Jedziemy z VI rundą indywidualnuch mistrzostw świata. Jak zawsze przy okazji tego cyklu mamy dla Was typy na Grand Prix Szwecji. Pora na zawody w Malilli. W cyklu po tytuł pędzi jak burza Bartek Zmarzlik, który również dziś typowany jest przez bukmacherów, jako faworyt do wygranej. Oprócz niego duże szanse na podium mają również Lindgren, czy Bewley, a namieszać w czołówce mogą również będący ostatnio w dobrej formie Madsen i Doyle. Na szwedzkim torze zabraknie Kima Nilssona w którego miejsce pojedzie Andrzej Lebiediew, a dziką kartę otrzymal Jacob Thorsell, który ma najmniejsze szanse na sukces. Cały czas trwa walka o miejsce na podium cyklu, a także o pozycje gwarantujące start w przyszłorocznej edycji. To już półmetek rywalizacji, więc to ostatnia chwila, aby nie zakopać się na dnie klasyfikacji generalnej. Szczególnie jeśli chodzi o Patryka Dudka i Maćka Janowskiego, którzy w GP rozczarowują, jednak obaj ostatnio notują zwyżkę formy. Ten weekend jest dość ubogi, jeśli chodzi o typy bukmacherskie. Grand Prix jest najlepszą okazją do spróbowania swoich sił, a my podpowiadamy Wam na jakie zakłady warto zwrócić uwagę.

Speedway Grand Prix – 6. runda, Malilla (Szwecja). Typy bukmacherskie

  • Fredrik Lindgren powyżej 9,5 pkt – kurs 1,70 (LVBET)

Widząc Lindgrena u boku Bartka Zmarzlika nikt nie mógł być zaskoczony, że Szwed obok lidera klasyfikacji generalnej jest jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu na torze, który zna jak własną kieszeń. Nas jednak zaskoczyła dość niska linia punktowa na zawodnika Motoru, która jakby trochę zaprzeczała teorii, że Fredka może powalczyć dziś o najwyższe miejsce na podium. Jeśli przeglądacie typy na Grand Prix Malilli to naszym zdaniem warto właśnie pójść w tym kierunku.

Lindgren jest trzeci w klasyfikacji generalnej cyklu. W pięciu ostatnich turniejach o GP Szwecji w Malilli kończył zawody na podium, co jest wynikiem wprost niewyobrażalnym i bardzo rzadkim w tak nieprzewidywalnym sporcie, jak żużel. Ostatnio mógł trochę odsapnąć, bo kalendarz mu na to pozwolił, co jeszcze lepiej pomogło mu się przygotować do dzisiejszych zawodów. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to może być wieczór doświadczonego Szweda, a linia punktowa na fazę zasadniczą nie jest wygórowana, co spróbujemy wykorzystać. Również z formą Fredki, jakby ostatnio było lepiej i stabilniej o czym przekonały się Wilki Krosno. W meczu z beniaminkiem lider Motoru był niepokonany objeżdżając bez problemu nawet Doyle’a, który nie przywykł, aby na własnym torze ktoś go objeżdżał w dość łatwy sposób.

Dobra forma, własny tor, duże ambicje bo walka o podium w cyklu oraz świetna passa w Malilii to główne atuty naszego dzisiejszego faworyta w którego kierunku dziś lokujemy swoje typy. Grand Prix wchodzi w decydującą fazę i kolejne zawody będą oddzielać chłopców od mężczyzn. Fredka już dawno został oddzielony i zdecydowanie należy do tego drugiego grona. Mamy nadzieję, że dziś to udowodni.

  • M. Fricke under 6,5 pkt – kurs 1,70 (LVBET)

Przed nami kolejna odsłona zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świat, tak więc pora na kolejne typy żużlowe dotyczące Grand Prix Szwecji. Ciekawym zdarzeniem na ten turniej jest under punktowy Maxa Fricke. Ostatnio można zauważyć zniżkę formy Australijczyka. W zasadzie ostatni dobry występ zanotował prawie ponad miesiąc temu. To, że Maxowi brakuje prędkości było widać na dzisiejszych eliminacjach, w którym zanotował dopiero 16 czas (lepszy był jedynie od rezerwowych).

Słaby wynik sprawił, iż pozostało mu najgorszy numer startowy. Sprawia to, że zawody zacznie z pól zewnętrznych. Ponadto wystartuje dwukrotnie z pola C, które z reguły jest najmniej korzystne. Już w pierwszym biegu będzie mu ciężko o punkty, gdyż zmierzy się z Madsenem oraz powracającym do formy Dudkiem oraz Woffindenem. Warto dodać, iż Max będzie miał dość długą przerwę między pierwszym, a kolejnym startem, co działa też na jego niekorzyść. Ponadto ma również bardzo 11 bieg, w którym też nie zdziwię się, jeśli nie zdobędzie punktów.

Analizując poszczególne biegi, to ciężko wskazać , aby Fricke był w stanie pokryć tę linię. Przede wszystkim punkty powinien przywieźć na startującym z DK Thorsellem czy nieradzącym sobie w GP Thomsenem. Tak więc racjonalnym typem żużlowym na ten turniej będzie under punktowy Maxa, jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną formą, a także układ biegów.

  • Jack Holder poniżej 8.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.90 (LVBET)

Kontynuujemy typowanie żużla, podczas dzisiejszego wieczoru obejrzymy 6 rundę zmagań o tytuł mistrza świata. Czas więc na kolejne nasze typy bukmacherskie. Grand Prix dzisiaj odbędzie się w Malilli. Z bardzo szerokiej oferty na GP proponujemy dzisiaj typ w kierunku Jacka Holdera. Australijczyk w tym sezonie prezentuję się świetnie i sensacyjnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Holder w ostatnim czasie jednak nieco spuścił z tonu, notując słabsze wyniki. Co prawda w Gorzowie wszedł do półfinału, notując 9 punktów w fazie zasadniczej, ale jego jazda nie wyglądała zachwycająco.

Jack dziś w kwalifikacjach zajął odległe 10 miejsce, przez co wybrał numerem 11. To powoduje, że dwa razy pojedzie z pola D. Już w pierwszym biegu czeka go bardzo ciężkie zadanie. On sam na starcie ustawi się na polu B, a w tym biegu także Doyle, Zmarzlik i Bewley. 7 bieg się wydaje trochę słabszy, bo na Jacka czeka pole A, a obok Thomsen, Vaculik i Fricke. Następne trzy biegi to właśnie pola zewnętrzne następująco: pole D,D,C. Szczególnie mocno obsadzony jest bieg 20 gdzie liczymy na zerową zdobycz punktową Australijczyka. Janowski, Lindgren i Woffinden na starcie ostatniego biegu fazy zasadniczej więc można zakładać, że wicelider klasyfikacji generalnej nie zdobędzie tutaj wysokiego miejsca.

Jack nie jeździł długo w swojej karierze w lidze szwedzkiej. Oczywiście, tory na GP często są inne niż w czasie meczów ligowych jednak też to może mieć spore znaczenie w kontekście tego typu. Jak wiadomo obsada GP jest bardzo mocna i każdym może wygrać z każdym. Dziś z dziką kartą Thorssell, a w miejsce Nilssona jedzie mocniejszy Lebiediew. Liczymy, że dziś Holder straci trochę oczek w generalce więc z oferty typy na Grand Prix Szwecji polecamy opcję zagrania underu punktowego Jacka Holdera. @Jajs

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”