Dziś w późnych godzinach wieczornych będziemy na półmetku rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata. V runda rywalizacji rozpocznie się o godzinie 19:00 w Gorzowie. Jak zawsze mamy dla Was na to zdarzenie typy żużlowe. Grand Prix Polski na Jancarzu to już praktycznie cykliczna impreza bez której kibice nie wyobrażają sobie cyklu. Póki co liderem jest Bartosz Zmarzlik, za nim plasują się dwaj Austraijczycy – Jack Holder i Jason Doyle. Na dwunastym miejscu plasuje się obecnie Patryk Dudek, a dwie pozycje niżej Maciek Janowski. Dziś do naszych reprezentantów dołączy jeszcze Szymon Woźniak, który otrzymał od organizatorów dziką kartę na te zawody. Według bukmacherów dziś największe szanse na wygraną ma oczywiście Zmarzlik, jednak sugerują oni jednak, iż raczej po tryumf dziś sięgnie ktoś inny. Pytanie tylko kto? Oprócz Bartka szanse na wygraną daje się Bewleyowi oraz obecnym i byłym zawodnikom Stali – Thomsenowi, Vaculikowi, czy Holderowi. Zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco, a prognozy pogody są optymistyczne. Poniżej przedstawiamy Wam nasze typy na Grand Prix. Gorzów dziś na pewno będzie gotował się od emocji.

Speedway Grand Prix – 5. runda, Gorzów. Typy bukmacherskie

  • Leon Madsen w TOP 8 – kurs 1,50 (LVBET)

Przed nami znakomicie zapowiadająca się rywalizacja najlepszych żużlowców na świecie. Przeglądając ofertę i szukając jakieś typy na GP Polski w Gorzowie szczególnie wpadają nam w oko bardzo niskie notowania o bukmacherów Leona Madsena z czym nie do końca się zgadzamy. Tym bardziej patrząc ostatnio na formę Duńczyka oraz jego poczynania w Gorzowie. Proponujemy więc dość pewny bet, że Leon awansuje do półfinału dzisiejszych zawodów.

Madsen w swojej karierze trzykrotnie uczestniczył na Jancarzu w zawodach z cyklu GP. Za każdym razem dostawał się do półfinału, dwa razy jechał w finale z czego raz wylądował na drugim stopniu podium. Co do formy również raczej nie ma powodów do obaw. Choć Leon jest po upadku w mistrzostwach Danii to z jego zdrowiem jest wszystko w porządku, a akurat te zawody nigdy nie były dla niego priorytetem. Gdy jedzie na poważnie to może osiągać świetne wyniki, co pokazał w zeszłym tygodniu w SEC-u wygrywając w cuglach rywalizację z Częstochowie. W Ekstralidze jest zawodnikiem z trzecią najlepszą średnią ustępując tylko Zmarzlikowi i Sayfutdinowowi. Powyższy kurs więc pasowałby bardziej do tego, że Duńczyk awansuje do finału, a nie półfinału.

Motywacji dziś na pewno zawodnikowi Włókniarza nie zabraknie, bo plasuje się on na szóstym miejscu w cyklu dające awans do SGP 2024. Tyle samo punktów ma Lambert, a jedno oczko mniej Bewley, więc każdy turniej ma bardzo dużą stawkę. Patrząc jednak na dyspozycję wszystkich zawodników to właśnie Madsen według nas ma największe szanse na utrzymanie lokaty w czołówce. Jeśli więc szukacie na dziś typy na Grand Prix w Gorzowie to proponujemy Wam awans do półfinału Leona bądź typy skierowane właśnie w kierunku filigranowego Duńczyka. @dwight

  • Fredrik Lindgren poniżej 8.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.80 (LVBET)

Kontynuujemy typowanie żużla, podczas dzisiejszego wieczoru obejrzymy 5 rundę zmagań o tytuł mistrza świata. Czas więc na kolejne nasze typy bukmacherskie. Grand Prix dzisiaj odbędzie się w Gorzowie. Z bardzo szerokiej oferty na GP wyszukałem dzisiaj typ w kierunku Fredrika Lindgrena. Szwed zdecydowanie nie zachwyca w ostatnim czasie swoją formą. Pojechał słabszy turniej GP w Teterowie gdzie nie wszedł do półfinału, ostatnie 2-3 mecze ligowe w barwach Motoru Lublin także były poniżej jego oczekiwań.

Fredrik zajął wysokie, bo 5 miejsce w kwalifikacjach. Już w pierwszym biegu czeka go bardzo ciężkie zadanie. Na starcie stanie z dwoma „lokalnymi matadorami” czyli Vaculikiem i Woźniakiem, a ci ustawieni będą na polach A i D czyli w Gorzowie najlepszych. Obok Lindgrena na starcie ustawi się jeszcze bardzo szybki Dan Bewley. Następnie Szwed na polu A i bieg ma dość prosty. Rywale to Janowski, Woffiden i Holder. Lindgren na dobry czwartym polu startowym ustawi się w biegu 11 ale rywale to Zmarzlik i świetnie jeżdżący w Gorzowie Thomsen. Trudno więc liczyć na komplet punktów Szweda. W czwartej serii bieg z najgorszego trzeciego pola. W ostatnim biegu rundy zasadniczej Fredrik stanie na polu B z Doylem, Michelsenem i Lambertem.

Fredrik nigdy nie błyszczał na gorzowskim torze co też skłania mnie do takiego typu. Jak wiadomo obsada GP jest bardzo mocna więc w obliczu słabszej formy Lindgrena z oferty typy na Grand Prix Polski polecamy opcję zagrania underu punktowego doświadczonego Szweda.@Jajs

  • K. Nilsson poniżej 3.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.80 (LVBET)

Przed nami kolejna odsłona zmagań o tytuł najlepszego żużlowca świata, tak wiec pora na typy Grand Prix Polski w Gorzowie. Tym razem weźmiemy pod lupę sensacyjnego finalistę poprzedniej rundy GP – Kima Nilssona. Szwed miał wówczas furę szczęścia, gdyż o pozycji zawodników głównie decydowały pola startowe – na dystansie mało, co się działo. Nilsson pomimo udanej rundy nadal okupuje ostatnie miejsce w klasyfikacji przejściowej (dotyczy stałych uczestników zmagań). Ponadto, Kim nie miał dość dużo okazji do startów na gorzowskim torze.

W dzisiejszych kwalifikacjach Szwed spisał się fatalnie, bowiem zajął ostatnie miejsce. Lepsi od niego byli nawet rezerwowi dzisiejszych zmagań. Tak więc Nilsson wystartuje z najgorszym numerem startowym, co sprawia iż w trzech startach wystartuje z pól zewnętrznych. Analizując poszczególne biegi ciężko stwierdzić, kogo w stanie byłby objechać Szwed, jeśli odrzucimy ewentualne wykluczenia czy też defekty. Nawet, gdy będzie startować z pól wewnętrznych to o punkty będzie mu ciężko.

Wątpię, aby Szwed na gorzowskim torze powtórzył dyspozycję z poprzedniej rundy. W tym przypadku nie będzie miał łatwo zawodnikiem startującym z dziką kartą, bowiem Woźniak w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Dlatego też typem żużlowym na dzisiejszą rundę jest under punktowy Nilssona. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”