W drugim piątkowym spotkaniu zespół GKMu Grudziądz zmierzy się z drużyną Sparty Wrocław. Sytuacja gospodarzy w walce o utrzymanie wygląda co raz gorzej, a w dzisiejszy wieczór pojadą z głównym faworytem do tytułu mistrzowskiego więc typy żużlowe na ten mecz powinny być skierowane w stronę przyjezdnych. Sparta spisuję się bez zarzutu choć na swoim torze mają pewne problemy, tak na wyjazdach ich jazda wygląda pewnie. Atmosfera w Grudziądzu nie jest wesoła. Problemy zdrowotne przechodzi Nicki Pedersen. Na swoim domowym, twardym i równiejszym torze dla 46 latka powinno być o punkty dużo łatwiej ale wciąż słabo spisuje się Gleb Czugunow a nieustabilizowaną formę pokazują Frederik Jakobsen. Problemy z punktowaniem na domowym torze ma też Max Fricke. W Sparcie z pewnymi problemami zmagają się Tai Woffinden i Piotr Pawlicki ale zespół Dariusz Śledzia jest tak mocny, że zawsze gdy zawodzi jeden senior to drugi potrafi świetnie punktować. Typy ekspertów na to spotkanie zdecydowanie faworyzują przyjezdnych i nie ma się czemu dziwić, jednak GKMu na własnym torze na pewno nie wolno lekceważyć.

 

GKM Grudziądz – Sparta Wrocław – typy żużlowe

 

  • Artiom Łaguta powyżej 11.5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Drugie piątkowe spotkanie 6 kolejki PGE Ekstraligi to mecz GKMu Grudziądz ze Spartą Wrocław. Gospodarze przystępują do tego meczu z nożem na gardle i muszą szukać punktów. Zadanie to będzie niezwykle trudne, bo przyjeżdża do nich drużyna kompletna, główny faworyt do złota i zarazem obecny lider tabeli. Typy ekspertów na to spotkanie zdecydowanie faworyzują Spartę i nie ma się czemu dziwić. Ja dzisiaj idę w kierunku Artioma Łaguty mimo ponownie wysokiej linii. Łaguta wraca dzisiaj na tor, który zna jak własną kieszeń bowiem reprezentował barwy GKMu przez 6 sezonów w latach 2015-2020.

Artiom dzisiaj pojedzie kolejny raz z numerem 3. Dwukrotnie pojedzie naprzeciw Nickiego Pedersena. W jakiej dyspozycji będzie Duńczyk po ostatnich problemach? To na pewno jest zagadką. Artiom na pewno jednak jest w stanie pokonać w 100% zdrowego i przygotowanego do meczu Pedersena. Łaguta dwa biegi będzie mieć także z Glebem Czugunowem, który nie ma za sobą najlepszego czasu. Gleb obok Nickiego najbardziej zawiódł w dwóch ostatnich spotkaniach i zdecydowanie nie znajduję się w dobrej formie. Po razie rywalami Artioma będą Tarasienko, Jakobsen i Fricke. Od siebie z pary partnerami Łaguty będą odpowiednio: Woffinden, dwukrotnie Piotr Pawlicki oraz Janowski. Jak zwykle zestaw do parowych jest bardzo mocny jak cały zespół Wrocławia jednak Mistrz Świata z roku 2021 na pewno może przyjeżdżać za każdym razem przed kolegą z pary.

Kontynuując typowanie żużla w piątkowy wieczór widzę duże szanse powodzenia w typie na Artioma. Świetne starty oraz bardzo duża znajomość toru mogą pomóc Rosjaninowi w zdobyciu tutaj dużej ilości punktów na co liczę i zakładam, że Artiom poprowadzi dzisiaj Spartę do wygrania w Grudziądzu.@Jajs

 

  • Nicki Pedersen powyżej 10,5 pkt – kurs 1,95 (LVBET)

Zazwyczaj ciężko cokolwiek przewidzieć w starciu outsidera z liderem i dobrać jakiekolwiek typy. PGE Ekstraliga w oczach bukmacherów jest jednak bardzo atrakcyjna i oferta jest dość szeroka. Proponujemy Wam do gry wysoki wynik punktowy Pedersena.

GP w Warszawie spadło z nieba Nickiemu i było najlepszą rzeczą, która mogła go spotkać po ostatnich „wybrykach” w lidze. Duńczyk przez dwa tygodnie wypoczął, zrehabilitował się, zregenerował i podleczył, pewnie ponownie nabrał ochoty na żużel. Typy ekspertów przed tym meczem są bardzo zróżnicowane. Jedni wskazują, że Nicki się podniesie i ponownie pociągnie GKM, a inni go skreślają i nie dają szans w starciu z bardzo mocnym rywalem. My skłaniamy się ku tym pierwszym opiniom. Sparta „leży” GKM-owi. W ostatnich latach dwukrotnie Wrocław tu przegrywał, mimo iż podobnie, jak teraz był faworytem. Tor musi być przygotowany pod lidera grudziądzkiej ekipy, bo inaczej nie mają co myśleć dziś ani o punktach, ani tym bardziej o utrzymaniu biorąc pod uwagę szerszy okres czasowy.

Dziś wszystko musi zagrać u gospodarzy, a kluczem będzie dyspozycja ich najlepszego zawodnika w ostatnich latach. Pedersen zapewnia, że jest dziś gotowy i pojedzie na maksa. My wierzymy, że da radę, a linia jak na mecz w Grudziądzu niezła w dodatku z niezłym kursem, więc grzech nie skorzystać. @dwight

  • Czugunow poniżej 5,5 punktów – 1,62 (LVBET)

W kolejnym spotkaniu PGE Ekstraligi GKM Grudziądz zmierzy się ze Spartą Wrocław. Gospodarze nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie, jednak będzie im bardzo ciężko, bowiem jak dotąd Spartanie wygrali wszystkie spotkania. Bukmacherzy wystawili dość wysoką linię na zawodnika gospodarzy – Czugunowa. Tak więc dość ciekawie wygląda zakład żużlowy na zdobycz punktową zawodnika Gołębi.

Bez wątpienia Rosjanina z polskim paszportem można uznać za jedno z rozczarowań sezonu. Do tego ma bardzo trudny układ biegów. Już w pierwszym pojedzie z Fricke na parę Woffinden-Łaguta, tak więc o jakikolwiek punkt będzie ciężko. Następnie kolejny ciężki bieg na parę Łaguta-Pawlicki. Dwukrotnie w parze pojedzie z Tarasienko, na którym może stracić punkty. Teoretycznie najłatwiej wygląda 12 bieg, gdzie pojedzie na juniorów oraz Bewleya. Jedank wcale nie jest wykluczone, że zostanie przez kolegów w zespołu w ramach RT. W porównaniu do innych bukmacherów linia dość wysoko wystawiona, tak więc racjonalnym typem żużlowym jest under punktowy Czugunowa. @power30

 

 

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”