Drugie piątkowe spotkanie 9 kolejki PGE Ekstraligi także zapowiada się jednostronnie. Stal Gorzów zmierzy się na Jancarzu z broniącym się przed spadkiem beniaminkiem z Krosna. Stal podbudowana kolejnymi wygranymi zajmującą trzecie miejsce w tabeli nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem Wilków. Poza trójką świetnych liderów ostatnio z lepszej strony pokazywali się Fajfer i Jasiński. Po stronie Wilków ciężko szukać pozytywów na ten mecz. Walkę z gorzowianami powinni podjąć Doyle i Kasprzak, który startował w Gorzowie aż 9 lat. Lebiediew w meczach wyjazdowych ma spore problemy ze zdobywaniem punktów, a Milik znajduje się w bardzo słabej formie. Trudny technicznie i specyficzny tor w Gorzowie z pewnością nie pomoże mu w odbudowaniu formy.

Typy ekspertów na to spotkanie faworyzują Stal, która powinna wygrać tutaj dość pewnie i wysoko.  Dla Wilków w kontekście utrzymania najważniejsze będzie punktowanie na własnym torze, w meczach wyjazdowych powinni oni walczyć tylko i wyłącznie o jak najlepszy wynik. Liczymy jednak, że wspomniani Doyle, Kasprzak czy Lebiediew podejmą walkę z liderami Stali i na torze obejrzymy kilka ciekawych wyścigów. Na to spotkanie także mamy dla Was nasze typy żużlowe z których warto skorzystać.

Stal Gorzów – Wilki Krosno – żużel typy

  • Oskar Fajfer powyżej 7,5 pkt – kurs 1,62 (LVBET)

Podobnie, jak w pierwszym meczu tak i w tym starciu ciężko będzie o emocje związane z rezultatem meczu, czy dwumeczu. Raczej przesądzonym jest, że komplet zgarnie Stal. Kwestią wyboru zostaje, kto ile razy pojedzie i na jakim zaangażowaniu. Mamy dla Was przygotowane analizy na żużel w któych spróbujemy Was przekonać do naszych wyborów. Na pierwszy ogień proponujemy over punktowy Oskara Fajfera.

Szukamy overów na faworytów, poza tym szukamy zawodników, którzy na pewno pojadą wszystkie biegi, więc granie linii 10.5, czy 11.5 może być złudne, bo może okazać się, że zawodnik będzie musiał taką linię pokryć w czterech startach. Oczywiście nie jest to przesądzone, ale może ię tak zdarzyć. Optymalną opcją wydaje się więc dla nas Oskar Fajfer, czyli zawodnik, który potrzebuje punktów, bo potrzebuje zarabiać. Jest w niezłej dyspozycji, zaliczył niezły występ w Rzeszowie i może tylko żałować, że zawalił ostatni bieg, bo miał duże szanse na występ w barażu. Dziś rywal jeden z najsłabszych, więc szansa dla Oskara na fajną zdobycz punktową tym bardziej, że jedzie spod łatwego numeru i już w pierwszej serii zmierzy się z juniorami i Kasprzakiem. Później nie będzie wiele trudniej. Na rozkładzie Zieliński, Świdnicki, czy Milik, więc teoretycznie pewne punkty. Pozostanie więc do złapania 1-2 punkty na zawodnikach typu Lebiediev, czy Woźniak, a gorzowianie dziś nie będą się zabijać o zwycięstwa, plus ewentualny nominowany w którym spodziewamy się ujrzeć naszego „wybranka”.

Kursy na żużel w tym starciu zachęcają, jednak i tu trzeba być czujnym i nie ma się co łasić na niespodzianki. My idziemy w bardzo prawdopodobne zdarzenie bardziej do grania w dublu niż singlu, jednak powodzenie tego typu jest naprawdę duże. Oskar już udowodnił, że w starciach ze słabszymi rywalami w Gorzowie radzi sobie dobrze. Zarówno z Unią, jak i GKM-em linię tę pokrywał i dziś powinno być podobnie. @dwight

 

  • Krzysztof Kasprzak powyżej 6.5 pkt – kurs 1.72 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla spoglądamy do Gorzowa. Wieczorny mecz z Wilkami powinien być jednostronny, choć spróbuje over na zawodnika Wilków, który spędził w Gorzowie wiele lat. Mowa o Krzysztofie Kasprzaku, który na Jancarzu jeździł przez 9 lat. Linia na Krzyśka dzisiaj nie wyśrubowana, na pewno w jego zasięgu.

Krzysztof dzisiaj z numerem 4. Zacznie więc od dość prostego biegu gdzie pod taśma ustawią się też dwaj juniorzy i Oskar Fajfer. Następnie dwukrotnie partnerem z pary będzie znajdujący się ostatnio w słabej formie Vaclav Milik. Oprócz słabszej formy także trudny technicznie tor nie powinien sprzyjać Czechowi. Za rywali w wyścigach nr 5 i 8 będą odpowiednio: Vaculik i Jasiński oraz Thomsen z juniorem. Spokojnie Kasprzak po trzech biegach może mieć na swoim koncie 5-6 punktów. W biegu 11 pojedzie w parze z Doylem, a po stronie gorzowskiej Woźniak i Jasiński. Także tutaj można dołożyć minimum oczko do swojego dorobku.

Układ biegów jest dobry. Tylko raz Kasprzak trafia na Woźniaka, Thomsena i Vaculika czyli liderów Stali. Już po czterech swoich biegach Krzysiek może mieć na koncie 7 punktów a zostaje jeszcze bieg nominowany. Myślę więc, że z oferty typy na PGE Ekstraligę zakład na Kasprzaka jest dzisiaj dobrym pomysłem. Na dobrze sobie znanym torze na pewno jest w stanie zrobić minimum 7 punktów.@Jajs

 

  • V. Milik poniżej 4,5 punktów – 1,62 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Tym razem przyjrzymy się spotkaniu, w którym Stal Gorzów podejmie Wilki Krosno. Zdecydowanym faworytem są podopieczni Chomskiego, którzy wg ekspertów żużlowych są rewelacją rozgrywek. Dość ciekawym zakładem żużlowym na ten mecz jest zdobycz punktowa Vaclava Milika. Czech po obiecującym początku sezonu nieco obniżył loty. Dość słabo spisał się w ostatnich meczach Wilków, a ponadto dość blado wypadł w Grand Prix.
Vaszek również startuje z numerem 3, co sprawia iż o punkty nie będzie miał łatwo. Zwłaszcza, że już w pierwszym biegu pojedzie z Doylem na parę Woźniak-Vacullik. Gorzowska para w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Niewiele trudniej wygląda 13 bieg, gdzie pojedzie z Lebediewem na parę Thomsen-Fajfer. Wcale w tym biegu nie lekceważył bym Fajfera, który w tym sezonie pozytywnie zaskakuje. Teoretycznie najłatwiej wyglądają bieg 5 i 8. Liczę, że w tych biegach przegra z gorzowskimi liderami, a podatno jakieś punkty urwie punkty doparowy – Kasprzak. KK ten obiekt zna, jak własną kieszeń, tak więc wcale nie jest to wykluczone.
Tak więc konsekwentnie idę w under punktowy Czecha. Dość słaba forma, trudny układ biegów sprawia, że Vaszkowi będzie trudno o pokrycie tej linii. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”