Ekscytująco zapowiada się nam żużlowa niedziela w PGE Ekstralidze, którą rozpoczniemy w Grudziądzu starciem GKM-u ze Stalą Gorzów i oczywiście z tej okazji mamy dla Was analizy żużlowe na których warto się oprzeć w swoich typach. Gospodarze z coraz mniejszymi szansami na wymarzone play-off, jednak dobrze punktujący na swoim owalu powalczą dziś o czwarte zwycięstwo z rzędu. Goście chcieliby dziś dopisać przynajmniej punkt do ligowej tabeli, a najlepiej komplet, który pozwoliłby im zbliżyć się do trzeciego miejsca po fazie zasadniczej, a pozycja wyjściowa w play-offach może mieć duże znaczenie. Zmian w kadrach zespołów nie ma za wiele, a jedyną jest Stojanowski za Bartkowiaka w ekipie gości, więc oba zespoły pratycznie w najmocniejszych zestawieniach. Poniżej prezentujemy nasze typy oraz kursy na żużel w starciu grudziądzan z gorzowianami.

GKM Grudziądz – Stal Gorzów – typy żużlowe

  • Nicki Pedersen powyżej 9,5 pkt – kurs 1,75 (LVBET)

Gospodarze mają dziś wiele do udowodnienia po klęsce w Lesznie, a chyba najwięcej do udowodnienia ma doświadczony Duńczyk, który w wywiadach opowiada ile to nie ma telefonów z innych klubów z zapytaniami o sezon 2024. Nie do końca można mu wierzyć, bo w sumie każdy wie, jaki jest Nicki, jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Podobnie jest na torze raz zdobędzie punkt, żeby za tydzień przywieźć ich jedenaście i na to dziś liczymy.

W tym wypadku nie ma co pisać wielkie analizy żużlowe i wszelkie wyimaginowane teorie. Pedersen to zawodnik specyficzny i to chyba najbardziej w całej Ekstralidze, a bieżąca kampania to wyniesienie tej specyfiki na jeszcze wyższy poziom. Tyle tylko, że jeśli GKM ma kłopoty to Duńczyk spina cztery litery i robi wyniki, szczególnie na torze w Grudziądzu na którym ma średnią biegopunktową o 0,7 wyższą niż na wyjazdach, co jest ewenementem. Śmiało można powiedzieć, że Nicki na grudziądzkim owalu nie zawiódł ani razu w tym sezonie, a dzisiejszej linii nie pokrył tylko raz w meczu z Krosnem, kiedy to w ostatnim swoim biegu pechowo zaliczył defekt. Gospodarze na pewno dziś powalczą o wygraną i przedłużenie swoich szans na play-off, do tego potrzeba dobrej formy liderów GKM-u – Maxa i właśnie Nickiego. O ile Fricke ostatnio notuje słabsze rezultaty niż na początku sezonu o tyle dla Pedersena nie ma sztywnych ram i mowy o jakiejś formie, czy jej spadku, bo tu jest sinusoida Grudziądz – wyjazd, dziś sinusoida osiąga wyższy pułap, a Duńczyk wraca na swój wysoki poziom.

W poszukiwaniu typy na PGE Ekstraligę w starciu Grudziądza z Gorzowem najpewniejesyzm betem wydaje się być właśnie over doświadczonego jeźdźca gospodarzy, który regularnie linię 9,5 pokrywa i nic nie wskazuje na to, aby dziś miało być inaczej. @dwight

  • Max Fricke poniżej 10.5 pkt – kurs 2.00 (LVBET)

Żużlową niedziele na torach Ekstraligi zaczynamy w Grudziądzu starciem miejscowego GKMu ze Stalą Gorzów. Ważny mecz dla gospodarzy, którzy wciąż maja nadzieję na awans do fazy play-off. Przeglądając bukmacherską ofertę typy na PGE Ekstraligę można zobaczyć ciekawy zakład na Maxa Fricke. Australijczyk po świetnym środku sezonu, ostatnimi czasy nie notuję świetnych rezultatów. Słabszy występ u siebie z Krosnem oraz w Lesznie pokazuję, że jest trochę w słabszej formie na polskich torach.

Dzisiaj Max klasycznie u siebie pojedzie z numerem 9. Oznacza to trzy starcia z Woźniak i po jednym z Thomsenem i Vaculikiem. Zestaw więc nie najgorszy ale od początku. Inauguracyjny wyścig dnia i już na starcie świetna obsada tego wyścigu. Max w parze z mocnym ostatnimi czasy Tarasienką, po stronie gorzowskiej Woźniak i Vaculik. Przy słabszym starcie jest okazja do zdobycia małej ilości punktów. Następnie w biegu 7 i 9 kolegą z pary będzie Czugunow, a rywale to Thomsen z juniorem oraz Woźniak z Jasińskim. Z liderami Gorzowa jest szansa na stratę punktów i zakładam taką choćby z Thomsenem. Wyścig 11 to raz jeszcze bieg z Woźniakiem a także Jakobsen i Fajfer. Stawka więc już lepsza niż w 9 wyścigu dnia. Zostaje nam jeszcze bieg nominowany. Przy dużej ilości punktów Fricke pojedzie w 15 biegu zapewne z Pedersenem a rywale to Vaculik i Thomsen/Woźniak i tutaj zdecydowanie będzie mógł zdarzyć się każdy wynik.

W Grudziądzu zapowiada się wyrównane spotkanie. Grudziądz musi ten mecz wygrać, a Max Fricke musi być obok Nickiego liderem drużyny. Jednak biegi z jego udziałem wcale nie są łatwe. Stal w tym sezonie często zaskakuje, szczególnie w meczach gdzie skazywani są na porażkę. Dzisiaj wg bukmacherów faworytem są gospodarze więc jest to kolejna okazja do pokazania się, że eksperci się mylą. Z oferty typy na żużel zakład na Fricka wydaje się ciekawy więc polecamy go do gry.@Jajs

  • F. Jakobsen poniżej 5,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. kolejki PGE Ekstraligi GKM Grudziądz podejmie Stal Gorzów. Gołąbie nadal walczą o upragniony awans do fazy PO. Aby to się ziściło musieliby dziś wygrać z bonusem, co jest bardzo trudnym wyzwaniem, gdyż Gorzowianie są rewelacją tegorocznych rozgrywek. Kluczem do wysokiego zwycięstwa gospodarzy będzie dobra postawa Fredrika Jakobsena. Według ekspertów żużlowych jest głównym kandydatem do opuszczenia składu Grudziądzan po tym sezonie. W zasadzie w ostatnim czasie objechał tylko jeden dobry mecz z przetrzebionym kontuzjami Krosnem.

Ponadto układ biegów nie pomaga Duńczykowi, bowiem zacznie od startu z Pedersenem na Thomsena oraz Jasińskiego. Tak więc teoretycznie możliwe tylko jedno oczko. Następnie dwa biegi z Tarasienką, który wyrasta na lidera Gołębi. Następnie dość wymagająca gorzowska para Vacullik-Fajfer. Nieco łatwiej będzie o punkty w 10 biegu, w którym pojedzie na parę Paluch-Thomsen. W ostatnim regulaminowym starcie pojedzie z Fricke na Woźniaka oraz Fajfera. W tym biegu również może pogubić punkty.

Przy słabszej dyspozycji Duńczyka bardzo możliwe, iż będzie on zmieniany przez coraz lepiej spisującą się grudziądzką młodzież. Nawet, jeśli Fredrik pojedzie w 4 startach, to nie sądzę, aby był w stanie pokryć tę linię. Ponadto nie można wykluczyć, że Gorzowianie przy niekorzystnym wyniku będą robić rezerwy taktyczne. Dlatego typem żużlowym na to spotkanie jest under punktowy zawodnika gospodarzy. @power30

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”