobre wyniki. Jednak w ostatnim DPŚ został objechany przez kilku zawodników i jego wynik nie był tak imponujący.

Zmarzlik rozpoczyna zmagania ciężkiego 3 biegu, w którym pojedzie z Kuberą na parę Janowski – Pawlicki. Niewykluczone, że straci jakiś punkty. Następnie dwukrotnie pojedzie w parze z juniorami na silne wrocławskie pary Bewley-Woffinden oraz Pawlicki- Łaguta. W tych biegach również pogubić punkty. Również 13 bieg jest dość silnie obsadzony,  bowiem pojedzie w parze z Lindgrenem na Janowskiego oraz Bewleya.

Na papierze Bartosz ma bardzo trudne biegi, w których może tracić punkty. Mam pewne wątpliwości, czy Lublinianie będą korzystać z rezerw taktycznych przy niekorzystnym wyniku. Bardzo prawdopodobne, iż oba zespoły spotkają się w finale. Tak więc jest to doskonała okazja aby każdy zawodnik Motoru przetestował ten tor. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy Zmarzlika.  @power30

  • Fredrik Lindgren poniżej 8.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

W drugim środowym i zarazem ostatnim zaległym meczu ostatniej XIV kolejki PGE Ekstraligi czeka nas absolutny hit. Mecz Sparty Wrocław z Motorem Lublin czyli lidera z wiceliderem tabeli. W kontekście tabeli przed fazą Play-off mecz nic nie znaczący lecz walki na świetnym torze we Wrocławiu z pewnością nie zabraknie. Z oferty typy na żużel polecamy dzisiaj under punktowy Fredrika Lindgrena. Sparta pojedzie w dzisiejszym meczu wzmocniona powracającym po kontuzji Pawlickim. Z pewnością dla Motoru jak i Szweda nie będzie to łatwe spotkanie.

Szwed jak zwykle na wyjazdach pojedzie dziś z numerem 3. Mecz zacznie już w pierwszym biegu, obsadzonym bardzo mocno. Szwed stanie do startu na zewnętrznym polu startowym w parze Hampelem, a rywalami będą Woffinden oraz Łaguta. Następnie Lindgren dwukrotnie pojedzie w parze z Cierniakiem. W biegu 5 i 8 może stracić na świetnym juniorze gości. Rywale to ponownie Łaguta oraz Pawlicki w biegu 5 oraz Janowski z juniorem w 8 biegu. W tych dwóch biegach liczymy na okolice 3 punktów co znacznie ułatwiło by wejście typu, szczególnie mając na uwadze świetnie obsadzony bieg 13. W parze z Fredem pojedzie Zmarzlik, a rywalami będą Bewley i Janowski. W tak mocnym zestawieniu zdecydowanie można zakładać u Szweda okolice 0-1 punktów co już niemal załatwiłoby sprawę, zakładać wcześniejszą planową stratę punktów.

Przeglądając dzisiejsze typy bukmacherskie typ w kierunku Lindgrena ma solidne argumenty. Biegi z jego udziałem zwłaszcza 1 i 13 bieg dnia wydają się bardzo trudne. Jak na mecz wyjazdowy linia na Szweda ustawiona jest optymalnie, jednak uważamy, że Fredrik nie przekroczy dzisiaj zakładanego progu punktowego.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”