Drugie niedzielne, ekstraligowe ściganie będą mieli okazję obejrzeć kibice w Lesznie, gdzie miejscowa Unia podejmie gorzowską Stal. Przed tygodniem niespodziewanie łatwo wygrali dzisiejsi goście, jednak dziś może być zupełnie inaczej, bo Byki na Smoczyku czują się znacznie lepiej niż na wyjazdach. Wydaje się, że kluczową sprawą w tym meczu będzie dyspozycja Lidseya i Smektały, którzy póki co najbardziej zawodzą. Czas się przyjrzeć, jak wyglądają na ten mecz typy ekspertów. Ekstraliga wchodzi w decydującą fazę i trzeba łapać punkty, aby nie zakotwiczyć na dnie tabeli. Tak, jak na każde spotkanie również i na to przygotowaliśmy dla Was analizy żużlowe oraz typy na którymi warto się sugerować.

Unia Leszno – Stal Gorzów – typy żużlowe

  • Unia Leszno handicap +6,5 – kurs 1.60 (LVBET)

Kursy na żużel często są źle oszacowane. W tym spotkaniu jednak według nas wystawione idaelnie, zarówno na wygrane drużyn, jak i wartości handicapów. Granie +6.5 wydaje się jednak bezpieczne głównie z tego powodu, że od sześciu punktów straty można stosować rezerwy taktyczne i to jest główny argument w naszym typie.

Oczywiście, ktoś może spytać, że kto ma niby jechać w tych taktycznych poza Kołodziejem. Na pewno jakby było bardzo źle to w ósmym może jechać Ratajczak za Mencela, a Damian dziś z Fajferem na pewno może powalczyć. No i para Lidsey – Smektała. Nie może dziś być tak źle, jak w Gorzowie i mamy czutkę, że Smyku może dołączyć do Janka i ciągnąć Unię za uszy. Pokazują to z resztą linie, które są na poziomie 7.5 – 8.5 co sugeruje, że bukmacherzy również typują, iż Bartek dziś da radę, więc ewentualny szósty start za Miedziaka albo Browna nie będzie zaskoczeniem. No i Stalowcy nie powinni być tak mocni w Lesznie, jak byli w Gorzowie. Do tego Thomsen i Vaculik po Grand Prix, choć akurat Martin mocno podbudowany wygraną, jednak podróż i zmęczenie może zrobić swoje, a tu szczegóły będą bardzo ważne. Poza tym Unia tak wysoko ze Stalą u siebie nie zwykła przegrywać. Ostatni raz miało to miejsce 12 lat temu. Od tamtego momentu obie drużyny na Smoczyku rywalizowały 11 razy i ani razu goście nie wygrali więcej niż sześcioma oczkami. Ciężko więc dziś spodziewać się pogromu patrząc na powyższe aspekty.

Jeśli bawicie się dziś w typowanie żużla to polecamy granie w kierunku Unii, choć linia 6,5 wydaje się być optymalną do gry, bo ewentualna wygrana lesznian może być bardzo trudna do zrealizowania. Na Smoczyku na pewno będzie się dziś działo. @dwight

  • Anders Thomsen powyżej 9.5 pkt – kurs 1.95 (LVBET)

W Lesznie typy ekspertów zdecydowanie skierowane są w kierunku gości i nie się co dziwić. Unia zdziesiątkowana kontuzjami, co oznaczać będzie też łatwiejsze biegi dla zawodników Stali Gorzów. Przeglądając ofertę typy na żużel polecam zagrać na over punktowy Andersa Thomsena. Duńczyk w meczach wyjazdowych spisuję się świetnie, ogólnie w lidze na tle zawodów GP jeździ świetnie.

Anders dzisiaj zacznie w biegu 3 z Fajferem na Lidseya i juniora Unii. Następnie dwukrotnie z juniorem swojej drużyny na parę Smektała&Kołodziej oraz na Miedzińskiego z juniorem. Patrząc na układ tych biegów może zdarzyć się porażka z Kołodziej ale Smektałe i Lidseya należy przywieźć. W biegu 13 schody, bo partnerem z pary Vaculik a rywale ponownie Lidsey i Kołodziej. Przegrać można z każdym w tym biegu tak samo jak każdego pokonać. Wątpie, by Kołodziej zanotował znów tak świetny mecz jak z Częstochową gdzie był niełapalny, natomiast Vaculik w lidze regularnie nie punktuje jak należy.

Przyjemny układ biegów wskazuję mi aby z oferty typy bukmacherskie na żużel zagrać dziś w kierunku Duńczyka. Nawet jakby zdarzyła się niska zdobycz punktowa w trudniejszym biegu 13 to pozostanie w takim układzie słabszy bieg 14. Liczę też natomiast, że Thomsen po trzech swoich biegach będzie miał na koncie minimum 7 punktów co ułatwi sprawę moje typu.@Jajs

 

  • Kołodziej powyżej 11,5 punktów – kurs 1,57 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. W drugim dzisiejszym spotkaniu Unia Leszno zmierzy się ze Stalą Gorzów. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów są podopieczni Chomskiego. Tym razem pod lupę weźmiemy zawodnika Byków – Janusza Kołodzieja. Koldi pod nieobecność Holdera oraz Zengoty jest zdecydowanym liderem Lesznian. W tym sezonie zasadniczo zawiódł tylko w jednym meczu – w Lublinie. W pozostałych spotkaniach punktuje na poziomie dwu-cyfrowym.

Janusz standardowo rozpoczyna zawody w Lesznie w dość słabo obsadzonym 4. biegu, gdzie 3 punkty powinny być formalnością. Następnie dwa biegi ma ze Smektałą, na którym nie powinien tracić punktów. Smyk w tym sezonie nie jest w optymalnej formie. Ponadto jest w stanie spokojnie objechać Thomsena czy Woźniaka. Teoretycznie najciężej wygląda  13. bieg, gdzie pojedzie na parę Vacullik-Thomsen. Bardzo możliwe, ze Koldi uniknie mocno obsadzonego 15 biegu i gdzieś po drodze wskoczy jako RT, gdzie o punkty powinno być mu łatwiej.

Doskonała znajomość obiektu, dość przyzwoity układ biegów, a także aktualna forma sprawia iż warto iść w ten typ żużlowy, a mianowicie over punktowy Janusza Kołodzieja. Kurs może nie zachwyca, ale do dubla jak najbardziej do gry. @power30

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”