Przed nami cztery najważniejsze dwumecze sezonu 2023. Pierwszy z nich już dziś w Częstochowie, gdzie miejscowy Włókniarz podejmie obrońcę tytułu – Motor Lublin. Faworytem do awansu są dzisiejsi goście, ale pierwszy mecz odbędzie się na terenie Włókniarza, więc na pewno nie są oni na straconej pozycji. Z tej okazji zapraszamy na nasze typy żużlowe na to spotkanie. Lwy pewnie w ćwierćfinale pokonały osłabioną Stal Gorzów wygrywając oba spotkania, natomiast Motor nie bez problemów wygrał z toruńskim Apatorem. Przyjezdni ponownie pojadą bez Jacka Holdera, więc znów szkoleniowiec Motoru będzie musiał się napocić przy taktycznych roszadach, co na pewno nie ułatwia mu zadania. Gospodarze w swoim najmocniejszym zestawieniu w którym również można znaleźć luki, jednak będą walczyć o uzyskanie jak najlepszego wyniku na swoim torze. Poniżej przygotowaliśmy dla Was analizy żużlowe, które być może pomogą Wam w dzisiejszym typowaniu najlepszej żużlowej ligi na świecie.

Półfinał – Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin – typy żużlowe

  • Mikkel Michelsen poniżej 9.5 pkt – kurs 1.75 (LVBET)

Półfinały najlepszej ligi świata zaczynamy w Częstochowie meczem Włókniarza z Motorem. Faworytem tego meczu są mistrzowie Polski, mimo tego, że w ich drużynie wciąż zabraknąć ma Jacka Holdera. Z oferty typy na żużel polecamy dzisiaj under punktowy Mikkela Michelsena. Duńczyk wciąż nie znajduje się w optymalnej formie, mimo 11 punktów z zespołem Stali Gorzów. Michelsen odstawał w biegach z Vaculikiem i Woźniakiem, wygrywał dość pewnie tylko z jedynym sensownym rywalem czyli Fajferem.

Duńczyk klasycznie pojedzie dziś z numerem 13. Mecz rozpocznie w biegu obsadzonym bardzo mocno. Mikkel stanie do startu na zewnętrznym polu startowym w parze Miśkowiakiem, a rywalami będą Zmarzlik i Kubera. Następnie Michelsen dwukrotnie pojedzie w parze z juniorami. W biegu 6 rywalami będą Hampel oraz ponownie Kubera. W wyścigu nr 8 Michelsen pod taśmą stanie obok Lindgrena i Cierniaka. W tych dwóch biegach liczymy na okolice 3-4 punktów. Mając na uwadze świetnie obsadzony bieg 13, taka sytuacja byłaby na prawdę bardzo dobra. W 13 gonitwie dnia Michelsen pojedzie w parze z Drabikiem, a rywalami będą Zmarzlik oraz Lindgren. W tak mocnym zestawieniu zdecydowanie można zakładać u Duńczyka okolice 0-1 punktów i mogłoby załatwić sprawę dla powodzenia tego typu.

Szukając dzisiaj typy bukmacherskie na żużel typ w kierunku przeciwko Michelsena wydaje się mieć sens. Duńczyk nie jest wciąż w dobrej formie, a rywale w każdym biegu będą bardzo mocni. Biegi z jego udziałem, zwłaszcza 3 i 13 wyścigi dnia wydają się bardzo trudne. Jak na mecz z Motorem linia na Duńczyka ustawiona jest chyba oczko za wysoko więc uważamy, że Mikkel nie przekroczy dzisiaj zakładanego progu punktowego.@Jajs

 

  • Fredrik Lindgren poniżej 8,5 pkt – kurs 1,85 (LVBET)

Sezon 2023 wchodzi w decydującą fazę. W półfinałach nie ma już miejsca na okazywanie słabości. Kto ich okaże mniej zwycieży w pierwszym mecze pomiędzy Włókniarzem Częstochowa i Motorem Lublin. Szukając typy na żużel oraz analizując wystawione linie bardzo ciekawą opcją wydaje się linia punktowa wystawiona na Lindgrena wynosząca 8,5. Przed Lublinem ciężki mecz i jeśli ktoś ma mieć w Częstochowie problemy to stawiamy, że może to być właśnie doświadczony Szwed.

Zacznijmy od tego, że Fredka u siebie i na wyjazdach to dwaj kompletnie inni zawodnicy. Jego średnia biegopunktowa na wyjazdach różni się o pona 0,6 pkt. Jest to bardzo dużą róznica biorać pod uwagę czołowyc zawodników. Nikt z czołowej piętnastki najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi nie notuje tak słabych wyjazdów względem meczów domowych. Na tym głównie opieramy ten typ. Biorąc pod uwagę stawkę i bardzo mocnego rywala, do tego trudny numer startowy obsadzony wieloma ciężkimi biegami wydaje się, że linia osadzona punkt niżej byłaby idealnym wyjściem. Bukmacherzy jednak zdecydowali się wystawić 8,5 do tego po wyrównanych kursach na unde i over. Lindgren pojedzie w bardzo trudnych biegach numer jeden i trzynaście w których próżno szukać łatwych rywali. W piątym i ósmym będzie miał co prawda Miśkowiaka i juniora, ale to dwa pewne punkty na dziś. Resztę trzeba wywalczyć na torze. Biorąc pod uwgę fakt, że w tym sezonie Szwed zdobył w Częstochowie całe dwa oczka w czterech biegach ciężko być dziś otymistą. Wspomniane punkty zaliczył właśnie na Miśku i Kupcu – juniorze gospodarzy.

Biorąc pod uwagę wszystko powyżej kurs na under punktowy Lingrena wydaje się być bardzo atrakcyjny, tym bardziej że przy zawyżeonej linii mamy również dobry kurs. Wydaje się więc, że typy ekspertów mogą w tym przypadku nie mieć pokrycia, a Fredka może dziś być kulą u nogi swojego zespołu w walce o ekstraligowy finał. @dwight

  • Motor Lublin (-2,5 pkt) – kurs 1,68 (LVBET)

W pierwszym półfinałowym spotkaniu PGE Ekstraligi, Włókniarz Częstochowa podejmie Motor Lublin. Zdecydowanym faworytem dwumeczu według ekspertów żużlowych są Lublinianie. Warto jednak dodać, że goście muszą sobie nadal radzić bez kontuzjowanego Holdera. Absencja ta nieco zwększa szanse Lwów na korzystny wynik na swoim domowym torze. W rundzie zasadniczej górą byli Lublinianie, którzy wygrali 49:41 (wówczas gospodarze jechali bez Woryny).

Odnoszę wrażenie, że gdyby nie kontuzja Thomsena, to Częstochowianie mieliby problem by awansować do półfinału. W zespole należy wyróżnić przede wszystkim Madsena, który z reguły nie zawodzi. Dość solidnie na swoim domowym torze punktuje również Maksym Drabik. Nie przekonuje mnie postawa Michelsena. Widać wyraźnie, że Duńczyk ma problemy sprzętowe i mocno męczy się na trasie. Sporo wpadek na częstochowskim torze zalicza również Woryna. Lepsza dyspozycja Miśkowiaka na tle osłabionego Gorzowa nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem. Sporym problemem Częstochowian jest również formacja juniorska, która spisuje się fatalnie.

Tak jak wspomniałem, Lublinianie do tego meczu przystąpią osłabieni brakiem Holdera. Ostatnio dość mocno męczyli się z Toruniem. Jednak zawodnicy Motoru wspomnieli iż mocno przekombinowali z torem. Goście mają dwóch solidnych liderów Zmarzlika oraz Kuberę. Swoje powinien dorzucić również Lindgren, który zna świetnie częstochowski owal. Nie wierzę, aby powtórzył tak fatalny występ jak w rundzie zasadniczej. Widać wyraźną zwyżkę formę u Hampela, który nadal walczy o miejsce w składzie Motoru w przyszłym sezonie. Sporym atutem Lublinian jest bez wątpienia formacja juniorska, która powinna dać duży handicap.

Nawet pomimo braku Holdera sądzę, że faworytem w dzisiejszym spotkaniu są Lublinianie. Zawodnicy Motoru prezentują aktualnie stabilniejszą formę. Ponadto zapowiadane są dość intensywne opady deszczu, które mogą nieco pokrzyżować szyki gospodarzom w przygotowaniu toru. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest zwycięstwo gości. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”