Jak ostatnio co piątek klasycznie czekają nas mecze o utrzymanie w lidze. Nie inaczej będzie w XII kolejce zmagań PGE Ekstraligi. O 18:00 w Krośnie Wilki podejmą mistrza Polski z Lublina. Typy ekspertów zdecydowanie faworyzują Motor. Goście wzmocnieni Dominikiem Kuberą nie powinni mieć problemów z pokonaniem gospodarzy.

Wśród krośnian wciąż problemy kadrowe gdzie po raz kolejny zabraknie Kasprzaka. Osamotnieni Doyle, Lebiediew i Milik będą mieć bardzo ciężko stając pod taśmą z takimi zawodnikami jak Zmarzlik, Kubera czy Holder. Mimo wyraźnego faworyta liczymy, że gospodarze postawią się faworytowi i w Krośnie nie będziemy oglądać jednostronnego meczu. W związku z tym zapraszamy na nasze typy żużlowe na to spotkanie.

 

Wilki Krosno – Motor Lublin – typy żużlowe

  • Fredrik Lindgren poniżej 8.5 – kurs 1.70 (LVBET)

Na start XII zapraszamy do Krosna na mecz Wilków z Motorem Lublin. Mimo, że mecz zapowiada się jednostronnie w kierunku mistrza Polski to z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy under punktowy szwedzkiego zawodnika Motoru. Spoglądając na biegi Lindgrena, nie są one łatwe. Do tego należy dodać nieznajomość toru, więc chwilę może zająć dopasowanie się do toru u Fredrika.

Szwed dzisiaj ustawiony z numerem 3 czyli jak to ma w zwyczaju na wyjazdach. Zaczyna w pierwszym mocnym biegu w parze z Hampelem vs Milik i Lebiediew. Wyścig dość trudny i można zakładać niską zdobycz punktową. Następnie bieg w parze z Jackiem Holderem a rywale to ponownie Lebiediew oraz junior Krosna. Liczę tu jednak, że przewaga Motoru będzie już wynosić 6 punktów i gospodarze skorzystają z rezerwy taktycznej w postaci Jasona Doyla. Wtedy o punkty byłoby bardzo ciężko. W biegu 8 raz jeszcze w parze z Holderem a rywale to Doyle z Sadurskim. Z dwoma Australijczykami spokojnie Szwed może tu przegrać. W 13 wyścigu dnia w parze Zmarzlik, a rywale to Doyle oraz Świdnicki więc w teorii pewnym punkt na Świdnickim jednak z dwoma liderami spokojnie może stracić punkty, szczególnie z mistrzem świata Zmarzlikiem.

Mimo, że Krosna nie dysponuje mocnym składem tak dzisiaj Lindgren trafia na mocnych rywali. Minimum dwukrotnie pojedzie przeciwko Doyla i Lebiediewa czyli dwójką najmocniejszych zawodników Krosna. Długi i specyficzny tor w Krośnie także może być przez pewien czas dla Szweda zagadkowy. W tym sezonie przeciętne mecze pojechali tu już choćby Bewley, Łaguta czy Michelsen więc może dzisiaj czas na Lindgrena. Jeśli w piątkowe popołudnie szukacie typy na żużel, warto zagrać dzisiaj ten zakład.@Jajs

 

  • Dominik Kubera poniżej 7,5 pkt – kurs 2,20 (LVBET)

Niesamowicie trudne zadanie dziś przed krośnieńskimi zawodnikami, jak i kibicami, którzy póki co zdają się nie przejmować porażkami swojej drużyny, jednak gilotyna coraz bliżej głów Wilków. Mimo, iż przyjeżdża mistrz Polski gospodarze nie zamierzają składać broni, a że można pokazał już na swoim owalu GKM. Tyle tylko, że poprzednia runda wskazała duże róznice między ekipami, które walczą o utrzymanie. W tym pojedynku typowanie żużla nie będzie najłatwiejsze, jednak dobrą propozycją wydaje się under punktowy Dominika Kubery, który po kontuzji musi odczuć trudy wymagającego toru Krośnie.

Domin dokonał wielkiej rzeczy wracając tak szybko po kontuzji, choć zapowiadał że z powrotem nie będzie się spieszył, a mimo to na torze pojawił się nieprawdopodobnie szybko. Piękne przyjęcie przez kibiców Koziołków, jednak na motocyklu już tak kolorowo nie było, przynajmniej pod względem zdobyczy punktowej. Kubera w pięciu startach zdobył siedem oczek w pięciu startach, co przy domowej średniej biegopunktowej przekraczającej 2,200 na pewno nie do końca go satysfakcjonowało, choć też nie było bardzo złym rezultatem. Przewidujemy, że dziś może być tak samo, jeśli nie gorzej, bo gospodarze tutaj nie odpuszczą, a nawet jak będą wysoko przegrywać to będą robić wszystko, aby zrobić to godnie.

Bukmacherzy cały czas wysoko cenią umiejętności Dominika, co pokazuje dość wysoka linia, która raczej byłaby bardziej adekwatna przeciwko Wilkom, ale w Lublinie, nie w Krośnie. Dziś Doyle, Lebiediew, czy Milik na pewno nie zostawią miejsca i wolnych ścieżek Dominowi. Nikt w Krośnie nie będzie patrzył na jego kontuzję, bo tu jadą o życie, choć dziś zapowiada się bardziej jazda o honor. Jeśli szukacie typy na PGE Ekstraligę na spotkanie otwierające XII rundę najlepszej ligi na świecie to polecamy underową opcję zawodnika Motoru. @dwight

  • J. Hampel powyżej 7,0 pkt – 1,75 (etoto)

W spotkaniu inaugurującym 12. kolejkę PGE Ekstraligi Wilki Krosno zmierzą się z Motorem Lublin. Krośnianie aktualnie są aktualnie są czerwoną latarnią ligi i tym samym sprawdzają się przedsezonowe typy ekspertów żużlowych, którzy wskazywali podkarpacki klub, jako głównego kandydata do spadku. Sytuacja jest o tyle trudniejsza, iż muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Kasprzaka, którego prawdopodobnie zastąpi Chmiel.

Tor w Krośnie jest jednym z najmniej widowiskowych obiektów w Extralidze, a to powinno sprzyjać Jarkowi, który jest świetnym startowcem. W przypadku wylosowania zestawu pierwszego, dwukrotnie pojedzie z pola D oraz raz z pola A, które są niezwykle korzystne na tym torze. Co prawda zaczyna od dość mocno obsadzonego biegu Milik-Lebediwew, ale sądzę, iż jest w stanie w stanie urwać punkty. Sądzę, iż na tym torze może mieć problemy Lindgren. Następnie dwukrotnie pojedzie z Kuberą, który jeszcze nie jest w optymalnej formie oraz raz z Holderem. Zasadniczo gospodarze mają zbyt dużo dziur w składzie, aby mogli urywać punkty Jarkowi.

Uważam, iż racjonalnym typem żużlowy na to spotkanie jest over punktowy zawodnika Motoru. Na tle dość słabego rywala powinien zapunktować na solidnym poziomie. W przypadku 7 punktów mamy zabezpieczenie w postaci zwrotu. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”