Żużlową niedzielę rozpoczniemy we Wrocławiu, gdzie Sparta powalczy o kolejną ligową wygraną o którą teoretycznie nie powinno być trudno. Gościem w tym spotkaniu będzie Apator Toruń, który wydaje się lekki dołek formy ma już za sobą, a po ostatniej wysokiej wygranej nad Unią Leszno humory w ekipie Aniołów znacznie się poprawiły. Typy ekspertów wieszczą łatwą przeprawę dla Spartan i ciężko się z tym nie zgodzić, bo podopieczni trenera Śledzie w fazie zasadniczej mają komplet zwycięstw. Przyjezdni dodatkowo osłabieni brakiem Lamparta i Poertnera, tym samym swoją kolejną szansę otrzyma Nicolai Heiselberg. U wrocławian jedna kosmetyczna zmiana. W formacji juniorskiej Mateusza Panicza zastąpi Kacper Andrzejewski. Poniżej przedstawiamy Wam nasze analizy żużlowe na których można oprzeć swoje zakłady na ten mecz.

Sparta Wrocław – Apator Toruń – typy żużlowe

  • Bartłomiej Kowalski powyżej 6.5 pkt – kurs 1.57 (LVBET)

Niedzielne ściganie w PGE Ekstralidze zaczynamy we Wrocławiu meczem Sparta-Apator. Typy ekspertów zdecydowanie faworyzują gospodarzy. Sparta wygrała wszystkie mecze w tym sezonie i nic nie wskazuje na to aby dzisiaj miało się to zmienić. Z oferty typy na żużel proponujemy zakład na juniora gospodarzy Bartłomieja Kowalskiego. Młodzieżowiec Wrocławia świetnie spisuję się w tym sezonie regularnie jedzie po 4 biegi w meczu i notuje okolice 7 punktów.

Dzisiaj rywale Bartka w biegi juniorskim bardzo słabi, bo tak spisuję się para juniorska Torunia. Lewandowski i Affelt szczególnie bardzo słabo jadą w meczach wyjazdowych. Nie widzę innej opcji jak pewne 3 punkty Kowalskiego w drugim biegu meczu. Następnie w 6 biegu dnia Bartek pojedzie w parze z Janowskim, a rywale to Przedpełski i Dudek. Aby zakład wszedł to jakieś punkty muszą tutaj wpaść i zdecydowanie pokonanie nawet obu torunian jest w jego zasięgu. Największe szanse na większą ilość punktów są w biegu 12 gdzie rywalami juniora Sparty będzie junior Torunia – programowo Affelt oraz Przedpełski. Tutaj także mogą wpaść 2 punkty za plecami Artioma.

Stawianie overa na juniorów zawsze jest niepewne ze względu na jego programowo małą ilość biegów. Kowalski jednak niemalże zawsze dostaję 4 biegi gdzie któryś z seniorów oddaje bieg Bartkowi. Dzisiaj Sparta powinna pewnie pokonać Toruń więc junior także powinien dostać swoją szansę w dodatkowym czwartym biegu więc typ wydaję się bardzo logiczny i jest duża szansa powodzenia.@Jajs

 

  • Tai Woffinden powyżej 8,5 pkt – kurs 1,80 (LVBET)

Podoba nam się podejście Taia Woffindena do tego sezonu i jeśli naprawdę działacze Sparty zastanawiali się, kto z dwójki Woffinden – Pawlicki będzie widniał w składzie Spartan w sezonie 2024 to ta dyskusja się skończyła, zanim na dobre się zaczęła. Mistrz Świata każdym startem udowadnia, że zachowuje spokój, do tego dokłada ważne, drużynowe punkty dla swojego zespoły. Jeśli szukacie typy na żużel w tym spotkaniu to właśnie opcja na Tajskiego wydaje się na dziś dobrym wyborem.

Uczestnik SGP jest szalenie ważnym elementem w układance wrocławskiego szkoleniowca. Potrafi pomagać kolegom, świetnie jeździ parą, oddaje biegi na rzecz junioró oraz zdobywa punkty, które powinien zdobywać. Dziś jedzie spod dwunastki i wydaje się, że powinien odjechać pięć biegów, ponieważ przeciwko Włókniarzowi oddał swój bieg nominowany Kowalskiemu, a pamiętajmy że koleżeństwo to jedno, a zarobki z których żużlowcy żyją i się rozwijają to drugie. Nie wyobrażam sobie, aby drugi tydzień z rzędu to właśnie Brytyjczyk oddawał bieg, a na pewno wypadałoby, aby zrobił to inny z zawodników Sparty i bardzo możliwe, że tak się właśnie stanie. Tai więc zapewne zjawi się na torze pięć razy, a w takim wypadku taką linię powinien pokryć, bo naprawdę jest w dobrej formie i dotrzymuje kroku kolegom kroczącym po tytuł mistrza Polski.

Przeglądając typy żużlowe zwróćcie uwagę właśnie na overową opcję Woffindena, który przeciwko osłabionym gościom powinien dziś bardzo dobrze zapunktować. @dwight

  • D. Bewley powyżej 10,5 pkt – kurs 1,75 (LVBET)

W kolejnym spotkaniu 12. kolejki PGE Ekstraligi Sparta Wrocław podejmie Apator Toruń. Zdecydowanym faworytem są Spartanie, którzy cały czas dzierżą tytuł drużyny niepokonanej. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi gospodarzy – Bewleyowi, który wg niektórych ekspertów żużlowych jest typowany, jako zawodnik który może zdetronizować Zmarzlika w GP. Brytyjczyk ma bardzo udany sezon. Zwłaszcza świetnie spisuje się na Olimpijskim, gdzie jego średnia  wynosi ponad 2,4 pkt na bieg.

Dan zaczyna zmagania od bardzo łatwego biegu, gdzie pojedzie z juniorami, tak więc w ciemno można zapisać 3 punkty, jeśli nie wydarzą się jakieś okoliczności losowe. Następnie dwukrotnie pojedzie w parze z Pawlickim, który nie jest w najwyższej formie. Z zawodników gości punkty jedynie może mu urwać Sajfutdinov. Zarówno Dudek , jak i Przedpełski zawodzą w tym sezonie. Nieco ciężej wygląda 13 bieg, gdyż pojedzie w parze z Janowskim na Lamberta oraz Sajfutdinova.

Sądzę, iż Brytyjczyk przed biegami nominowanymi wykręci ok. 9 „oczek”. Jeśli wystąpi w biegu 14. to zapewne ominie liderów Aniołów. Jedyną obawą jest fakt, iż trener gospodarzy może dać szansę juniorowi. Jeśli nie zaistnieje taka sytuacja, to myślę iż racjonalnym typem żużlowym na ten mecz jest over punktowy Bewleya.

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”