Na zakończenie 8 kolejki w Toruniu mamy bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Bardzo mocno zawodzący Apator zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa. Po stronie toruńskiej mamy świetnego Sajfutdinova, który ciągnie za uszy Apator. Lambert wciąż jeździ w kratkę choć u siebie jest mocnym punktem drużyny. Światełkiem w tunelu dla gospodarzy jest ostatnimi czasy lepsza postawa Przedpełskiego. Żeby Toruń chciał myśleć tutaj o zwycięstwie zdecydowanie więcej dołożyć muszą Dudek, Lampart i juniorzy.

Włókniarz obecnie zajmujący 4 miejsce w ligowej tabeli jedzie bez zarzutu. W drużynie wciąż drzemie większy potencjał ale na to pewnie przyjdzie czas w fazie play-off. Liderzy Włókniarza czyli Madsen i Michelsen zwykle na Motoarenie jechali bardzo dobrze. Na toruńskim owalu bardzo dobrze jeździł też zwykle Miśkowiak choć wiadomo, że było to za czasów juniorskich. Mając w składzie jeszcze Woryne i Drabika można spokojnie myśleć o zwycięstwie Cżęstochowy w niedzielny wieczór. Typy ekspertów są na to spotkanie podzielone i nie ma się co dziwić, bo ciężko jednoznacznie wskazać tutaj faworyta. Liczymy na ciekawe spotkanie więc zapraszam Was na darmowe analizy żużlowe.

Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa – typy na Ekstraligę

  • P. Przedpełski poniżej 7,5 punktów – 1,85 (LVBET)

W najciekawszym niedzielnym spotkaniu PGE Ekstraligi Apator Toruń podejmie Włókniarz Częstochowa. Nieznacznym faworytem według typów ekspertów żużlowych są Anioły. Torunianie jak na razie zawodzą w tym sezonie, bowiem zdobyli tylko 7 punktów. Spory wpływ na taki stan rzeczy ma dyspozycja m.in. Pawła Przedpełskiego, który nie jedzie na oczekiwanym przez włodarzy poziomie. W kuluarach mówi się o jego odejściu z Apatora po tym sezonie. W zasadzie na domowym obiekcie błysnął tylko raz w tym sezonie w meczu z Grudządzem, który był w potężnym kryzysie (Nicki po 2 biegach wycofał się z zawodów).

Analizując poszczególne biegi można stwierdzić, iż w pierwszym biegu będzie miał dość silną posadę, gdyż pojedzie z Dudkiem na silną częstochowską parę – Madsen-Woryna. Teoretycznie najłatwiej wygląda bieg 7, w którym zmierzy się z Michelsenem oraz Kupcem. Następnie ponownie silna częstochowska para Madsen-Drabik. Zakładam, że w tych biegach będzie również tracił punkty na Lambercie. Ponadto w 11. Biegu może dojść do ewentualnych rezerw taktycznych, tak więc o punkty może być ciężej. Sądzę, iż Paweł podtrzyma swoją aktualną dyspozycję, dlatego też typem żużlowym na ten mecz jest jego under punktowy. @power30

  • Franciszek Karczewski powyżej 2,5 pkt – kurs 2,25 (LVBET)

Na toruńskiej Motoarenie zamkniemy ósmą rundę PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Kolejny ważny mecz dla gospodarzy, tym razem jednak podchodzą do niego z troszkę większym optymizmem patrząc na lekką zwyżkę formy przede wszytkim swoich liderów – Dudka i Lamberta. W tym starciu postanowiliśmy zaryzykować i sprawdzając kursy na żużel w tym meczu zdecydowanie wpada w oko typ na over punktowy Franka Karczewskiego, który może być zielony już po drugim biegu meczu.

Tak naprawdę można skopiować słowa o Franku z meczu, który nie odbył się w Krośnie a w którym również typowaliśmy jego over. Skąd tak niska linia z tak dużym kursem na młodziaka Włókniarza nie mamy pojęcia. Juniorzy Apatora są w tym sezonie strasznie słabi. Krzysiek Lewandowski nie tylko z rozwojem stanął w miejscu, ale chyba nawet trochę się cofnął. Miał być młodzieżową podporą Apatora a ma domową średnią biegową 1,154. O Affelcie nawet nie ma co wspominać, bo w tym przypadku średnia biegopunktowa wynosi 0,320. W ostatnim meczu w Grudziądzu juniorzy Torunia nie zdobyli na rywalach nawet punktu w sześciu biegach. A za rywali mieli Pludrę i Łobodzińskiego, nie Kowalskiego, czy Ratajczaka. Karczewski jest lepszym z juniorów Włókniarza, ma wyższe średnie wyjazdowe niż obaj juniorzy Apatora domowe. Jeśli nie uda się w biegu juniorskim zdobyć trójki to można jeszcze powalczyć w starcie numer cztery z Lewandowskim oraz w dwunastym, gdzie wśród seniorów można ukąsić słabiutkiego Lamparta.

Jeśli bawicie się dziś w typowanie żużla i szukacie wyższych kursów to opcja „karczewska” wydaje się godna polecenia, bo zarówno kurs, jak i wystawiona linia nie są adekwantne do możliwości zarówo Franka, jak i „niemożliwości” juniorów gospodarzy. @dwight

  • Emil Sajfutdinov powyżej 11.5 pkt – kurs 1.65 (LVBET)

W drugim niedzielnym meczu czeka nas bardzo ciekawe widowisko. Patrząc w ofertę typy na żużel z meczu Apator – Włókniarz polecam typ na niekwestionowanego lidera gospodarzy Emila Sajfutdinova. Rosjanin jeździ w tym sezonie świetnie, na każdym torze robi okolice 13 punktów w 5 pierwszych startach. Apator po serii wyjazdów powraca na swój domowy tor. W ostatnim spotkaniu na własnym torze z Motorem Lublin Emil zapisał na swoim koncie 13 punktów. Dzisiaj liczymy na powtórkę.

Sajftudinov klasycznie u siebie wystartuje dzisiaj z numerem 13. Zacznie mecz w parze z Wiktorem Lampartem a rywale to Drabik i Michelsen. Zestaw trudny, bo dwóch mocnych rywali ale Emil na swoim torze powinien pokonać obu rywali. Wyścig 6 i rywalem ponownie Drabik oraz Madsen więc najmocniejszy zawodnik przyjezdnych. Strata punktów jest tu jak najbardziej realna. W wyścigu 8 rywalami Woryna oraz Miśkowiak więc łatwiejszy zestaw i powinny wpaść 3 punkty. W biegu 13 czeka nas bardzo ciekawy rywale gdzie kolegą z pary Emila będzie Lambert a rywalami Michelsen i Woryna. Mimo wszystko zakładam, że tak świetnie dysponowany Sajfutdinov i w takim biegu dołoży minimum 2 punkty.

Typy ekspertów na to spotkanie są podzielone tak samo jak wyrównane są kursy wśród bukmacherów. Zazwyczaj staram się unikać stawiania takich wysokich linii w kontekście overów, gdyż wypadek losowy jak taśma lub defekt krzyżują niemal wszelkie plany. Jednak czysto sportowo jest dużo argumentów ku temu, by Emil ponownie zanotował okolice kompletu punktów.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”