Już w piątkowe popołudnie wracają zmagania PGE Ekstraligi, więc my kontynuujemy typowanie bukmacherskie. Na start 6 kolejki o godzinie 18:00 na torze w Lesznie miejscowa Unia podejmie zespół Włókniarza Częstochowa. Gospodarze w dalszym ciągu radzić sobie muszą bez Chrisa Holdera. Australijczyka w meczu z Toruniem świetnie zastąpił niespełna 17 letni Nazar Parnicki. Dzisiaj przed młodym zawodnikiem zadanie dużo cięższe, bo do Leszna przyjeżdża zespół aspirujący do zdobycia jednego z medali. Włókniarz od początku sezonu z pewnymi problemami, w ostatnim meczu mieli świetną okazję do przełamania się co wykorzystali pewnie i wysoko pokonując na swoim torze Wilki Krosno w stosunku 56-34. Świetne spotkanie odjechali liderzy Włókniarza Madsen, Michelsen oraz Drabik a co raz lepiej spisuję się Jakub Miśkowiak. Wciąż duże rezerwy mają dwaj juniorzy oraz Kacper Woryna. Faworytem spotkania wydają się być goście z Częstochowy ale walki na torze na pewno nie braknie. Zapraszamy Was na nasze typy żużlowe.

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa – typy żużlowe

  • Mikkel Michelsen powyżej 10.5 pkt kurs – 1.72 (LVBET)

W pierwszym spotkaniu 6 kolejki rozgrywek PGE Ekstraligi Unia Leszno podejmie na własnym torze Włókniarza Częstochowa. Gospodarze wciąż radzić sobie muszą sobie bez kontuzjowanego Chrisa Holdera co powinno być na plus dla mojego typu w kierunku Mikkela Michelsena. Patrząc dziś w ofertę typy bukmacherskie na żużel myślę, że jest to dobra opcja. Linia na Duńczyka ustawiona w zasadzie klasycznie w meczu wyjazdowym i jest jak najbardziej do pokrycia.

Mikkel kolejny raz pojedzie z numerem 5. Mecz zacznie biegiem z do parowym Kacprem Woryną, który wciąż ma ogromne problemy z dobrym punktowaniem. Następnie dwukrotnie w parze z juniorem i na końcu w biegu 13 Maksym Drabik więc tutaj będzie najmocniejszy kolega z pary. Za rywali dwukrotnie: Janusz Kołodziej – jadący bardzo dobrze ale na domowym torze traci te punkty, Zengota i Lidsey więc przeciwnicy w zasięgu, szczególnie przeciętny Lidsey. Pozostałymi rywalami będą wciąż zawodzący Smektała i rewelacja meczu z Toruniem – Nazar Parnicki.

Zestaw biegów jest dość przyjemny. Co prawda strata punktów z Kołodziejem, Zengotą czy Drabikiem jest realna ale Mikkel w ostatnich meczach pokazał, że dysponuje świetną szybkością na trasie. Potrafi zaczynać mecze od trzech trójek ale wpadka zdarza się w jego czwartym biegu. Eliminując takie niuanse Duńczyk spokojnie może regularnie punktować na poziomie 11-12 punktów. Analizując dzisiejsze typy na PGE Ekstraligę zakład na Mikkela uważam za bardzo dobry i polecam pójście w kierunku lidera Włókniarza.@Jajs

 

  • Leon Madsen powyżej 10,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

Kiepsko zaprezentował się Madsen w Warszawie i bardzo pechowo odpadł po fazie zasadniczej. Czas na powrót na ekstraligowe tory i dobra okazja do rehabilitacji dla Leona, bo rywal z którym Włókniarz powinien sobie poradzić, a kto ma punktować najlepiej, jak nie lider częstochowian? Jeśli szukacie zakłady bukmacherskie na żużel na piątkowe popołudnie to postaramy się Was przekonać, że „Madsenowa” propozycja może się opłacić.

Przede wszystkim Leon jest w dobrej formie i nie zmienia tego średni występ w GP Polski, choć też nie można powiedzieć, że był on jakiś wstydliwy, bo tak nie było i Duńczyk otarł się o półfinał. Fakty są jednak takie, że lider Włókniarza jest obecnie w piątce najlepszych zawodników PGE Ekstraligi i nie ma w tym przypadku. Średnia biegowa na poziomie 2,308 jest świetnym wynikiem, stąd dzisiejsza linia jest absolutnie do gry. Ważniejszy aspekt to tor. Madsen dobrze się czuje na Smoczyku. Udowadnia to co roku zdobywając tu nagminnie dwucyfrówki. Punkty dziś mają szanse mu zabierać jedynie Kołodziej, czy Michelsen. Margines błędu jest więc całkiem duży.

Podczas GP w Warszawie świetnie się sprawdziły nasze typy. PGE Ekstraliga wydaje mi się być bardziej przewidywalna niż cykl mistrzowski, więc ponownie postaramy się być skuteczni. W pojedynku Unii z Włókniarzem over punktowy Madsena wydaje się być bardzo dobrą opcją do gry, tym bardziej, że Madsen jest mocni podrażniony po ubiegłym weekendzie i dziś będzie chciał sobie odbić to niepowodzenie. @dwight

  • Kołodziej powyżej 11,5 punktów – 1,85 (etoto)

W meczu szóstej kolejki PGE Ekstraligi Unia Leszno podejmie Włókniarz Częstochowa. Faworytem wg ekspertów żużlowych jest drużyna z Częstochowy. Dość ciekawym zakładem żużlowym jest over punktowy Janusza Kołodzieja. Koldi pomimo ostatniej wpadki jest zdecydowanym liderem Byków. Tor leszczyński zna jak własną kieszeń. Ponadto możliwy jest dodatkowy start w ramach rezerwy taktycznej, tak więc szansa na dodatkowe punkty. Lesznianie nadal muszą sobie radzić bez Chrisa Holdera.

Janusz ma dość łatwy bieg 4 bieg, gdzie pojedzie z juniorami oraz Miśkowiakiem. W dwóch biegach pojedzie w parze ze Smektałą, na którym nie powinien tracić punktów. Również kolejny bieg Zresztą powinien sobie poradzić z liderami Włókniarza, którzy jeżdżą dość chimerycznie. Teoretycznie najciężej wygląda bieg 13, gdzie pojedzie z Lidseyem na parę Drabik-Michelsen. Warto jednak wspomnieć, iż Duńczyk w każdym meczu o dziwo ten bieg jedzie bardzo słabo. Jeśli gospodarze chcą nawiązać walkę z Częstochowianami, to Janusz musi pojechać na swoim poziomie. Tak więc sądzę, iż warto iść w ten typ żużlowy. @power30

 

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”