W Lesznie o godzinie 20:30 kolejny mecz o wysokiej randze. Gospodarze już dziś mogą niemal zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Będą tego bardzo blisko jest pokonają na własnym torze GKM oraz wcześniej Wilki przegrają z Motorem. Unia wreszcie w pełnym składzie, bowiem do składu wracają Zengota i Holder. Duży znak zapytania szczególnie przy Australijczyku, który ostatni mecz jechał właśnie przeciwko GKMowi 23 kwietnia.

GKM przyjeżdża do Leszna będąc już w dość komfortowej sytuacji w tabeli, tak niewątpliwie są w stanie wygrać w Lesznie. Od jakiegoś czasu zdecydowanie lepiej jedzie Czugunow, ostatnio przebudził się Jakobsen. Dokładając trio liderów w postaci Fricka, Pedersena i Tarasienki oraz mocną formację juniorską dostajemy na papierze bardzo solidny zespół. Mecz w Lesznie dziś o dużym ładunku emocjonalnym, a tor w Lesznie sprzyja walce. Liczymy na ciekawe widowisko zapraszając na darmowe analizy żużlowe gdzie z oferty typy na PGE Ekstraligę każdy znajdzie interesujący go zakład.

Unia Leszno – GKM Grudziądz – typy żużlowe

  • Max Fricke powyżej 9.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

W Lesznie dziś bardzo ważne spotkanie dla gospodarzy. Powrót Zengoty i Holdera daje nadzieje na utrzymanie. My z oferty typy żużlowe dzisiaj kierujemy się w stronę lidera gości Maxa Fricke. Max ostatni mecz przeciwko ekipie z Krosna pojechał słabo, natomiast wcześniejsze mecze był zdecydowanym liderem swojej drużyny. Dzisiaj liczymy na to samo.

Dzisiaj Max ponownie przestawiony z numeru 5 na numer 1. Ciężko dokładnie wskazać jego przeciwników, ponieważ Zengota i Holdera wskoczą pod numery 11 i 13 ale dopiero przed meczem okaże, który dokładnie pod jaki numer. Pierwszy bieg planowo z krawężnika z Tarasienko vs Smektała i Zengota/Holder. Zakładam tu jednak Zengote. Bieg realnie na 2-3 punkty. Następnie bieg 6 i 9 w parze z Czugunowem a rywale to Holder/Zengota i junior Ratajczak oraz Smektała i Kołodziej. 9 zapowiada się ciężki ale w 6 spokojnie trójka jest w zasięgu Australijczyka. W wyścigu 11 w parze Jakobsen, a para Leszna to dobrzy u siebie Lidsey i Smektała.

Dwa pierwsze biegi Fricka zapowiadają się prościej więc tutaj liczymy na większą zdobycz punktów. Następne dwa biegi trudniejsze, ale Max w swojej optymalnej formie w starciach ze Smektałą, Lidseyem i Kołodziejem nie jest bez szans na wygraną. Spoglądając w dzisiejsze typy na PGE Ekstraligę warto zagrać typ na lidera gości. 10 punktów to nie jest jakoś dużo i jeśli GKM chce myśleć o zwycięstwie w Lesznie to Fricke musi zapunktować na wysokim poziomie.@Jajs

 

  • Damian Ratajczak poniżej 4,5 pkt – kurs 1,75 (LVBET)

Gatunkowo mecz z tych najtrudniejszych, wydaje się, że bardziej dla gospodarzy niż dla gości, którzy w ostatnich meczach trochę uspokoili siebie i kibiców. W Grudziądzu jednak w końcu chcieliby posmakować play-off, dlatego ewentualna wygrana z Unią jest do tego konieczna. Gospodarze natomiast kadrowo wracają do ładu i pola oddawać nie zamierzają, tym bardziej, że w głowach mają moralną przewagę w postaci pewnej wygranej w Grudziądzu. Na jakie typy ekspertów warto więc zwrócić uwagę w tym spotkaniu. My mamy swoje przewidywania.

Przy tak ważnych meczach warto szukać słabszych psychicznie ogniw, bo niekoniecznie zawsze forma sportowa ma swoje odzwierciedlenie na torze. Kto ma dziś tej presji nie wytrzymać, jak nie junior, do tego junior w którym pokładane są duże oczekiwania, bukmacherzy wystawiają na niego wysokie linie oraz kursy na żużel zachęcają. Damian Ratajczka, bo o nim mowa jest na dziś naszym „wybrankiem” do underowego występu. Nie patrzymy tu na formę, o czym wspomnieliśmy wyżej, a patrzymy tylko na aspekt psychologiczny i ewentualne nie utrzymanie presji przez zawodnika, którą utrzymać dziś będzie bardzo trudno, bo po stronie gości nawet w formacji juniorskiej nie ma kevlarów, tylko jeźdźcy, którzy solidnie punktują. Mało tego, zarówno Pludra, jak i Łobodziński mają lepsze średnie niż Damian, więc junior Byków wcale nie musi być faworytem nawet w biegu juniorskim, który w tym starciu będzie miał szalenie ważne znaczenie, a rywalizacja juniorów może zdecydować o końcowych rozstrzygnięciach, więc w młodych głowach na pewno będzie wysoka temperatura.

 

Przed młodziakami dziś wielkie wyzwanie, zarówno tymi leszczyńskim, jak i grudziądzkimi. Nie wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko, wiadomo tylko, że na pewno w biegach z udziałem juniorów będzie dużo emocji, oby tylko tych pozytywnych. Mamy nadzieję, że pod kaskiem się nikomu nie zagotuje, a punkty podzielą się między wszystkich porówno, co będzie z równaznaczne z powodzeniem naszego zakładu.@dwight

  • B. Smektała poniżej 8,5 pkt – 1,85 (LVBET)

Czas na kolejne typy na PGE Ekstraligę. W niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Unia Leszno zmierzy się z GKM Grudziądz. Paradoks tego meczu jest taki, iż oba zespoły zaangażowane są w walkę o fazę play-off, jak i walkę o utrzymanie. Dlatego ten mecz jest niezwykle istotny. Jednak do Byków powraca po kontuzji, Holder oraz Zengota, co sprawia iż w typowaniu ekspertów żużlowych faworytem są gospodarze. Pod nieobecność zawodników jednym z liderów był Smektała, który był niezwykle chimeryczny w tym sezonie.

Warto dodać, iż GKM w zeszłym sezonie dość mocno postawił się Bykom i przegrał tylko 43-47. Patrząc na układ biegów, to można stwierdzić, iż Smyk ma dość trudnych rywali. Aż trzykrotnie zmierzy się z Fricke, który jest w świetnej dyspozycji. Ponadto dwukrotnie pojedzie w parze z Kołodziejem, który już w ostatnim spotkaniu latał po orbicie. Zasadniczo ma tylko jeden dość łatwy bieg, gdzie pojedzie na Pedersena oraz juniora gości.

Powrót liderów do składu po kontuzji sprawia, iż ciężar zdobywania punktów rozłoży się na resztę zawodników. Smyk ma dość trudny układ biegów, w których może gubić punkty. Ponadto niewykluczone, że goście będą korzystać z ew. RT, które sprawią, iż biegi będą jeszcze mocniej obsadzone. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy Bartka. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”