Rzućmy okiem na Gorzów, a dokładniej na typy. PGE Ekstraliga chyba robi to specjalnie, bo kolejne zakończenie rundy w niedzielny wieczór zapowiada się szalenie interesująco. Walka o trzecie miejsce w fazie zasadniczej, remis w pierwszym meczu, a dziś do rozdania trzy punkty. To stawka dzisiejszego pojedynku w którym zmierzą się gorzowska Stal oraz częstochowski Włókniarz. Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Obie drużyny po wysokich porażkach w poprzedniej serii, obie żądne rewanżu i powrotu na zwycięską ścieżkę. Czy ktoś zwycięży, a może ponownie zakończy się remisem. Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć i jak zawsze mamy typy ekspertów na spotkanie, które oczywiście polecamy.

 

Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa – typy żużlowe

  • Anders Thomsen powyżej 10.5 pkt – kurs 1.65 (LVBET)

Na zakończenie XII kolejki PGE Ekstraligę w Gorzowie zapowiada się fajne ściganie. Miejscowa Stal podejmie Włókniarza. Z oferty typy na PGE Ekstraligę polecamy zakład w kierunku lidera gospodarzy Andersa Thomsena. Linia wystawiona optymalnie, klasycznie w zasadzie jak to w domowych meczach Stali i jest ona jak najbardziej dzisiaj do pokrycia.

Anders klasycznie pojedzie dzisiaj z numerem 13. W pierwszym biegu pojedzie w parze z Jasińskim vs Drabik i Michelsen. Bieg jest tutaj niełatwy, bo rywale mocni ale przy dobrym starcie jest szansa na 3 punkty. Następnie w dwukrotnie w parze juniorzy a rywale to para Drabik&Madsen oraz Woryna i Miśkowiak. W dwóch tych biegach można zdobyć 5 punktów i na to liczymy. W 13 wyścigu dnia pojedzie w parze z Oskarem Fajferem a wśród częstochowian pod taśmą ustawią się Michelsen i Woryna czyli dobrze znani Thomsenowi przeciwnicy z poprzednich biegów. Szczególnie Michelsen ostatnio nie znajduję się w dobrej formie.

Zestaw Thomsena jest dzisiaj całkiem spoko. Programowo w biegach 1-13 tylko raz trafia na lidera Włókniarza Leona Madsena. Biegi z Michelsenem, Drabikiem czy Woryną także nie będą łatwe, jednak Anders na swoim torze jedzie bardzo dobrze i jeśli Stal chce wygrać dzisiejszy mecz to takie wyścigi powinien dzisiaj wygrywać. Ścigania w Gorzowie dzisiaj na pewno nie zabraknie więc szukając dzisiaj zakłady na żużel, polecamy opcję zagrania w kierunku Duńczyka.@Jajs

 

  • Martin Vaculik powyżej 10,5 pkt – kurs 1,60 (LVBET)

Po kiepskim starcie sezonu Martin wjechał na bardzo wysokie obroty i to we wszystkich rozgrywkach. Poza wygraną w GP Czech coraz wyżej pnie się w tabeli najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi w tym sezonie. Over punktowy w tak ważnym meczu największego obecnie działa w zespole gospodarzy to według nas najlepsza opcja jeśli ktoś poszukuje typy na żużel w tym spotkaniu.

Słowak jeździ kosmicznie i warto przy tych słowach podeprzeć się statystyką, która jest porażająca szczególnie dla Włókniarza, który na Vacula musi znaleźć sposób. Czternaście punktów w Lublinie, trzynaście ze Spartą, w Lesznie również czternaście, przeciwko Wilkom dwanaście, spodowodowane jednym defektem, a u siebie z Bykami trzynaście, wcześniej był dziwny, przerwany mecz w Krośnie. Te liczby nie biorą się z kosmosu. U Martina widać szybkość, wielkie doświadczenie oraz ogromną radość i wielki entuzjazm wynikający z jazdy na żużlu. Napędza go chęc wygrywania meczów, a na tym zależeć mu będzie szczególnie i przyznamy, że nie ma wiele opcji na zatrzymanie jeźdźca Stali, a patrząc na ostatnie poczynania częstochowskich Lwów wydaje się się linia, choć wysoka to jest dziś spokojnie do pokrycia.

W tym typie opieramy się głównie na sportowej formie zawodnika, jednak dokładamy do tego jego znakomite podejście mentalne oraz dużą chęć i radość z rywalizacji. Patrząc na kursy na żużel w tym meczu i wystawione linie na zawodników ciężko cokolwiek znaleźć, jednak wysoka stawka nakręci Vacula i na pewno zrobi dziś wszystko, aby poprowadzić Stal do zwycięstwa. @dwight

  • J. Miśkowiak poniżej 5,0 pkt – kurs 1,75 (etoto)

Przed nami hitowe starcie kolejki, w którym Stal Gorzów podejmie Włókniarz Częstochowa. Tak więc pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Z dużą dozą prawdopodobieństwa oba zespoły spotkają się w fazie play off, gdyż aktualnie 3 i 4 miejsce. Konsekwentnie idziemy w under punktowy Jakuba Miśkowiaka. Dla Polaka nie jest to zbyt udany sezon. Jedynie w kilku meczach pokazał się z dobrej strony. Widać wyraźnie, iż zawodnik mocno się męczy na torze.

Zaczyna od łatwiejszego biegu, gdzie pojedzie z juniorami oraz Fajferem. Sądzę, jednak iż zawodnik gospodarzy jest w stanie spokojnie objechać Miśka. Ponadto wcale nie skreślałbym Palucha, który potrafił zaskoczyć na domowym torze. Następnie pojedzie dwukrotnie z Woryną, na którym powinien tracić punkty. Tak samo lidery gospodarzy, a mianowicie Thomsen, Woźniak czy Vacullik spokojnie go objadą. Największe szansę na punkty będzie miał z Jasińskim oraz wspomnianym Paluchem.

Zresztą z dużą dozą prawdopodobieństwa goście przy niekorzystnym wyniku będą korzystać z  rezerw taktycznych. W takim wypadku pierwszym do zmiany jest Miśkowiak, który może zostać zmieniony w 8 oraz 11 biegu. Dlatego też typem żużlowym na to spotaknie będzie under punktowy zawodnika Włókniarza.  W przypadku zdobycia 5 pięciu punktów mamy zwrot, co nieco zabezpiecza nam zakład.

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”