Do tej pory udało się odjechać tylko jeden mecz dziesiątej rundy PGE Ekstraligi. Dziś prognozy zapowiadają się dużo lepiej, więc oba mecze powinny się bez problemu odbyć. Niedzielne ściganie rozpoczniemy w Gorzowie, gdzie miejscowa Stal podejmie Spartę Wrocław i rywalizacja ta zapowiada się niezwykle emocjonująco. W pierwszym meczu między tymi zespołami na własnym owalu zwyciężyli podopieczni trenera Dariusza Śledzia 49-41. Dziś gospodarze mają chrapkę przynajmniej na dwa meczowe punkty, które mogą im pozwolą utrzymać trzecie miejsce w ligowej tabeli. Mimo to faworytem zdają się jednak być przyjezdni u których próżno szukać dziur w składzie. Niesamowicie mocna formacja seniorska i Bartek Kowalski, który świetnie punktuje. Więcej niewiadomych w Stali, bo nie wiadomo, jak poradzą sobie Fajfer, czy Jasiński. Jedno jest pewne, emocji nie zabraknie, a my jak zawsze mamy dla Was na to spotkanie zakłady bukmacherskie na żużel. Zachęcamy do zapoznania się, jakie są nasze typy ekspertów na rywalizację w Gorzowie.

Stal Gorzów – Sparta Wrocław – typy i analizy

  • Sparta Wrocław (-2,5) punktów  –  kurs 1,62 (LVBET)

W najciekawszym spotkaniu 10. kolejki PGE Ekstraligi Stal Gorzów zmierzy się ze Spartą Wrocław. Spartanie będą chcieli podtrzymać status drużyny niepokonanej w lidze. Dlatego też naturalnym typem żużlowym jest handicap na zespół z Dolnego Śląska. Pierwsze spotkanie Spartanie dość pewnie wygrali 49-41. Warto dodać, iż w tym spotkaniu kompletnie zawiódł Woffinden, którzy zdobył tylko 3 punkty.

Wrocławianie w tym sezonie tylko raz nie wygrali z tą linią handicapu. Miało to miejsce w Lublinie. Pozostałe spotkania wyjazdowe dość pewnie wygrywali. Spartanie mają niezwykle silnie obsadzoną formację seniorską, w której każdy praktycznie może być liderem. Ponadto ostatnio świetnie jeździ junior – Kowalski, który dorzuca bardzo ważne punkty. Gorzowianie mają armaty w postaci tercetu Woźniak-Vacullik-Thomsen. W przypadku, gdy któryś z tych zawodników zawiedzie ciężko im o dobry wynik. Co prawda coraz lepiej spisuje się jeszcze Fajfer, jednak sądzę że na tle tak silnego rywala pewnego poziomu nie przeskoczy.

Spartanie mają przede wszystkim w przewagę w postaci bardziej zbalansowanego składu w formacji seniorskiej. Ponadto również sądzę, że Kowalski lepiej spisze się od formacji juniorskiej Gorzowian. Analizując poszczególne biegi to w zasadzie można wskazać tylko parę, w których to gospodarze będą faworytami. Zapewne w kilku biegach trener Chomski będzie musiał skorzystać z rezerw taktycznych. Mimo to sądzę, iż Wrocławianie podtrzymają passę i wygrają to spotkanie. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest handicap w stronę gości. @power30

  • Oskar Fajfer powyżej 5,5 pkt – kurs 1,72 (LVBET)

Sprawdziło się ponowne granie handi na Unię, więc próbujemy ponowienie typu sprzed tygodnia na over punktowy Oskara Fajfera. Tyle tylko, że tym razem rywal mocniejszy, ale za to linia dużo mniejsza. Jeśli więc czytacie i szukacie analizy ekspertów na żużel polecamy, aby przyjrzeć się tym w których na tapecie jest były zawodnik gnieźnieńskiego Startu.

Fakty obecnie są takie, że Oskar sprawdza się w Stali i spełnił oczekiwania, które w nim pokładano. Statystycznie jest obecnie zawodnikiem z lepszą średnią niż tacy wyjadacze jak Hampel, Pawlicki, Lambert, czy Woryna, duże nazwiska. Do tego ma za sobą znakomity występ zwieńczony płatnym kompletem z Wilkami Krosno. Mimo to dziś linia słabiutka, o dwa punkty niższa niż ostatnio, a Fajfer ma średnią domową przekraczającą dwa punkty na bieg. O co więc chodzi? Może chodzić tylko o mocną obsadę biegów w których jedzie, ale według nas nie jest tak źle, jak wskazują bukmacherzy. Nie dość, że w czwartym biegu ma na rozkładzie juniorów i Pawlickiego to poza tym jedzie w pozostałych z Paniczem, Woffindenem, czy Woźniakiem z którymi również może punktować, a i w najmocniej obsadzonym biegu numer trzynaście nie jest bez szans. Pojedzie przynajmniej cztery razy, a patrząc na formę Jasińedkiego najprawdopodobniej pięć, bo raczej nie ma tu mowy o jakichkolwiek zmianach, więc te sześć oczek spokojnie powinien ujechać. Morale obecnie u Oskara na najwyższym możliwym poziomie.

Szykuje się wyrównany mecz na styku. W takim przypadku lepiej szukać niższych linii, bo punkty mogą się rozłożyć między większą ilość zawodników, szczególnie seniorów. Patrząc na te aspekty i szukając na ten mecz typy na żużel polecamy grać over punktowy Fajfera, gdyż linia dziś nie jest wystawiona adekwatnie do jego ostatniej formy. @dwight

  • Artiom Łaguta poniżej 10.5 pkt – kurs 1.95 (LVBET)

Rozpoczynając niedzielne ściganie w najlepszej lidze świata przenosimy się do Gorzowa. Typy ekspertów na to spotkanie są dość rożne i nie faworyzują mocno żadnej ze stron. My patrząc w ofertę zakłady bukmacherskie na żużel ze spotkania miejscowej Stali i Sparty Wrocław polecamy typ w kierunku Artioma. Rosjanin co prawda lepiej spisuję się na wyjazdach, jednak dzisiaj trudny teren z mocnymi gospodarzami oraz trudny technicznie gorzowski tor.

Artiom zaczyna dzisiejszy mecz już w pierwszym biegu. Obsada bardzo mocna, bo od krawężnika (zakładając zestaw nr 1): Woffinden, Woźniak, Artiom oraz Vaculik. Vaculik mimo zewnętrznego pola zawsze świetnie zaczyna mecz. Woffinden i Woźniak będą stali na polach A i B więc są w lepszej sytuacji. Liczę, że wpadnie tu niska zdobycz punktów a może i zerówka. W wyścigach 5 i 8 kolegą z pary będzie Pawlicki, także lepiej jeżdżący na wyjazdach więc może odebrać Łagucie jakieś punkty. Rywale to przede wszystkim ponownie Vaculik, który jest świetnie spasowany ze swoim torem oraz bardzo mocny Thomsen. Jasińskiego oraz Palucha Artiom ogra zapewne łatwo, bo to inny poziom jeśli chodzi o sprzęt i umiejętności. 13 bieg także zapowiada się w dobrej obsadzie. Łaguta w parze z Janowskim a rywale to raz jeszcze Thomsen oraz świetny ostatnio Fajfer. Ten bieg wygląda na mocny, można upatrywać jakąś stratę punktów.

Dzisiaj wyścigi z udziałem Artioma naprawdę wyglądają mocno. Dwukrotnie bardzo mocni liderzy Stali czyli Vaculik i Thomsen. Gorzowski tor jest trudny technicznie, Artiom zwykle w Gorzowie spisywał się dobrze, jednak jego tegoroczna dyspozycja po roku przerwy jest daleka od ideału. Łaguta aby mieć więcej jazdy podpisał kontrakt w lidze angielskiej gdzie dla Kings Lynn Stars pojechał do tej pory cztery spotkania. Myślę, że to jeszcze mało i nie pomoże mu na ten moment złapać odpowiedniego dla siebie rytmu stąd polecam do gry jego under.@Jajs

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”