Pora na kolejną dawkę żużlowych emocji, a co za tym idzie na kolejne typy. Grand Prix Łotwy już dziś wieczorem, będzie to kolejna runda cyklu SGP w sezonie 2023. Zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco z racji, że GP pojedzie w Rydze po raz pierwszy w historii, więc nie będzie tu mowy o jakiejkolwiek znajomości toru i obieraniu właściwych ścieżek.Wszystko wyjdzie w praniu, a jedynym zawodnikiem, który ten tor zna doskonale będzie Gusts, który otrzymał od organizatorów dziką kartę. Niezmiennie w klasyfikacji generalnej prowadzi Bartosz Zmarzlik, któremu tylko jakiś kataklizm jest w stanie odebrać tytuł. Dziś poza naszym reprezentantem w gronie faworytów znajdują się również Bewley, Vaculik, czy Lindgren. Czy wygra ktoś z faworytów, a może na najwyższy stopień podium wskoczy ktoś spoza czołówki. Na te pytania spróbujemy Wam przynajmniej podpowiedzieć. Polecamy nasze typy na Grand Prix Rygi.

Speedway Grand Prix – 7. runda, Ryga (Łotwa). Typy bukmacherskie

  • Dan Bewley poniżej 10,5 (biegi 1-20) – kurs 1,67 (LVBET)

Przed nami jedno z najbardziej zagadkowych GP w tegorocznym cyklu. Trzeba więc spojrzeć na zakłady bukmacherskie trochę z innej strony i mądrze wybierać swoje typy. Grand Prix Łotwy pierwszy raz odbędzie się na torze w Rydze i dla większości zawodników jest to owal kompletnie nieznany.
Z oferty najbardziej zaskakuje nas dość mocno faworyzowanie Dana Bewleya, który co prawda wygrał ostatnio w Malilli, jednak było to praktycznie miesiąc temu, a przez ten czas rudowłosy Brytyjczyk radził sobie w kratkę i patrząc na formę niekoniecznie jest według nas jednym z faworytów, a linia na niego dośc wysoka na fazę zasadniczą zawodów. W Ekstralidze Sparta zaliczyła dwie kolejne porażki, a Bewley znacznie się do nich przyczynił zdobywając w obu meczach zaledwie po siedem punktów. W DPŚ również punktów Dana brakło do tytułu, bo nawet patrząc na Lamberta można było wycisnąć z tych zawodów więc, a zwycięzca GP Szwecji w pięciu startach zanotował dziewięć oczek, choć ostatecznie wynik Brytyjczyków i tak ponad stan, choć wygrana była na wyciągnięcie ręki.
Patrząc na formę z ostatniego miesiąca Dan nie jest według nas faworytem do wygranej w GP Łotwy, a bukmacherzy jednak widzą go na podium, typujemy że półfinał to maks dla tego zawodnika, a linia 10, 5 w fazie zasadniczej wydaje się być dość bezpieczna. Jeśli szukacie więc typy na Grand Prix Rygi to polecamy szukanie opcji underowych w kierunku zawodnika Sparty. @dwight

  • Leon Madsen poniżej 9,5 (biegi 1-20) – kurs 1,70 (LVBET)

Przed nami kolejna odsłona walki indywidualnego mistrza świata, tak na typy na Grand Prix Łotwy. tym razem przyjrzymy się reprezentantowi Danii, a mianowicie Leonowi Madsenowi. Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla Leona, gdyż zanotował przeciętne występy w PGE Ekstralidze, a ponadto skomplikował swoją sytuację po słabym występie w SEC’u. Widać wyraźnie, że Madsen ma problemy sprzętowe. Odzwierciedleniem tego jest dopiero 11 miejsce kwalifikacjach, co sprawia iż w tym turnieju nie będzie miał handicapu postaci korzystnych pól startowych.

Leon zaczyna od ciężkiego biegu z Doyle, Thomsenem oraz Janowskim. Australijczyk powinien wykorzystać atut pola A, a pozostali są w stanie urwać punkty Duńczykowi. Nieco łatwiej wyglądają kolejne biegi, ale Madsen będzie startował niekorzystnego pola C oraz nieco lepszego pola D. Niezwykle ciężko wygląda bieg 13, w którym pojedzie z Bewleyem, Zmarzlikiem oraz Dudkiem. W tym przypadku nawet pole A może nie dać handicapu Leonowi. Starty w rundzie zasadniczej kończy w kasku białym przy dość ciężkiej obsadzie.

Dlatego też typem żużlowym na Grand Prix Łotwy będzie under punktowy Madsena, jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną formę, która ma tendencję zniżkową, a także niekorzystny numer startowy. Ponadto warto zwrócić uwagę na starty Leona, które nie dają mu takiego handicapu, jak w poprzednich sezonach. @power30

  • Max Fricke powyżej 8.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.68 (LVBET)

Kontynuując typowanie żużla spoglądamy na Łotwę gdzie dzisiaj odbędzie się 7 runda zmagań o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Czas więc na kolejne nasze typy bukmacherskie. Grand Prix dzisiaj odbędzie się w Rydze. Z oferty typy na GP proponujemy dzisiaj typ na over punktowy Max Fricke. Australijczyk po słabszym okresie wchodzi już na wysokie obroty, pokazując świetną formę choćby podczas ligowego meczu w Częstochowie notując 14 oczek.

Max szybkość swoich motocykli potwierdził podczas południowych kwalifikacji, które wygrał. Max wybrał nietypowy numer 9. Zacznie od dość słabego pola C. Jednak skoro wybrał zwykle słabe pole, chyba Australijczyk wie co robi. W drugiej serii Max stanie na polu D. W teorii lepsze pola Australijczyk będzie miał w następnych seriach czyli odpowiednio pola B,A,A. Mimo pola C w pierwszym biegu oprócz Bewleya dwaj pozostali rywale są po prostu obowiązkowo do objechania, bo tak należy nazwać Nilssona i Gustsa Bieg 16 gdzie Max stanie na polu A także trzeba liczyć na większość ilość punktów. Rywale to Thomsen, Lebiediew i Vaculik jednak należy pamiętać, że pole A zawsze jest dobre i korzystne.

Ameryki tutaj nie odkryjemy jak „pojedziemy klasykiem”, że obsada GP zawsze jest wyrównana gdzie każdy może wygrać z każdym więc nie łatwo z szerokiej bukmacherski oferty wybrać typy na grand prix Łotwy Fricke w ostatnim czasie notuję zwyżkę formy i głównie tutaj kierujemy się podając ten typ. Wygrane kwalifikacje także mogą być pewnym punkcie odniesienia więc zakładamy, że Australijczyk dzisiaj wejdzie do półfinału z minimum 9 oczkami na koncie.@Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”