Spotkanie w Częstochowie także ma jasnego faworyta i są nimi oczywiście gospodarze. Włókniarz pokonując Stal na ich torze ma zaliczkę 8 punktów, a goście muszą sobie radzić bez Andersa Thomsena nie mogąc stosować za niego zastępstwa zawodnika. Po raz kolejny duża odpowiedzialność spada na barki młodego Norwega Mathiasa Pollestada, który choć w małym stopniu musi zastąpić Thomsena i dołączyć do właściwie jedynej punktującej w drużynie trójki: Vaculik, Woźniak, Fajfer.

Woźniak wraz z Vaculikiem opromienieni wczorajszym awansem do GP 2024 muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za awans Stali do półfinału. Gorzowianie po pierwszym spotkaniu ma najgorszy bilans pod względem drużyn przegranych. Dzisiaj muszą wznieść się na wyżyny aby podjąć dość równą walkę z gospodarzami. Na to spotkanie także mamy nasze typy na PGE Ekstraligę gdzie z szerokiej oferty bukmacherskiej zakłady na żużel każdy znajdzie coś dla siebie.

Ćwierćfinał – Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów – typy żużlowe

  • Stal Gorzów handicap +12,5 pkt – kurs 1,90 (LVBET)

Typ bardziej przeciwko Włókniarzowi niż na Stal. Gospodarze po pierwsze już niejednokrotnie mówili na głos, że nie potrafią przygotować toru tak, żeby im odpowiadał, a po drugie naszym zdaniem częstochowianie nigdy nie odnajdywali się w roli gospodarza, dlatego więc dość wysoki handicap na Stal wydaje się niezłą opcją, również dlatego że gorzowianie mają kilka dział, które mogą odpalić w razie dużych problemów, bo wynik trzeba trzymać za wszelką cenę.

Prezes Świącik już nie raz ani nie dwa, czy to przed kamerami, czy w prasowych wywiadach narzekał na przygotowanie toru we Wrocławiu. To nie jest temat, który można zmienić z tygodnia na tydzień, raczej kwestia dobrego przygotowania przejdzie na następny sezon, bo teraz po prostu nie ma na to czasu. Do tego dochodzi mentalność Włókniarza i to już nasza subiektywna opinia, który zazwyczaj zawodzi, kiedy jest faworytem lub, gdy ktoś daje mu szanse w starciu w mocnym rywalem. Faza zasadnicza pokazała to znakomicie. Remisy z Gorzowem, czy słabiutkim GKM-em oraz wysokie porażki ze Spartą i Motorem, gdy zapowiadano, że Lwy w końcu pokażą zęby. Koniec końców wszystkie te mecze kończyły się niepowodzeniami. Typy ekspertów na żużel dziś sugerują bezproblemowy mecz Madsena i spółki, według nas niekoniecznie może być tak kolorowo i Stal pokaże charakter, bo cały czas walczy o miejsce w półfinale. Kto ma trzymać wynik dla gości, jak nie uczestnicy SGP 2024? Od wczoraj wiadomo, że w przyszłorocznym cyklu pojedzie Szymon Woźniak, bardzo blisko podium dającego miejsce w GP 24 jest również Vaculik. Ci dwaj zawodnicy muszą dziś odjechać sześć dobrych wyścigów, aby Stal miała jakiekolwiek szanse na najlepszą czwórkę w sezonie 2023. Dobre punkty zapewnie przywiezie Fajfer, no i Pollestad plus Jasiński muszę coś wykrzesać, aby pomóc drużynie, a w razie jakichś problemów wskakiwał za nich będzie Paluch, który prezentuje ostatnio dobrą formę i dziś powinien poradzić sobie z juniorami gospodarzy, a i takiemu Miśkowiakowi punkty może zabrać.

Proponując typy na żużel w tym akurat knkretnym zakładzie bardziej skupiamy się na kwestiach mentalnych i wierzymy w siłę liderów gości, którzy są dziś kluczem do ich sukcesu, a kiedy nie walczyć i najwyższe cele, jak nie dzień po awansie do GP? Włókniarz zapewne ten mecz wygra, jednak naszym zdaniem nie większą przewagę niż 6-8 punktów, bo nie jest to zespół, który dobrze czuje się, gdy jest faworyzowany. @dwight

  • Mikkel  Michelsen poniżej 10.5 pkt – kurs 1.90 (LVBET)

Włókniarz także z zaliczką z pierwszego spotkania. Choć na swoim torze gospodarze mają pewne problemy to finalnie nie powinni mieć oni problemów z pokonaniem Stali w dzisiejszym meczu a także oczywiście w dwumeczu. Kontuzja Thomsena pokazała nam tutaj wyraźnego faworyta co siępotwierdza. Włókniarz przed play-offami miał spore problemy, niektórzy zawodnicy jak Michelsen jechali mocno poniżej oczekiwań. Sytuacja z Duńczykiem niewiele się zmieniła więc z oferty typy bukmacherskie na żużel ponownie polecamy typ na under punktowy Mikkela.

Michelsen klasycznie dzisiaj z numerem 13. Oznacza to m.in. dwa biegi z Vaculikiem i tutaj zdecydowanie liczymy na stratę punktów. Poza Słowakiem w biegu 3 pojadą jeszcze Miśkowiak i Jasiński więc 2 oczka wpaść powinny. W wyścigu 6 kolegą z pary będzie junior. Rywale to ponownie Jasiński z Woźniakiem oraz w biegu 8 Fajfer i Pollestad. W teorii te biegi nie wyglądają na trudne, jednak przy przegranym starcie można liczyć na porażkę z Woźniakiem i Fajferem. Wyścig 13 wygląda zdecydowanie najciężej. W parze Drabik, a po stronie gorzowskiej Vaculik oraz Fajfer.

Gonitwy z udziałem Duńczyka nie wyglądają na ciężkie jednak podobnie było przed tygodniem w Gorzowie gdzie Mikkel pogubił dużo punktów. Światłem w tuneli dla Mikkela aby wyjść z kryzysu było rozpoczęcie współpracy z nowym tunerem. W żużlu jednak nie jest to takie proste i na ten moment nie widać znaczącej poprawy. Z oferty typy na PGE Ekstraligę zakład w kierunku Michelsena ma sens. Liczymy, że Duńczyk wciąż nie rozwiązał wszystkich swoich problemów sprzętowych i pogubi dzisiaj trochę punktów na częstochowskim owalu.@Jajs

  • M. Drabik over 10,5 punktów – kurs 1,75 (LVBET)

W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu Włókniarz Częstochowa podejmie Stal Gorzów. Lwy mają dość solidną zaliczkę z pierwszego spotkania, tak więc ten dwumecz powinien być formalnością. Ciekawym typem żużlowym na ten mecz jest over punktowy Maksyma Drabika. Maksym przede wszystkim o wiele lepiej wpisuje się na swoim domowym torze. Gorzowianie pojadą bez kontuzjowanego Thomsona, a Woźniak jest dość mocno poobijany. Ponadto Woźniak, jak i Vacullik jeździli wczoraj w Szwecji, tak więc może być lekkie przemęczenie.

Drabik zaczyna od łatwego IV biegu, w którym pojedzie z Pollestad oraz juniorami. W tym przypadku komplet punktów powinien być formalnością. Tym razem dwukrotnie pojedzie z Woryną (a nie z Madsenem), któremu zdarzają się wpadki na domowym obiekcie. Maksym jest w stanie przy Olsztyńskiej spokojnie powalczyć liderami gośćmi. Sądzę że największym zagrożeniem będzie dla niego Vacullik. Najciężej wygląda XIII bieg, którym pojedzie z Michelsenem na Fajfera oraz Vacullika. Warto jednak dodać, że Duńczyk nie w optymalnej dyspozycji.

Częstochowie toczą korespondencyjną walkę o rozstawienie w fazie play-off, tak więc o odpuszczaniu nie ma mowy. Sądzę że Drabik jest w stanie spokojnie wykręcić około 12 punktów z osłabionym i nieco przemęczonym rywalem. Dlatego też racjonalnym typem żużlowym na to spotkanie jest over punktowy Drabika. @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”