Sezon żużlowy pędzi jak szalony i w ten weekend zaczynamy już 6. kolejkę ścigania we wszystkich trzech ligach. Największe zainteresowanie budzi oczywiście PGE Ekstraliga, ale I i II liga już dawno udowodniły, że one również są w stanie zaoferować ciekawe mecze. Przykładów nie trzeba szukać daleko. W poprzedniej kolejce w I lidze odbyły się dwa mecze. Wyniki? 46:44 i 44:46. Z kolei w II lidze również mieliśmy dwa mecze i… oba zakończyły się remisem. Bardzo ciekawe widowiska, które rozstrzyga 15. bieg to w końcu coś, co fani żużla lubią najbardziej. Szykuje się ciekawy weekend, a my przyszykujemy dla Was jak najlepsze typy żużlowe.

Weekend z I i II ligą zacznie się w sobotę. Niestety hitowy mecz na szczycie, czyli spotkanie Falubazu z Ostrovią nie odbędzie się, z powodu eliminacji do SGP2 gdzie pojedzie Francis Gusts, ważny zawodnik gości. Odbędzie się za to bardzo ważne dla gospodarzy, czerwonej latarni I ligi starcie ROW-u Rybnik z Orłem Łódź. Czyli kolejny mecz na szczycie… na szczycie listy najbarwniejszych sterowników klubów. Mrozek kontra Skrzydlewski o 16:30 do obejrzenia na Canal+ Sport 5. W niedzielę I liga jedzie już od 14 i w tym samym czasie odbędą się dwa spotkania. Polonia Bydgoszcz zmierzy się z PSŻ-em Poznań, a Wybrzeże Gdańsk spotka się z niemiecką drużyną Landshut Devils.

Na niedzielę zaplanowano także wszystkie 3 mecze II ligi. O 15:00 lider z Opola, Kolejarz podejmie Start Gniezno. O tej samej godzinie rozpoczną się drugoligowe derby wielkopolski. Polonia Piła ugości w nich Kolejarza Rawicz. Wydaje się, że najbardziej wyrównanym będzie trzeci mecz, czyli pojedynek Unii Tarnów z Lokomotivem Daugavpils. Zapowiada się ciekawy weekend w niższych ligach, szkoda, że bez meczu Falubaz – Ostrovia, bo to jednak hit na który wielu czekało. Na ten mecz trzeba będzie jeszcze poczekać, ale pozostaje nam 6 innych spotkań, które weźmiemy pod lupę, tak aby zaproponować Wam najlepiej zapowiadające się typy bukmacherskie.

ROW Rybnik – Orzeł Łódz – typy żużlowe

  • Niels Kristian Iversen poniżej 9.5 pkt – kurs 1.95 (LVBET)

W pierwszym spotkaniu 6 kolejki rozgrywek I ligi ROW Rybnik podejmie Orzeł Łódź. Z oferty typy bukmacherskie na żużel polecam dzisiaj zakład przeciwko Nielsowi Iversenowi. Doświadczony Duńczyk w ciągu tego sezonu w dalszym ciągu jeździ mocno w kratkę. W każdej lidze w której startuje zdarzają mu się wpadki, gdzie po zdobyciu trójki notuje zerową zdobycz punktów. Dzisiaj Niels ponownie w numerem 5 więc dwa punkty powinien zdobyć na juniorach swojego zespołu. W pozostałych dwóch biegach kolegami z pary Nielsa będą Mateusz Tonder oraz Tomasz Gapiński więc zawodnicy jak najbardziej w zasięgu Iversena, ale jednak obaj mogą także przywieźć Duńczyka. Za rywali Nielsa dwukrotnie będą: jego rodak Patrick Hansen, Jan Kvech oraz Patryk Wojdyło. Nielsa trudniejsze biegi czekają także z Brady Kurtzem i Matejem Żagarem.

Typy żużlowe na to spotkanie nie są oczywiste ale myślę, że typ który podaje ma duże szanse powodzenia. W poprzednim roku Iversen w Rybniku zapisał na swoim koncie tylko 7 punktów w 5 startach. Dzisiaj liczę na powtórkę bezbarwnego występu niespełna 41 letniego zawodnika. ROW na ten moment mocno zawodzi ale dzisiaj zakładam, że zawodnicy gospodarzy pojadą dużo lepsze zawody i Iversen potraci przeciwko nim dużą ilość punktów.@Jajs

Polonia Bydgoszcz – PSŻ Poznań – typy żużlowe

  • Aleksandr Łoktajew poniżej 8.5 pkt kurs – 1.85 (LVBET)

Kontynuujemy typowanie żużla na zapleczu Ekstraligi. W Bydgoszczy Polonia podejmie beniaminka z Poznania. Swój typ na to spotkanie kieruję w under punktowy Aleksandra Łoktajewa. Aleksandr od początku sezonu z problemami m.in. zdrowotnymi. W ostatnich meczach wrócił do składu i pojechał dwa bardzo dobre spotkania u siebie z Rybnikiem oraz w Zielonej Górze. Dzisiejszy typ będzie więc trochę pod prąd, ale widzę tutaj duże szanse powodzenia.

Saszka pojedzie dzisiaj z ciężkim numerem 3. Zacznie od zewnętrznego pola w parze z Adrianem Gałą a rywalami będą Kenneth Bjerre i David Bellego. Na samym początku meczu więc już mocny zestaw. Następnie dwa biegi w parze z Antonio Lindbackiem mającym za sobą ciężki czas jednak spokojnie czarnoskóry Szwed może odebrać punkty Ukraińcowi. Za rywali w biegu 6 ponownie Bellego i Szlauderbach a także para Lyager i Przyjemski w wyścigu numer 8. Bieg 13 Jeleniewski i ponownie Lyager a kolega z pary to Jonas Seifert-Salk. Jak widzimy jest z kim dzisiaj potracić punkty.

Polonia na własnym torze jest bardzo mocna, dzisiaj chcą odbudować się po blamażu w Landshut gdzie wysoko przegrali. Z takim rywalem jak Poznań mają do tego idealną okazję więc zawodnicy Poznania będą mieć trudne zadanie z liderami bydgoszczan czy także z młodym Przyjemskim. Typując ten mecz i widząc zakłady na żużel z tego spotkania nie widzę dużej liczby punktów po stronie Łoktajewa.@Jajs

Wybrzeże Gdańsk – Landshut Devils – analizy żużlowe

  • Nicolai Klindt powyżej 10.5 pkt kurs – 1.80 (LVBET)

W drugim dzisiejszym spotkaniu Wybrzeże Gdańsk podejmie Landshut Devils. Patrząc w ofertę typy żużlowe na to spotkanie nie można przejść obojętnie wobec zakładu na Klindta. Zdaje sobie sprawę, że linia wystawiona przez bukmachera jest wysoka jednak widzę w tym typie duże szanse. Duńczyk znajduje się ostatnio w kapitalnej formie. W Łodzi 14 punktów w 5 startach, w Rybniku aż 16+1 w 6. W dwóch mecz Nicolai otarł się więc o komplet punktów, a dzisiaj na swoim torze pasuje potwierdzić świetną dyspozycję.

Dzisiaj pojedzie z numerem 13. Koledzy z pary to Rew, w 6 i 8 biegu juniorzy oraz w 13 biegu Mads Hansen więc tutaj będzie najtrudniejszy do parowy. Za rywali głównie Kai Huckenbeck i dwukrotnie Dimitri Berge choć trzeba zaznaczyć, że Berge na wyjazdach traci dużo ze swojej wartości. Pozostałi rywale to Nilsson, Hillberand, Blodorn czy nowo pozyskany Jeppesen. Takich zawodników lider gospodarzy powinien spokojnie pokonywać. Typy ekspertów na to spotkanie faworyzują Wybrzeże. Gospodarze pod nieobecność Jepsena Jensena radzą sobie dobrze głównie dzięki świetnej jeździe Nicolai. Dzisiaj Klindt kolejny raz powinien być mocnym punktem swojej drużyny i dopisać dużą ilość punktów być może raz jeszcze bliską kompletu.@Jajs

Kolejarz Opole – Start Gniezno – typy żużlowe

  • Tim Sorensen poniżej 9.5 pkt – kurs 1.85

W jednym z dzisiejszych meczów II ligi żużlowej Kolejarz Opole podejmie na własnym torze Start Gniezno. Z oferty typy bukmacherskie na żużel wybrałem typ w kierunku Tima Sorensena. Duńczyk nieźle spisuję się w barwach Startu, jednak dzisiaj mecz na trudnym terenie. Opole wzmocnione Emilem Breumem na pozycji u24, mają świetnego Polisa czy Ellisa.

Duńczyk ustawiony dzisiaj z numerem 5 właśnie z Oskarem Polisem zmierzy się dwukrotnie w biegu 3 i 13 i faworytem tej rywalizacji na pewno nie będzie. Także dwa razy czekają go biegi ze wspomnianym Adamem Ellisem czyli jak na warunki drugoligowe zawodnikiem bardzo dobrym. Bardzo dobry sezon na ten moment jedzie Robert Chmiel, a przebłyski ma Filip Hjemland. Kolegami z pary Tima dwukrotnie będą juniorzy więc punktów stracić nie powinien. W biegu 3 i 13 natomiast czekają go trudniejsze biegi. W wyścigu numer 3 do parowym Tima będzie Zbigniew Suchecki, a w biegu 13 lider przyjezdnych Samuel Masters.

Układ biegów nie będzie dzisiaj dla Sorensena łatwy. Opole rozkręca się z meczu na mecz, mimo kontuzjowanego Thornbloma ich skład wygląda dużo lepiej nich u progu sezonu. Patrząc na dzisiejsze typy bukmacherskie na II ligę polecam zakład na under Sorensena z myślą, że potraci dzisiaj dużo punktów na trudnym dla Gniezna terenie.@Jajs

Unia Tarnów – Lokomotiv Daugavpils – analizy żużlowe

  • Marko Lewiszyn powyżej 10.5 pkt – kurs 1.85

W ostatnim niedzielnym spotkaniu II ligi Unia Tarnów pojedzie z drużyną Lokomotivu Daugavpils. Z dzisiejsze oferty typy na żużel polecam zakład na Marko Lewiszyna. Wypożyczony z Wilków Krosno zawodnik świetnie zadebiutował w pierwszym meczu swojej drużyny gdzie w Rawiczu wywalczył 13 punktów w 6 startach.

Dzisiaj zadanie powinno być jeszcze łatwiejsze, bo do Tarnowa przyjeżdża drużyna Łotyszy, którzy bardzo słabo spisują się w meczach wyjazdowych. Do składu wraca zawodzący w tym sezonie na całej linii Nick Morris. Patrząc dalej na skład przyjezdnych widzimy takie nazwiska jak: Podżuks, Kostygows i Juhl Pedersen. Nazwiska nie robią wrażenia. Jest to zestaw lekko i spokojnie w zasięgu młodego zawodnika Unii. Lewiszyn dzisiaj z numerem 11. Pierwszy bieg cięższy bo z zewnętrznego pola startowego jednak za rywali Kostygows i Podżuks więc zestaw spokojnie do objechania. Następne biegi są dużo łatwiejsze, szczególnie bieg 12 gdzie powinna wpaść łatwa trójka.

Typy ekspertów na to spotkanie zdecydowanie faworyzują gospodarzy. Unia Tarnów na swoim torze nie powinna mieć problemów aby pokonać Łotyszy, a Marko Lewiszyn powinien zapisać na swoim koniec minimum 11 punktów.@Jajs