Odrabianie zaległości w PGE Ekstralidze z 8 kolejki zaczynamy w Krośnie gdzie o 16:30 miejscowe Wilki podejmą niepokonanego lidera z Wrocławia. Typy ekspertów jasno w tym spotkaniu pokazują, że Sparta powinna wygrać to spotkanie. Wilki wciąż nie odjechały meczu ligowego na swoim torze po przymusowych pracach. Spotkanie z Włókniarzem dwukrotnie zostało przełożone ze względu na opady deszczu.

Sparta od początku sezonu wygląda wyśmienicie. Zawodnicy  świetnie się uzupełniają, jeśli słabsze momenty mają choćby Janowski czy Woffiden to na wysokości zadanie staje Pawlicki. Zdecydowanie bez zarzutu spisują się Łaguta i Bewley. Wilki aby pokonać głównego faworyta do złota muszą wspiąć się w tym meczu na wyżyny gdzie mówimy głównie o Kasprzaku, Miliku i Lebiediewie. Doyle na swoim torze jest raczej pewniakiem do wysokiej ilości punktów. Liczymy, że Wilki podejmą walkę ze Sparta i być może nawet otrą się o niespodziankę. Głównym atutem gospodarzy musi być tor, który dla większości zawodników Sparty jak Łaguta, Bewley i Woffinden jest nieznany. Na to spotkanie mamy nasze typy bukmacherskie na które serdecznie zapraszamy.

Wilki Krosno – Sparta Wrocław – typy z analizami

  • K. Kasprzak poniżej 5,5 punktów – 1,75 (LVBET)

Przed nami nieco spotkanie nieco rozłożonej na raty 8. kolejki PGE Ekstraligi, w którym Wilki Krosno podejmą Spartę Wrocław. Będzie to mecz aktualnie czerwonej latarni ligi z aktualnym, niepokonanym liderem rozgrywek, tak więc notowania ekspertów żużlowych są znane. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi Wilków, a mianowicie Krzysztofowi Kasprzakowi. Obserwując jazdę KK’a odnoszę wrażenie, iż w niektórych biegach ma furę szczęścia – punkty na defektach czy wykluczeniach zawodników. Tak więc ogólny rozrachunek punktowy Kasprzaka wygląda przyzwoicie.

Kasprzak zaczyna teoretycznie w dość łatwym biegu, ponieważ pojedzie na juniorów oraz Pawlickiego. Jednak Kowalski aktualnie jest w świetnej dyspozycji, tak więc niewykluczone iż KK skończy ten bieg z 1 punktem.  Następnie dwukrotnie pojedzie z Lebiediewem, na którym powinien tracić punkty. Teoretycznie łatwy punkt powinien zdobyć w 7 biegu, gdzie pojedzie na młodzieżowca Spartan. Następnie dość mocna wrocławska para Woffinden-Bewley, która może spokojnie objechać Kasprzaka. Na koniec piekielnie trudny bieg, bowiem pojedzie z Doylem na parę Janowski- Łaguta.

Jeśli Wrocławianie podejdą do tego meczu racjonalnie i zaczną nadmiernie rotować składem przy korzystnym wyniku to typ żużlowy na under punktowy Kasprzaka ma rację bytu. Spartanie mają piekielnie silną formację seniorską, która powinna sobie spokojnie poradzić z zawodnikiem Wilków. Ponadto liczę, iż tym razem KK nie będzie miał darmowych punktów na defektach czy wykluczeniach. @power30

  • Jason Doyle poniżej 10,5 pkt – kurs 1,67 (LVBET)

Dziś chyba już nic nie jest w stanie przeszkodzić, aby mecz w Krośnie w ogóle się odbył. Dla gospodarzy swój tor będzie średnim handicapem. Jego nawierzchnia tak się zmieniała w ostatnim czasie, że nie ma tu mowy z dopasowaniem się do niego od początku meczu. Pokazują to zresztą linie i handicapy, które zdecyodowanie faworyzują przyjezdnych z Wrocławia i trzeba się z tym zgodzić. W poszukiwaniu typy na żużel na spotkanie w Krośnie celujemy więc w undery, a dokładniej undery gospodarzy. A kto może być bardziej sfrustowany po wczorajszym dniu jak nie Jason Doyle? Warto więc to wykorzystać, tym bardziej że bukmacherzy z wystawioną na niego linią zdecydowanie go nie oszczędzali.

Australijczyk jest już na takim etapie, że nawet jak upadnie nie ze swojej winy to i tak będzie wykluczony. Oczywiście nie negujemy sytuacji z wczorajszego GP, ale łatka jaką sobie przykleił zawodnik Wilków chyba zaczyna mu bardziej przeszkadzać niż pomagać. Jakoś nie wierzymy dziś w sportową złość, bo to zawodnik, który raczej reaguje na słabe wyniki w negatywny sposób, choć w tym przypadku finał w Gorzowie na pewno słabym wynikiem nie był. Dziś 10,5 na Doyle’a dość wysoko, silny rywal, mocne biegi. Na rozkładzie m.in. po dwa razy Bewley, Janowski i Łaguta, po razie słabsi seniorzy Sparta – Pawlicki i Woffinden. Nie wygląda to optymistycznie, do tego dochodzi najpewniej ciężki nominowany. Delikatnie mówiąc – jest na kim tracić punkty. Nie dajemy dziś szans Jasonowi na pokrycie wskazanej linii.

Zapowiada się ciężki mecz dla gospodarzy, którzy nie mieli zbytnio czasu na zapoznanie się z nawierzchnią własnego toru. Można się domyślać, że Kangur miał tego czasu najmniej, do tego dochodzi głowa, która nie jest dziś na pewno w dobrym stanie. Typy ekspertów wskazują dziś wysoką wygraną gości, my to zdanie podzielamy. Doyle nie będzie dziś kołem ratunkowym dla swojej drużyny. @dwight

  • Daniel Bewley poniżej 10.5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Niedzielne odrabianie zaległości zaczynamy w Krośnie meczem Wilków ze Spartą. Z oferty typy bukmacherskie na żużel wybrałem typ w kierunku Dana Bewleya. Młody Anglik nie miał okazji nigdy ścigać się w Krośnie podczas meczu ligowego więc upatruję tutaj duże szanse, że będzie miał spore problemy z dopasowaniem do tak długiego toru.

Argumenty sportowe do wejścia tego typu też są. Brytyjczyk w ostatnim czasie jeździ troszkę słabiej niż nas do tego przyzwyczaił. Dan dzisiaj pierwsze dwa biegi ma dość ciężkie i tutaj upatruję szanse na stratę punktów. Zacznie mecz w parze z Maciejem Janowskim a rywale to Doyle i świetny u siebie startowiec Milik. Kolejny bieg ponownie rywalem będzie Doyle a partnerem z pary Woffinden. Liczę, że dużo lepiej znający ten obiekt Jason dwukrotnie pokona Bewleya. Bieg 9 Dan raz jeszcze w parze z Woffindenem a rywale to Lebiediew i Kasprzak więc też można tutaj coś stracić. Wyścig 12 wydaje się banalny z juniorami i Świdnickim. Wygląda na pewną trójkę. Natomiast jeśli Wilki będą przegrywać różnicą 6 punktów to na pewno w tym biegu zastosowana zostanie rezerwa taktyczna w postaci zapewne Doyla lub Lebiediewa.

Typy na PGE Ekstraligę z tego meczu nie są oczywiste. Sparta jest wyraźnym faworytem tego meczu ale kilku ich zawodników m.in. Bewley nie miało okazji nigdy jeździć w Krośnie. Myślę, że gospodarze w tym muszą upatrywać dużo swoich szans a Bewley pogubi troszkę punktów z przeciwnikami.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”