Sezon żużlowy pędzi jak szalony i tak już w piątek o godzinie 18:00 rozpoczynamy 7 kolejkę PGE Ekstraligi. W Lublinie Motor zmierzy się z ekipą GKMu Grudziądz. Typy ekspertów na to spotkanie są jasne. Gospodarze mimo braku Dominika Kubery są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Dla Grudziądza każde spotkanie jest niezwykle ważne w kontekście utrzymania w lidze. Dzisiaj przyjeżdżają na niesamowicie trudny teren po kolejnej porażce na własnym torze z ekipą Sparty Wrocław. W dzisiejszym spotkaniu o punkty zdecydowanie nie będzie łatwiej. Iskierką nadziei na lepsze czasy dla zespołu Janusz Ślączki jest powrót do zdrowia Nickiego Pedersena. Świetnie w ostatnich spotkaniach spisuję się Max Fricke. Dwóch dobrze punktujących zawodników na zespół Motoru to będzie jednak zdecydowanie za mało. O ile Jakobsen i Tarasienko mogą dołożyć kilka punktów, tak Czugunow prezentuje się fatalnie i ciężko oczekiwać od niego lepszego rezultatu w piątkowe popołudnie.

Motor po minimalnej porażce w Toruniu, dzisiaj ma idealną okazję do zdobycia dwóch oczek. Brak Kubery na wyjeździe był mocno odczuwalny, ale na swoim torze z ostatnim zespołem w tabeli powinno być dużo łatwiej. Zmarzlik jedzie swoje, bardzo wysoką formę prezentuję Fredrik Lindgren, na plus także spisuję się Jack Holder. Do swojej wyższej formy wraca Jarosław Hampel, u Mateusza Cierniaka wciąż są duże rezerwy. Mimo, że faworyt tego spotkania jest jeden i ciężko szukać w tym spotkaniu niespodzianki to liczymy na to, że walki na torze nie zabraknie, a goście pokażą się z jak najlepszej strony. Zapraszamy Was na nasze darmowe typy bukmacherskie na PGE Ekstraligę.

Motor Lublin – GKM Grudziądz – typy żużlowe

  • Motor Lublin handicap -18,5 pkt – kurs 1,80 ((LVBET)

 

W Lublinie miał być dream team i hegemon na lata, a póki co jest trochę kit team i ekipa która w pierwszej fazie sezonu ma wiele problemów. Oczywiście typy ekspertów na żużel sugerują, że Motor odpali w najważniejszej części sezonu. My do końca nie jesteśmy o tym przekonani, choć każdy inny wynik niż finał dla lublinian byłby klęską.

 

Dziś gramy wysokie zwycięstwo faworytów i typujemy mecz bez emocji, który niewiele zmieni w obu zespołach, bo już przed startem zwycięzca jest znany. Pytanie tylko brzmi, czy Motor będzie chciał się tu podbudować i rozbić GKM, czy może trochę odpuści, a w nominowanych pojadą juniorzy. Dla nas przy obu opcjach podane handi zostanie pokryte, bo w Grudziądzu próżno szukać nawet kogokolwiek, kto byłby w stanie choć trochę utrzymać wynik. Nicki ostatnio niby punktowo dobrze, ale męczył się niesamowicie, na obcych torach nie dajemy mu najmniejszych szans, Jakobsen z Tarasenką pewnie punkty przywiozą, ale ilościowo również szału nie będzie, a Czugunow jest gorzej niż tragiczny. Najlepiej wygląda Fricke. To będzie jednak dla niego trudny mecz, bo w każdym starcie pod taśmą będą wielkie nazwiska. Wydaje się jednak, że sześć biegów Maxa to pewnik.

 

Jeśli szukacie darmowe typy bukmacherskie na żużel na pierwszy mecz siódmej rundy PGE Ekstraligi to polecamy kierowanie się ku gospodarzom, bo wydaje się być to najracjonalniejsza opcja, pomimo wysokiego handicapu. @dwight

 

  • Frederik Jakobsen poniżej 5.5 pkt – kurs 1.55 (LVBET)

W Lublinie faworyt meczu jest jasny więc z oferty typy na PGE Ekstraligę spróbujemy under punktowy jednego z zawodników GKMu. Linia na Frederika optymalna jak w meczach wyjazdowych więc wysoka nie jest, ale jednak biegi dzisiaj dzisiaj dla Duńczyka trudne. Jakobsen ustawiony z ciężkim numerem 3. Zacznie od pola zewnętrznego w parze z Nickim Pedersenem a za rywali Hampel oraz Holder więc już na starcie jest duża szansa na zerówkę. W wyścigu 5 przeciwnikami będą Lindgren i Holder więc najlepsza para Motoru. Nie ukrywam, że liczę tutaj na max. 1 punkt Duńczyka.

Wyraźnym faworytem 8 gonitwy dnia będzie Zmarzlik, ale będzie też młody Cierniak, który przy dobrym starcie może przywieźć za plecami Frederika. Co prawda kolegą z pary Duńczyka w biegu 5 i 8 dwukrotnie będzie Czugunow ale może dzisiaj przyjdzie przełamanie? Najwyższa pora. W biegu 8 przy wyższym prowadzeniu Motoru możliwa jest również rezerwa taktyczna w postaci Pedersena bądź Fricka i zmiana Czugunowa co przełoży się na mocniejszego do parowego. Bieg 13 w parze z Frickiem a rywale to ponownie Zmarzlik i junior Motoru gdzie wskoczy zapewne Cierniak. Z dzisiejszej oferty zakłady na żużel polecam typ przeciwko Jakobsenowi licząc, że nie przekroczy on linii wystawionej przez bukmachera.@Jajs

 

  • K. Pludra poniżej 4,5 puktów – 1,70 (LVBET)

W spotkaniu inaugurującym 7. Kolejkę PGE Ekstraligi Motor Lublin podejmie GKM Grudziądz. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy aktualnie są vice liderem rozgrywek. Grudziądzanie nadal czekają na pierwszą wygraną w tym sezonie. Tym razem przyjrzymy się zawodnikowi gości – Kacprowi Pludrze. Młodzieżowiec gości miał zwłaszcza udany początek sezonu. Ostatnie dwie kolejki pojechał dość przeciętnie jak na swoje możliwości.

Pludra już może mieć problemy w pierwszym biegu młodzieżowym, bowiem pojedzie w parze z Rafalskim na Cierniaka oraz Bańbora. Zdecydowanym faworytem w tym biegu będzie młodzieżowiec Motoru. Ponadto nie skreślałbym Bańbora, który kilkukrotnie pokazywał się z niezłej strony. W czwartym biegu ponownie pojedzie na lubelską młodzież razem z Czugunowem. Tak więc po dwóch biegach powinien mieć 2-3 punkty. Następnie pojedzie przeciw silnej parze Lindgren-Holder, tak więc o punkty będzie bardzo ciężko. Nawet jeśli pojedzie w 12 biegu jako rezerwa taktyczna, to nie powinien zdobyć więcej niż 1 punkt. Sądzę, że Pludra nie przekroczy tej lini, tak więc warto iść w ten typ żużlowy. @power30

 

 

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”