Kontynuując typowanie żużla spoglądamy do Leszna gdzie w drugim piątkowym meczu PGE Ekstraligi Unia Leszno zmierzy się z niepokonaną dotąd Spartą Wrocław. Faworytem tego spotkania są goście, ale nie tak wyraźnym jak jeszcze tydzień temu. Do Leszna nie przyjedzie wieloletni kapitan Byków Piotr Pawlicki ze względu na złamanie nogi. Sparta traci więc bardzo solidnego zawodnika, za którego wskakuję tylko junior. Przed Unią pojawią się szansa aby jako pierwsza w tym sezonie pokonać Spartę. Zadanie nie będzie proste, bo wśród gości wciąż jest czwórka mocnych liderów jak Łaguta, Janowski, Bewley i Woffinden. Tor w Lesznie zwykle jest świetnie przygotowany i walki na dystansie nie brakuje. Liczymy na fajne widowisko, a Was zapraszamy na nasze typy żużlowe z tego spotkania.

Unia Leszno – Sparta Wrocław – typy żużlowe

  • B. Smektała poniżej 6,5 pkt – kurs 2,02 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Tym razem przyjrzymy się spotkaniu, w którym Unia Leszno zmierzy się z niepokonaną Spartą Wrocław. Gospodarze nadal walczą o fazę play-off. Na pewno będą chcieli wykorzystać nieobecność seniora gości – Pawlickiego. Co prawda ostatnimi czasy Smektała wykręcał bardzo przyzwoite wyniki. Warto jednak dodać, iż  Leszno zmagało się z plagą kontuzji, tak więc o punkty były łatwiej. Ponadto jest to typ startowca, jeśli nie wyjdzie dobrze, to na dystansie nie powalczy.

Smyk zacznie od bardzo ciężkiego 1 biegu, gdzie pojedzie z Holderem, który powoli wraca do formy po kontuzji, na Woffindena i Łagutę. Następnie dwa biegi pojedzie w parze z Kołodziejem, który lata na Smoczyku, tak więc o punkty będzie ciężko. Ponadto dość mocno obsadzony jest 9 bieg, w którym pojedzie na parę Woffinden-Bewley. Teoretycznie najłatwiej wygląda 7 bieg, w którym pojedzie na Janowskiego oraz juniora gości. W 11 biegu pojedzie w parze z Lidseyem, ale wcale niewykluczone iż któryś z nich będzie zastąpiony w ramach RT.

Nawet pomimo braku Piotra Pawlickiego, to Wrocławianie dysponują piekielnie silną formacją seniorską, która jest w stanie objechać Smyka. Linia nie jest może wystawiona zbyt wysoko, ale sądzę iż  Bartkowi będzie ciężko o punkty w tym meczu, dlatego też typem żużlowym jest under punktowy zawodnika Byków. @power30

  • Maciej Janowski powyżej 10,5 pkt – kurs 1,95 (LVBET)

Jeszcze kilka sezonów temu mecz pomiędzy Unią, a Spartą śmiało można było nazwać szlagierem i jednym z najważniejszych spotkań fazy zasadniczej. Dziś z racji gorszego okresu Byków ten mecz nie ma już aż tak dużej rangi, choć ostatnie wydarzenia trochę nam zamazały różnicę, jaka dzieli oba kluby w trwającym sezonie.

Jeszcze przed poprzednią rundą fachowcy nie zadawaliby sobie pytania kto wygra ten mecz, tylko jak wysoko wygrają go Spartanie. W ostatnich dwóch tygodniach jednak wiele się wydarzyło. Do składu dzisiejszych gospodarzy wrócili Zengota, Holder i Kołodziej, a u wrocławian wyleciał Piter Pawlicki. Tym samym typy ekspertów sugerują, że podopieczni trenera Barona mogą dziś powalczyć nawet o zwycięstwo. Naszym zdaniem jednak lider tabeli ma tyle możliwości taktycznych, że podtrzyma na Smoczyku serię wygranych, szukamy więc overowych zdarzeń w kierunku przyjezdnych. Optymalną opcją na taki zakład wydaje się być Maciek Janowski na którego linia jest do przyjęcia i z dobrym kursem, a leszczyński owal leży mu jak niewiele innych na świecie. Forma również się zgadza, bo poza GP Janos świetnie sobie radzi na wszystkich frontach. Obok Łaguty i Bewleya Maciej jest najlepszym zawodnikiem Sparty w tym sezonie z średnią biegopunktową na poziomie 2,107. W ostatnim ligowym spotkaniu z Apatorem nasz faworyt zaliczył dwanaście punktów, do tego dołożył dobry wynik w Pile na IMP dający mu póki co drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Cieniem kładą się jedynie wyniki w SGP i tu jest miejsce do poprawy, natomiast w lidze trzeba ponownie szlifować wysoką formę.

W Lesznie zapowiada się gorący, piątkowy wieczór. Zapewne kibice gospodarzy liczą dziś na pierwszą porażkę lidera z Wrocławia. Wydaje się to jednak trochę mission impossible, zwłaszcza że goście znają i lubią ten tor, a szczególnie właśnie Janowski w którego kierunku proponujemy kierować dziś swoje typy żużlowe na rywalizację dwóch potęg. @dwight

  • Chris Holder poniżej 6.5 pkt – kurs 1.80 (LVBET)

Żużlowe piątek kończymy w Lesznie. Ostatni mecz fazy zasadniczej w Lesznie, przed Unią otwiera się duża szansa na wejście do fazy play-off ale dzisiejszy pierwszy krok ku temu będzie bardzo trudny. Sparta niepokonana i dzisiaj mimo braku Pawlickiego wciąż są faworytem tego meczu. Z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy dziś zakład na under punktowy Chrisa Holdera. Australijczyk dwa tygodnie temu powrócił do jazdy po ponad dwumiesięcznej przerwie zaliczając niezły mecz przeciwko ekipie GKMu. Dzisiaj zadanie dużo trudniejsze, bo rywal zdecydowanie mocniejszy.

Chris pierwszy bieg zacznie z pola zewnętrznego w parze ze Smektałą a rywale to Woffinden i Laguta. Bardzo ciężko będzie tutaj Chrisowi o punkty. Obiektywnie i realnie zakładam tutaj 0 punktów. Następnie dwukrotnie w parze mocny od połowy sezonu Lidsey a przeciwnikami będą Łaguta oraz junior (Kowalski?) w 5 wyścigu dnia oraz Janowski z Kowalskim w biegu 10. Pierwsze trzy biegi nie są łatwe, widze tu okolice łącznie 3 punktów. 12 bieg klasycznie dla numeru 11 słabszy, bo w tej gonitwie dwójka juniorów ale będzie także mocny Bewley, który powinien ten bieg wygrać. Tak więc Chris powinien mieć po swoich czterech biegach okolice 5 punktów. Czy to da możliwość jazdy w biegu nominowanym? Ciężko stwierdzić ale bardzo realne jest to, że Holdera zabraknie w 14 biegu dnia.

Mając na uwadze powyższe argumenty myślę, że patrząc w zakłady bukmacherskie na żużel typ na Chrisa ma dzisiaj sens. Dużo mocniejszy rywal niż w pierwszym meczu po powrocie Holdera do jazdy, oraz możliwość tylko 4 startów wskazuje, że linii proponowanej przez bukmachera Crispy może nie przekroczyć. W meczu z Grudziądzem Chris dostał bieg nominowany dzięki Bartkowi Smektale, który odpuścił swój start na rzecz Holdera. Dzisiaj jeśli mecz będzie w miarę na styku lub Unia do końca będzie walczyć o dobry wynik Chris może nie wyjechać do 14 biegu na co liczymy.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”