Wyjątkowo, bo w niedzielę rozpoczynamy ósmą rundę PGE Ekstraligi. Pierwszym meczem będzie rywalizacja grudziądzkiego GKM-u z lubelskim Motorem. Gospodarze są pod ścianą i na swoim owalu muszą walczyć o punkty nawet z Mistrzami Polski. Goście osłabieni brakiem Dominika Kubery, który cały czas jest kontuzjowany. Typy ekspertów na żużel sugerują w tym meczu ciężką przeprawę dla faworytów, a nawet ich porażkę. Własny tor to od lat ogromny musik dla GKM-u, pora więc sobie o tym przypomnieć. Jak co weekend mamy dla Was typy żużlowe na to spotkanie, które polecają nasi fachowcy.

GKM Grudziądz – Motor Lublin – typy żużlowe

  • Mateusz Cierniak poniżej 6,5 pkt – kurs 1.85 (LVBET)

Młodzieżowy Mistrz Świata znakomicie rozpoczął cykl Speedway Grand Prix 2 W Pradze zwyciężył nie pozostawiając złudzeń, że jest faworytem do kolejnego tytułu. Typowanie żużla to jednak często sinusoida i dziś właśnie spróbujemy to wykorzystać, gramy więc under punktowy naszego młodzieżowego reprezentanta i liczymy na lekkie zmęczenie materiału w dzisiejszym trudnym meczu.

Tor w Grudziądzu raczej nie jest na liście ulubionych owali Cierniaka. W dwóch poprzednich latach młodzieżowiec Koziołków zdobył tu łącznie cztery punkty. Dziś oczywiście sytuacja jest zupełnie inna, ponieważ Mateusz na pewno pojedzie więcej niż trzy razy z racji braku Domina i Kacpra Grzelaka w składzie awizowanym. Linia jest jednak cały czas wysoka, tym bardziej, że dwa razy obok pod taśmą stanie Kacper Pludra, który na pewno jest w stanie urwać punkty zwycięzcy piątkowego Grand Prix Pragi. Poza tym w siódmym biegu trzech seniorów. Do złapania tylko Czugunow, który jednak musi się w końcu ogarnąć. Nie widzę tu opcji, aby Rosjanin z polskim paszportem przegrywał z juniorami Motoru, bo w takim przypadku GKM może zapomnieć o wygranej. W trzech awizowanych biegach Cierniaka celujemy w 3-4 oczka, do tego dojdą dwa dodatkowe starty. Zapewne Grzelak pojedzie z juniorami, a Mateusz zastąpi go w trudniejszych startach z seniorami, więc tu nawet ujechane jakiekolwiek punkty nie powinny zminusować nam tego typu.

Jeśli szukacie zakłady bukmacherskie na żużel w tym meczu to polecamy zdarzenie na under punktowy młodzieżowca Motoru. To będzie mocny, twardy mecz, być może na styku, dzisiaj nikt nie odpuści. Mateusz też nie będzie miał taryfy ulgowej i będzie puszczany w trudnych biegach. 5-6 oczek to maks to Cierniak może dziś wycisnąć. @dwight

 

  • Wadim Tarasienko powyżej 5.5 pkt – kurs 1.57 (LVBET)

W Grudziądz kolejny ważny mecz dla GKMu w kontekście utrzymania w lidze czyli jak właściwie każdy do końca sezonu. Pod nieobecność Kubery gospodarze z pewnością nie stoją na straconej pozycji. Z dzisiejszej oferty typy na PGE Ekstraligę na spotkanie w Grudziądzu spróbuję zagrać w kierunku Wadima Tarasienki.

Rosjanin po rocznej banicji prezentuje się nieźle, choć bez błysku. Dzisiaj ustawiony z numerem 11. Pierwszy bieg ciężki, bo zewnętrzne pole startowe w parze ze świetnym ostatnio Frickiem na Hampela i Lindgrena. Następne biegi zapowiadają się dużo łatwiej. Kolegą z pary Wadima dwukrotnie będzie słaby ostatnio Jakobsen a rywale to Lindgren z juniorem Grzelakiem oraz Zmarzlik z juniorem. 12 bieg to także bieg z dwoma juniorami oraz z Jackiem Holderem więc minimum 2 punkty w tym biegu u Wadima powinny wpaść, mimo że dwoma młodzieżowcami będą Pludra i Cierniak.

Kontynuując typowanie żużla można zagrać ten zakład. Jak widać Tarasienko nie ma trudnego układu biegów. Myślę, że jeśli w pierwszym biegu trafi się zero to następnie spokojnie może wpaść 2,2,2 i zakład będzie zamknięty. W razie dochodzi jeszcze start w 14 biegu gdzie myślę, że znajdzie on swoje miejsce kosztem Czugunowa bądź Jakobsena.@Jajs

 

  • Fricke poniżej 10,5 punktów – kurs 1,70 (LVBET)

W spotkaniu inaugurującym 8. kolejkę PGE Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie Motor Lublin. Gospodarze nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Zadanie będzie niezwykle trudne, bowiem zmierzą się z pretendentem do mistrzostwa. Tym razem skupimy się na zawodniku gospodarzy – Maxie Fricke. Australijczyk w ostatnim czasie wykręca bardzo dobre wyniki. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż często ma ponad programowe biegi. W końcu sprawdzają się typowania ekspertów, którzy widzieli w Maxie lidera grudziądzkiego zespołu.

Australijczyk ma bardzo ciężki pierwszy bieg, gdzie pojedzie na parę Hampel-Lindgren. Mały jest świetnym startowcem i potrafi wykorzystać atut wewnętrznego pola. Ponadto Lindren również w tym sezonie zaskakuje in plus. Zresztą nie skreślałbym również w tej stawce Tarasienki, który potrafi zaskoczyć. Następne dwa biegi pojedzie w parze z Czugunowem, na którym nie powinien tracić punktów. Jednak wcale nie jest wykluczone, że w którymś biegu nie zostanie zmieniony w ramach RT. Pomimo braku Kubery to Lublinianie nadal mają bardzo silną formację seniorską, z którą punkty może tracić Fricke. Do tego może dojść zmęczenie po wczorajszym GP. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie będzie under punktowy zawodnika gospodarzy. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”