Drugi dzisiejszy pojedynek to rywalizacja Włókniarza Częstochowa ze Spartą Wrocław. Oba zespoły są pewne play-offów, jednak stawka meczu również jest duża. Wrocławianie chcą utrzymać prowadzenie w tabeli, a częstochowskie Lwy chciałyby fazę zasadniczą zakończyć na drugim miejscu, co dałoby im dobrą pozycję w najważniejszej części sezonu. Na to spotkanie również mamy dla Was typy ekspertów, którymi warto się posugerować. Kursy na żużel w tym meczu są bardzo dobrze wystawione przez bukmacherów, więc decydować mogą detale na które warto zwrócić uwagę, a które nie zawsze są oczywiste. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsi o włos okazali się podpiecznie trenera Śledzia. Do wygrania są więc zarówno punkty meczowe, jak i oczko bonusowe, co jeszcze bardziej podkręca temperaturę. Oferta bukmacherska jest dziś szeroka, spróbujemy wybrać z niej najlepsze zdarzenia i się z Wami podzielić.

Włókniarz Częstochowa – Sparta Wrocław – żużel, typy ekspertów

 

  • Artiom Łaguta poniżej 10.5 pkt – kurs 2.02 (LVBET)

Drugim niedzielnym meczem będzie spotkanie Włókniarza ze Spartą. W Częstochowie zapowiada się kapitalne widowisko. Na to spotkanie z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy under punktowy lidera Sparty. W Częstochowie mamy świetny zestaw zawodników, Artiom ma trudny numer startowy i każdy jego bieg jest świetnie obsadzony.

Skoro trudny numer startowy to Łaguta dzisiaj klasycznie pojedzie z numerem 3. Zacznie już w 1 biegu w parze z Pawlickim a rywale to Madsen i Woryna. Następnie za rywali ponownie Woryna i Miśkowiak. Ciężko liczyć tu na stratę punktów choć Woryna zdecydowanie jest w stanie wygrać z Rosjaninem. Od jakiegoś czasu Kacper wrócił na swoje dobre tory więc minimum raz Artioma może pokonać. W 8 biegu po stronie częstochowskiej będzie świetnie dysponowany w Częstochowie Michelsen. W ekipie Dariusza Śledzia doszło do przetasowania par. W obu tych biegach kolegą z pary będzie Woffinden, który w meczach wyjazdowych spisuje się dobrze. Jest szansa na stratę punktów z Brytyjczykiem. Bieg 13 jak zawsze świetnie obsadzony. Łaguta pojedzie w parze z Janowskim, a rywale to Drabik i ponownie Michelsen. W tym wyścigu może zdarzyć się dosłownie wszystko.

Typy ekspertów na to spotkanie są podzielone. Sparta nie jest mocnym faworytem tego meczu, choć ma wszystkie argumenty żeby ten mecz wygrać. Włókniarz mocno się rozjeździł, są na fali zwycięstw. Myślę, że Artiom może potracić dzisiaj punkty nie tylko z Madsenem i Michelsenem ale też z Woryną. Koledzy z pary też będą bardzo mocni. W meczu tak świetnych zawodników gdzie niemal każdy może wygrać z każdym chyba trzeba poszukać na kogoś undera. Linia na Artioma jest najwyższa a biegi najtrudniejsze i to skłania mnie do zagrania przeciwko Łagucie.@Jajs

  • J. Miśkowiak poniżej 3,5 pkt– kurs 1,95 (LVBET)

Czas na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Przed nami prawdziwy hit, a mianowicie starcie Włókniarza Częstochowa ze Spartą Wrocław. Lwy będą chciały przełamać wspaniała passę Spartan, którzy jeszcze nie przegrali w tym sezonie. Gospodarzom będzie ciężko przełamać hegemonię, ponieważ ostatnimi czasy mocno pod formą jest Jakub Miśkowiak. Pomimo 6 punktów w Krośnie wypadł dość słabo na tle outsidera rozgrywek. Ponadto bardzo blado wypadł w Toruniu, gdzie po 2 biegach został zmieniany.

Analizując poszczególnie biegi Miśkowiaka ciężko wskazać ten, w którym dość łatwo będzie mu o punkty. W przypadku pierwszego zestawu biegowego zacznie od 2 i 3 pola startowego, co w sposób znaczny utrudni mu zadanie. Na kolegach z zespołu raczej nie zapunktuje, bowiem pojedzie dwukrotnie z Woryną oraz po razie z Michelsenem oraz Madsenem. W trzecim biegu zmierzy się z parą Janowski-Bewley, na której ciężko będzie o punkty. Następnie również silna para Łaguta-Woffinden. Teoretycznie w 10. biegu pojedzie na juniora gości, ale do tego biegu może nie wytrwać, bowiem bardzo możliwa rezerwa taktyczna. Nawet gdyby pojechał to nie jest powiedziane, iż objedzie Kowalskiego. W 11 biegu również solidna para Pawlicki-Woffinden.

Sądzę, że Częstochowianie będą gonić Wrocławian, którzy praktycznie nie mają dziur w składzie. Według ekspertów żużlowych Miśkowiak jest najsłabszym ogniwem formacji seniorskiej, tak więc jest to naturalne iż będzie pierwszym zawodnikiem do ewentualnej rezerwy taktycznej. Dlatego typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy zawodnika Lwów. @power30

 

  • Maksym Drabik poniżej 7,5 pkt – kurs 1,95 (LVBET)

W rywalizacji Włókniarza ze Spartą celujemy w wyższe kursy i świetną opcją wydaje się under punktowy Maksa Drabika. Zawodnik Lwów nie wytrzymuje presji sezonu i zachowuje się czasami trochę jak nieopierzony jeszcze zawodnik, a jednak kilka biegów ma już na swoim koncie. Dziś przed nim bardzo trudne zadanie, ma ciężkie biegi, a rywal najmocniejszy z możliwych.

Drabik to jeden z niewielu zawodników, którzy mają lepszą wyjazdową średnią od domowej, co nie jest dobrym sygnałem, bo pokazuje, że własny tor nie jest dla Maksa atutem. Dziś jedzie z numerem dziesięć , co również wysoko stawia mu poprzeczkę. Nawet bieg czwarty może nie być łatwy i nie będzie szokiem jeśli Drabik zdobędzie tu tylko oczko, bo za rywali będzie miał Woffindena i Kowalskiego, a jako doparowy pojedzie junior, więc tu nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc, a w rywalizacji ze Spartą jazda parą może być kluczem do wygranej. W drugiej serii będzie jeszcze trudniej, bo pod taśmą poza Paniczem – Janoś i Madsen. W biegu numer dziewięć pod taśmą czterech seniorów – Maks, Bewley, Piter Pawlicki i Madsen. Jakby tego było mało to Drabik pojedzie również w naszpikowanym gwiazdami biegu trzynastym z Michelsenem, Janowskim i Łagutą. Nie wygląda to optymistycznie dla seniora Włókniarza. Linia i kursy na żużel są jednak wysokie i grzechem byłoby nie skorzystać, bo wydaje się, że te siedem oczek będzie dziś Maksyma satysfakcjonować przy tak mocno obsadzonych biegach.

Mecz w Częstochowie zapowiada się gorąco, warto więc poszukać wyższych kursów, bo tu pewniaków nie ma. Przejrzeliśmy typy na żużel i warto pochylić się właśnie nad tym underem, który według nas ma dziś bardzo duże prawdopodobieństwo powodzenia.@dwight

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”