W pierwszym spotkaniu XIII kolejki PGE Ekstraligi Apator Toruń podejmie Wilki Krosno. Mecz o życie dla Wilków, jeśli nie wygrają tego spotkania to definitywnie pożegnają się z Ekstraligą. Zadanie bardzo trudne, ponieważ Wilki na wyjazdach spisują się bardzo słabo. Dodatkowo w awizowanym składzie wciąż brakuje Krzysztofa Kasprzaka. Nic więc dziwnego, że typy ekspertów jasno faworyzują tutaj ekipę gospodarzy. Apator mając w swoim składzie trójkę mocnych u siebie liderów w postaci Sajfutdinowa, Lamberta i Dudka musi wygrać ten mecz. Niemal osamotnieni Doyle i Lebiediew w pojedynkę nie mają prawa wygrać tego spotkania. Liczymy jednak, że wyścigi z udziałem tej dwójki dostarczą nam trochę emocji i walki na torze nie zabraknie. Zapraszamy na nasze darmowe analizy żużlowe na spotkanie inaugurujące piątkowe ściganie.

Apator Toruń – Wilki Krosno – typy żużlowe

  • A. Lebiediew powyżej 7,5 pkt – kurs 1,67 (LVBET)

W 13 kolejce możemy już poznać spadkowicza PGE Ekstraligi, bowiem Apator Toruń podejmie Wilki Krosno. Krośnianie by marzyć o utrzymaniu muszą zremisować ten mecz, co przy ich aktualnej sytuacji kadrowej oraz formie niektórych zawodników wydaje się surrealistyczne. Ciekawym typem żużlowym na to spotkanie jest over punktowy Lebiediewa. U Łotysza widać ostatnio wyraźną zwyżkę formy. Nie jest żadną tajemnicą, iż walczy o pozostanie w PGE Ekstralidze, tak więc będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony.

Analizując poszczególne biegi Łotysza można stwierdzić, iż zaczyna od dość łatwego 3 biegu, gdzie jedynym rywalem będzie dla niego Sajfutdinov. Świdnicki zawodzi cały sezon, a Lampart wraca dopiero po kontuzji. W kolejnym biegu pojedzie z juniorem na parę Przedpełski-Lebiediew. Warto dodać, iż Paweł nie jest w optymalnej dyspozycji. W kolejnym biegu również powinien przywieźć 2 „oczka”. 13 bieg również wygląda obiecująco, gdyż pojedzie ze Skupieniem na parę Przedpełski-Sajfutdinov.

Sądzę, iż Lebiediew wykorzysta bardzo korzystny układ biegów i spokojnie pokryje linię, która jest zbyt wygórowana Liczę, że uda mu się urwać punkty liderom Aniołów. Zresztą wygrane z drugą linią Apatora, a także przywożenie punktów na słabszych kolegach, sprawi iż zdobędzie co najmniej 8 punktów. Polecam ten typ żużlowy. @power30

  • Robert Lambert poniżej 11,5 pkt – kurs 1,80 (LVBET)

Wilki mogą dziś pożegnać się z Ekstraligą, a gwóźdź to trumny ma na Motoarenia wbić toruński Apator. Jak wiadomo dla gospodarzy to mocno frustrujący sezon w którym zawodzą praktycznie wszyscy, choć wydaje się, że największy dołek formy już za Aniołami.

Jest to jeden z tych pojedynków, które są trudne do typowania i nie pomogą tu żadne analizy żużlowe. W poszukiwaniu typów wpadła nam w oko wysoka linia na Lamberta, który stosunkowo często będzie wpadał na liderów krośnian, a Ci dziś oddadzą wszytko za punkty i wygrane biegi. Już na starcie zawodów Lambo spotka się pod taśmą z Doylem z którym tylko w pierwszych trzynastu biegach spotka się trzykrotnie, więc wielce prawdopodobne jest, że uczestnicy GP powalczą ze sobą w bezpośrednim pojedynku aż pięć razy. Do tego po razie Lebiediew i Milik, choć akurat ten drugi szanse walki z Brytyjczykiem będzie miał marne. Poza tym w parze dwa razy Przedpełski i po razie Dudek oraz Lampart. Jest na kim tracić punkty i mowa tu tylko o planowanych biegach oraz bez ewentualnych rezerw taktycznych, bo zapewne Lars Skupień zostanie zastąpiony w pierwszym możliwym momencie.

Jeśli więc szukacie typy na żużel w spotkaniu Apatora z Wilkami warto szukać underowej opcji przeciwko Lambertowi, bo do wysokiej formy mu daleko, rywale dziś będą nawet gryźć, aby wyrywać punkty, a te Robert naprawdę ma na kim tracić. Przy takiej linii więc według nas to dobry zakład do gry. @dwight

  • Jason Doyle powyżej 9.5 pkt – kurs 1.57 (LVBET)

W Toruniu dziś zapowiada się jednostronne spotkanie dla gospodarzy. Wilkom bardzo ciężko będzie nawiązać walkę z zespołem Apatora. Jednym z zawodników, który realnie powinien jechać jak równy z równym z takimi zawodnikami jak Dudek, Lambert i Sajfutdinow jest Jason Doyle. Australijczyk dobrze zna Motoarene niegdyś z powodzeniem reprezentując barwy Aniołów. Dodatkowo linia na lidera gości nie jest duża więc z oferty typy na żużel warto spróbować zagrać ten zakład.

Dzisiaj Jason ustawiony z numerem 1. Oznacza to trzy biegi przeciwko mocnemu u siebie Lambertowi, natomiast po jednym razie przeciwnikiem Doyla będą Dudek i Sajfutdinow. Zaczynając od początku: już pierwszy bieg będzie trudny, bo rywale to wspomniani Lambert i Dudek, ale liczę tutaj na pierwszy zestaw startowy. Wtedy Jason będzie ruszał z pola A więc nie powinien dać się założyć Lambertowi i pomknąć po 3 punkty. W biegu 6 rywalem będzie także wyżej wymieniony Sajfutdinow więc realnie zakładam tutaj 2 punkty, bo Emil u siebie ostatnimi czasy jest niemal niełapalny. W biegu 9 para Lambert i Przedpełski więc liczę na minimum 2 oczka u Australijczyka. W wyścigu 11 także mocno przyjemna obsada, bo ponownie Lambert ale jego kolegą z pary będzie Lampart. Po tych biegach widzę minimum 8-9 punktów więc mamy dodatkowy bieg aby dorzucić brakujące punkty. Wcześniej niż przed biegami nominowanymi Jason powinien dostać bieg w postaci rezerwy taktycznej choćby za Larsa Skupienia w 5 lub 8 biegu dnia.

Mimo mocnej na swoim torze ekipy z Torunia, biegi Jasona nie są bardzo trudne. Przywożenie „dwójek” powinno być absolutnie obowiązkiem, a niewątpliwie Australijczyk jest w stanie wygrać dziś nie jeden bieg. Spoglądając w dzisiejsze typy na PGE Ekstraligę warto zagrać typ na lidera gości. 10 punktów to nie jest jakoś dużo więc Doyle na dobrze sobie znanym torze powinien dać nam kilka fajnych biegów.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”