Kontynuując typowanie żużla spoglądamy do Wrocławia gdzie w drugim piątkowym meczu 7 kolejki PGE Ekstraligi miejscowa Sparta podejmie beniaminka z Krosna. Drugi dzisiejszy mecz zapowiada się więc jednostronnie. Oba zespoły na całkowicie odmiennych biegunach. Sparta spisuje się świetnie będąc niepokonana przoduje w tabeli, natomiast Wilki walczą o utrzymanie i zapewne będą o to jechać niemal do ostatniej kolejki. W zespole Sparty pewne problemy mają Maciej Janowski czy Tai Woffinden jednak mając tak pięciu świetnych seniorów nie widać tego po wynikach drużyny. Po roku przerwy świetnie jedzie Łaguta, fajnie rozwija się Bewley. Piotr Pawlicki bardzo dobrze wkomponował się do drużyny jednak na swoim torze podobnie jak Woffiden ma on jeszcze problemy z równym punktowaniem.

W klubie z Krosna na pewno atmosfera nie może być najlepsza. Porażka z gorzowską Stalą nie jest katastrofą ale patrząc na okoliczności i problemy z domowym torem, na pewno nie sprzyja moralom zawodników Wilków. Dzisiaj ciężko liczyć na jakikolwiek korzystny rezultat, zapewne możemy jedynie zadać sobie pytanie czy Wilki dojadą do okolicy 35 punktów. Jason Doyle na pewno podejmie równą walkę z seniorami Sparty, Andrzej Lebiediew na dobrym do walki torze powinien także czuć się lepiej niż w poprzednich meczach. Na tym listę w zasadzie można zakończyć. Co prawda Kasprzak notuje niezły sezon, a Milik był zawodnikiem Sparty przez kilka sezonów jednak zestaw biegów dla obu będzie dzisiaj zdecydowanie ciężki. Mecz we Wrocławiu ma wyraźnego faworyta ale na ten mecz mamy także swoje analizy żużlowe na które zapraszamy.

Sparta Wrocław – Wilki Krosno – typy żużlowe

  • Dan Bewley poniżej 10,5 pkt – kurs 2,02 (LVBET)

 

Spartanie dziś są pewniakiem do zwycięstwa, linie na zawodników gospodarzy mocno wywindowane, warto więc się temu przyjrzeć, bo ktoś na pewno ich nie pokryje. Nasze typy ekspertów sugerują, że warto dziś pójść w grę przeciwko Bewleyowi, którego forma ostatnio trochę jakby zniżkowała i wydaje się obecnie najciekawszą opcją do underowej gry na wynik punktowy.

 

Brytyjczyk przyzwyczaił nas w poprzednich latach, że miewa w trakcie sezonu wzloty i spadki formy. Jest kilka czynników, które sugerują że mecz z Wilkami również może być dla Bewleya słabszy niż przewidują bukmacherzy. Pierwszy to zaskakująca słabość w Grudziądzu. Nawet nie zdobycz punktowa, ale rudowłosy zawodnik po prostu w ostatnim ligowym meczu był dość wolny szczególnie na tle kolegów z drużyny i był to pierwszy taki sygnał w trwającej kampanii. Drugi powód to duża intensywność startów. W poniedziałek nasz „wybranek” jechał w Peterborough w Anglii, we wtorek już w szwedzkiej Malilli. Czasu na przerwę nie ma, bo już dziś kolejny meczu. Niewiele godzin na regenerację, nie mówiąc już o treningach, czy konkretnych pracach nad sprzętem. Co prawda wyniki na torach zagranicznych niezłe, jednak któryś występ musi być słabszy, a najtrudniej mimo wszystko będzie w Ekstralidze, choć rywal nie będzie z najwyższej półki.

 

Z całym szacunkiem dla ligi szwedzkiej, czy angielskiej cały czas najwyżej ze wszystkich rozgrywek na świecie znajduje się PGE Ekstraliga. Zakłady bukmacherskie na rywalizację Sparty i Wilków są trudne do przewidzenia, ale typ na under punktowy Bewleya przy tak wysokiej linii i intensywnym tygodniu Dana wygląda naprawdę dobrze. @dwight

 

  • Piotr Pawlicki powyżej 9.5 pkt – kurs 2.02 (LVBET)

W drugim piątkowym meczu PGE Ekstraligi faworyt meczu także jest jeden. Sparta nie powinna mieć problemów z pokonaniem Wilków. Idąc tym tropem z oferty typy na żużel pójdę dziś w stronę Piotra Pawlickiego. Typ trochę pod prąd. Mimo, że Piotrek w ostatnim czasie znajduję się w fajnej formie to na domowym torze ma problemy. Dzisiaj rywal jednak idealny do tego aby zacząć punktować na wysokim poziomie także na stadionie Olimpijskim.

Piter klasycznie na dzisiejsze spotkanie ustawiony z numerem 12. Pierwszy jego bieg to wyścig z Janowskim na Lebiediewa i juniora Krosna czy też Świdnickiego, który go zastąpi. Co ważne Piotr w tym biegu stanie na wewnętrznym polu startowym. Następnie dwukrotnie w parze Artiom Łaguta więc o punkty będzie dużo trudniej, jednak Artiom u siebie ostatnio trochę gorzej startował. Za rywali odpowiednio: Milik i Kasprzak oraz ponownie Lebiediew z juniorem. Rywale zdecydowanie w zasięgu. Pawlicki tylko raz, bo w biegu 11 pojedzie naprzeciw lider Wilków – Jasona Doyla. W tym wyścigu także Woffinden i Kasprzak.

Typy ekspertów na wieczorne piątkowe spotkanie są oczywiste. Sparta jest zdecydowanym faworytem tego meczu i nie powinni mieć problemów z pokonaniem Krosna. Ja liczę na przełamanie u siebie Piotra i jego minimum 10 punktów w dzisiejszym meczu co patrząc na rozkład biegów spokojnie jest do zrobienia.@Jajs

 

  • Milik poniżej 4,5 punktów – 2,1 (LVBET)

Pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Tym razem na tapet weźmiemy starcie Sparty Wrocław z Wilkami Krosno. Zdecydowanymi faworytami są Spartanie, którzy do tej pory nie przegrali meczu. Bukmacher LVBET wystawił dość niską linię na zawodnika gości – Vaclava Milika. Vaszek początkowo zaskakiwał „in plus”. Teraz nieco spuścił z tonu.

Warto dodać, iż startuje z dość ciężkim numerem startowym, co oznacza iż pojedzie w silnie obsadzonym biegu 1 oraz 13. Spartanie w formacji seniorskiej nie mają praktycznie dziur, tak więc o punkty Czechowi będzie ciężko. Ponadto w tych biegach za partnerów będzie miał Lebiediewa oraz Doyla, na których również może stracić punkty. Zasadniczo najłatwiej wygląda bieg 8, gdzie pojedzie na parę Janowski-Andrzejewski. Dwukrotnie pojedzie w parze z Kasprzakiem, na którym nawet może zdobyć jakieś punkty. Zresztą nie wiadomo, iż po drodze nie będzie jakiejś rezerwy taktycznej i Vaclav będzie zmieniony lub dostanie silniejszego partnera do pary. Linia wystawiona na Czecha jest dość nisko, lecz sądzę iż warto zaryzykować i zagrać na ten typ żużlowy. @power30

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”