Rozpoczynając zmagania 9 kolejki PGE Ekstraligi spoglądamy do Wrocławia gdzie miejscowa Sparta podejmie GKM Grudziądz. Typy ekspertów na to spotkanie zdecydowanie faworyzują tutaj gospodarzy. Sparta niepokonana we wszystkich tegorocznych spotkaniach z pewnością powinna ten wygrać dość pokaźną liczbą punktów. Goście przyjeżdżają do Wrocławia po sensacyjnie wysokiej wygranej z Motorem Lublin. W dzisiejszym spotkaniu o punkty będzie jednak dużo trudniej. Mówimy tutaj oczywiście o braku atutu własnego toru, co widać głównie po Nickim Pedersenie, który w tym sezonie na wyjazdach to cień zawodnik z meczów w Grudziądzu. W świetnej formie jest Max Fricke więc zdecydowanie najbardziej liczymy na niego, aby postawił się zawodnikom Sparty i dał fajne show na torze.

Mimo jednostronnie zapowiadającego się meczu mamy nadzieje na zobaczenie fajnego widowiska, bo tor na stadionie Olimpijskim zdecydowanie sprzyja walce na dystansie. Nasi typerzy przygotowali darmowe analizy żużlowe na które Was serdecznie zapraszamy.

Sparta Wrocław – GKM Grudziądz – żużel, typy na dziś

  • Tai Woffinden powyżej 9,5 pkt – kurs 1,90 (LVBET)

Wynikowo zapowiada się na mecz bez historii. Pełna pula zostaje we Wrocławiu i nie zmienia tego wysoka wygrana Grudziądza z Motorem. Spartanie są piekielnie mocni, a na Olimpijskim niełapalni, szczególnie dla takiego zespołu, jak GKM. Jest to trudny mecz do typowania i trzeba mocno uważać, aby nie nadziać się na minę. Wybory więc muszą być przemyślane. Typy ekspertów sugerują, że dziś najlepsze wyniki u gospodarzy powinni osiągać Łaguta i Janowski, my jednak proponujemy over punktowy Woffindena.

Na Brytyjczyka jest bardzo przyjazna linia z dobrym kursem. I co najważniejsze, zapewne pojedzie on pięć razy, bo w przypadku czy to Janosa, czy Artioma nie jest to do końca pewne. Biegi nominowane będą o pietruszkę i najprawdopodobniej szansę może dostać np. Kowalski. Tajski nie zwykł odpuszczać biegów, poza tym on akurat potrzebuje jazdy na własnym owalu, więc granie over 9.5 jest dość bezpieczne, tym bardziej patrząc na rozkład tego zawodnika. W pierwszym starcie nie powinien mieć problemu z objechaniem Nickiego i Jakobsena, co pokazaują też linie, bo 7.5 przy Duńczyku nie było już dawno, a pewnym też nie jest czy zdoła to pokryć. W drugiej serii z Bewleyem Woffinden pojedzie na Fricke’a i Łobodzińskiego. Później po równaniu ponownie w tej samej parze, ponownie na Nickiego i Gleba. Skończy fazę zasadniczą biegiem jedenastym, gdzie z Piterem pojedzie na Tarasenkę i ponownie Pedersena. Pojedynki z Pedersenem będą więc kluczem, ale myślę, że nawet dwa zwycięstwa z nim plus słabiej obsadzone nominowane pozwolą na pokrycie tego betu. Brytyjczyk jedzie w tym sezonie ze średnią 2.000 na bieg, więc nawet ze średniej wychodzi 10 oczek, do tego biorąc pod uwagę klase rywali powinno być dobrze, dla porównania Nicki z którym Tai zmierzy się przynajmniej trzy razy na wyjezdach notuje 1.714, więc jest to spora różnica, tym bardziej znając podejście Duna.

Podsumowując jeśli bawicie się dziś w typowanie żużla, a szczególnie meczu Sparty z GKM-em bądźcie czujni i wybierajcie rozsądnie. Z naszej strony proponujemy dobry wynik Tajskiego, który w ubiegłym roku udowodnił, że Grudziądz mu leży, gdy trzasnął z nimi duży komplet. @dwight

 

  • Maciej Janowski poniżej 11.5 pkt – kurs 1.70 (LVBET)

We Wrocławiu faworyt spotkania jest jasny więc z oferty typy na żużel powinniśmy patrzeć na over punktowy któregoś z zawodników Sparty. Ja jednak spróbuje pójść trochę pod prąd i zagram under Macieja Janowskiego. Mimo jego świetnej jazdy na stadionie Olimpijskim, widzę sportowe argumenty do wejścia tego typu.

Magic dzisiaj klasycznie u siebie z numerem 13. Zestaw biegów nie jest jaki trudny ale dwa biegi ma dość mocne do straty punktów. Zacznę jednak od dwóch słabszych. Bieg 6 w parze z Kowalskim na Nickiego i Czugunowa. No nie widzę tu straty punktów chyba, że świetnie wystartuję młody Kowalski i Janowski go puści. W wyścigu 8 natomiast para Jakobsen&Tarasienko więc rywale jeszcze słabsi niż w biegu 6. Zakładam, że mogą wpaść tu dwie trójki. Jednak biegi 3 i 13 wyglądają dużo ciężej. Dwukrotnie w tym biegu pojedzie mocny ostatnio Max Fricke a kolegami z pary będą odpowiednio: Piotr Pawlicki i Dan Bewley. Nie ukrywam, że liczę tutaj na pokaźne straty punktów.

Zakładam to, że Maciek będzie miał w tym meczu jakieś 1,3,3,1 co już oznaczałoby wejście typu. Oczywiście tak mocnego zawodnika u siebie nie można skreślać w biegach z Frickiem, Pawlickim i Bewleyem ale jakieś założenia przed meczem trzeba mieć. Myślę też, że Magic może odpuścić dzisiaj bieg nominowany na rzecz juniora Kowalskiego. W meczu z Krosnem tego nie zrobił, jednak warto mieć na uwadze jutrzejszy turniej GP gdzie Maciek musi odrabiać straty po trzech słabszych rundach. We wtorek jeździł w Szwecji, wczoraj IMP w Rzeszowie. Dzisiaj i jutro kolejne zawody więc jest możliwość odpuszczenia biegu 14 bądź 15 przy wysokim prowadzeniu Sparty. Jeśli patrzycie dzisiaj w zakłady bukmacherskie na żużel warto pochylić nad typem który proponuję.@Jajs

 

  • F. Jakobsen poniżej 3,5 punktów – 2,02 (LVBET)

W meczu 9. kolejki PGE Ekstraligi Sparta Wrocław podejmie GKM Grudziądz. Zdecydowanym faworytem wg bukmacherów są Spartanie. Co prawda Grudziądzanie się ostatnio przełamali i wygrali pierwsze spotkanie, ale przed nimi bardzo trudny rywal. Przeglądając ofertę natrafiłem na ciekawy typ żużlowy, a mianowicie under punktowy zawodnika Gołębi – Jakobsena. Duńczyk po dość obiecującym początku sezonu w ostatnich dwóch meczach spisał się dość słabo.

Ponadto Duńczyk ma bardzo wymagający numer startowy. Patrząc na układ biegów to przede wszystkim najtrudniej wygląda bieg 1, gdzie pojedzie z Pedersenem na parę Woffinden-Łaguta. Tak więc wcale nie jest wykluczone, iż bieg zakończy bez punktów. Również bieg 13. jest silnie obsadzony, gdzie pojedzie z Fricke na parę Janowski-Bewley. Tu również może zakończyć się bez punktów. W piątym biegu również dość silna wrocławska para: Łaguta-Pawlicki. Do tego dość trudni doparowi, bo oprócz wspomnianych zawodników Grudziądza dwukrotnie pojedzie w parze z Tarasienką, który z meczu na mecz wygląda coraz lepiej.

Biorąc pod uwagę, iż Duńczyk ma piekielnie trudny układ biegów, to racjonalnym typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy. Wcale nie jest wykluczone, iż w którymś biegu nie zostanie zastąpiony w ramach rezerwy taktycznej. Linia może jest dość nisko ustawiona, ale wg mnie jest duża szansa na powodzenie tego zakładu. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”