Drugi mecz półfinałowy pojedzie w Torunie. Na Motoarenie Apator podejmie wrocławską Spartę i to goście są zdecydowanym faworytem tego dwumeczu, choć gospodarze w ćwierćfinale pokazali pazur i pomimo porażek z Motorem zapewnili sobie jazdę w najlepszej czwórce jako lucky loser. Ogólnie torunianie to chyba najwięksi zwycięzcy sezonu, który szedł im na tyle kiepsko, że w peenym momencie nie byli pewni miejsca w play-offach. Kryzys udało im się przetrać, na dobre tory wrócili liderzy, czyli Dudek i Lambert, dołączyli Przedpełski i Lampart i dziś Apator kontynuuje walkę o tytuł. Typy ekspertów nie pozostawiają złudzeń, że Sparta jest pewniakiem to awansu. Wydaje się to racjonalne podejście, choć mamy w głowach, jak Apator zagroził Motorowi i to w Lublinie, więc nic nie jest przesądzone, tym bardziej, że toruński owal jest w tym roku trochę inny niż miało to miejsce wcześniej. Na ten mecz również przygotowaliśmy dla Was darmowe typy na żużel o które warto się oprzeć przy swoich zakładach.

Półfinał – Apator Toruń – Sparta Wrocław – typy żużlowe

  • P. Dudek powyżej 7,5 punktów – kurs 1,70 (LVBET)

W drugim półfinałowym spotkaniu Apator Toruń podejmie Spartę Wrocław. Tak, więc pora na kolejne typy na PGE Ekstraligę. Faworytem według ekspertów żużlowych tego dwumeczu są Spartanie. W tej analizie przyjrzyjmy się zawodnikowi Aniołów – Dudkowi. Duzers po fatalnym początku sezonu spisuje się coraz lepiej i jest jednym z liderów toruńskiej ekipy. Dobra postawa Patryka jest kluczem, aby Anioły postawiły się chociaż w domowym meczu.

Dudek zaczyna dość ciężkiego biegu, w którym pojedzie z Lambertem na parę Pawlicki-Łaguta. Przede wszystkim liczę na wykorzystanie atutu wewnętrznego pola przez Duzersa, który świetnym startowcem. Dwukrotnie w parze pojedzie z Lampartem, na którym nie powinien tracić punktów. W kolejnym biegu pojedzie z Janowskim oraz Małkiewiczem. Warto dodać, że Magic nie jest optymalnej formie, tak więc zawodnik gospodarzy może zdobyć trzy punkty. Nieco ciężej wygląda kolejny bieg, ponieważ pojedzie na parę Bewley-Pawlicki. Sądzę, że Pitera jest w stanie spokojnie objechać. W ostatnim starcie pojedzie z Przepełskim na Pawlickiego oraz Woffindena. Liczę że obiedzie chociaż jednego zawodnika Spartan.

Sądzę że Dudek przed biegami nominowani jest w stanie wykręcić około 7-8 oczek, które dadzą mu prawdopodobnie start nieco słabiej osłabionym 14 biegu. Oczywiście nie można wykluczyć, że wskoczy wcześniej jako rezerwa taktyczna. Przede wszystkim Patrykowi o punkty będzie najciężej z Łagutą oraz Bewleyem. Reszta zawodników Spartan jest dość chimeryczna. Dlatego też typem żużlowym na to spotkanie jest over punktowy Dudka. @power30

  • Dan Bewley poniżej 9.5 pkt – kurs 1.72 (LVBET)

Niedzielny wieczór to drugi półfinał PGE Ekstraligi. Apator Toruń podejmie na Motoarenie zespół Sparty Wrocław. Na pewno czeka nas ciekawe spotkanie, które zapowiada się wyrównanie. Jeśli szukacie typy bukmacherskie na żużel, na to spotkanie mamy swoje propozycję. Jedną z nich jest under punktowy Dana Bewleya. Dan utrzymuje równą formę i w meczach wyjazdowych dorzuca okolice 8-9 punktów, nadrabiając średnią i swój wysoki dorobek punktów w meczach na własnym torze. Dzisiaj zadanie także dla rudowłosego Brytyjczyka nie będzie łatwe.

Dan klasycznie pojedzie z numerem 2. Zaczyna mecz w mocno obsadzonym biegu w parze z Janowskim. Po stronie toruńskiej na starcie ustawią się Sajfutdinow i błyszczący ostatnio Przedpełski. Następnie partnerem Bewleya w parze dwukrotnie będzie Piotr Pawlicki. Piter znowu mocno w kratkę ale zawsze jednak ten tor w Toruniu mu fajnie leżał. Tutaj można liczyć na stratę punktów choć raz w wyścigu 6 lub 9. W biegu 6 rywalem kolejny raz będzie Sajfutdinow więc tu liczymy na drugą porażkę z Rosjaninem. W 9 gonitwie dnia między Bewleyem a Pawlickim na starcie ustawią się jeszcze Dudek i Lampart. Przy prowadzeniu Sparty 6 punktami w tym biegu bardzo realna jest rezerwa taktyczna w miejsce Lamparta. Bieg 12 to pojedynek dwóch Brytyjczyków Bewley vs Lambert. Dan tutaj zdobędzie spokojnie 2-3 punkty, bo razem z nimi ustawią się pod taśmą także dwaj juniorzy. Tutaj mocno realne są 3 oczka, jednak Lambert na swoim torze potrafi świetnie punktować, więc realna jest tutaj także strata punktów.

Z dzisiejszej oferty typy na PGE Ekstraligę typ w kierunku Bewleya ma solidne argumenty. Oczywiście, że Motoarena często – choć nie tak jak niegdyś – pozwala na walkę, a Bewley takie tory lubi. Jednak pierwsze 3 biegi z jego udziałem nie są takie łatwe. Zakładamy porażki z Saftudinowem. Tak samo punkty odebrać mu mogą Dudek, Janowski, Pawlicki i Lambert. Linia ustawiona w naszym odczuciu o oczko za wysoko i na drugi półfinał proponujemy Wam taki zakład.@Jajs

 

  • Emil Sajfutdinow vs Artiom Łaguta (+1,5 pkt) – 2 (liczą się wszystkie starty) – kurs 2,10 (LVBET)

Przed nami drugi półfinał PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Na toruńskiej Motoarenie zmierzą się Apator oraz Sparta Wrocław. Zdecydowanym faworytem tej rundy są dzisiejsi goście. Typy ekspertow wskazują również dziś na ich minimalną wygraną. My proponujemy Wam zakład na pojedynek punktowy dwóch największych gwiazd obu zespołów. W h2h Emila z Artiomem stawiamy na tego drugiego, tym bardziej że mamy na niego mały handicap wynoszący +1,5 pkt.

Co do naszego faworyta. Artiom uwielbia toruński owal, od kiedy Apator wrócił do Ekstraligi zdobył tu czternaście i trzynaście punktów w pięciu startach w dwóch ligowych meczach. Do tego w ostatnim jego sezonie w GP raz tu wygrał, a za drugim w finale był czwarty. W 2020 roku był również tu na podium, więc można śmiało pwoiedzieć, że Łaguta w Toruniu nie zawodzi. W tym sezonie obok Zmarzlika jest najlepszym wyjazdowiczem w całej PGE Ekstralidze, dodając do tego odpowiadajacy mu tor nie mamy wątpliwości, że Rosjanin dziś będzie postacią wiodącą Spartan. Sajfutdinow to najlepszy zawodnik Aniołów i ich największy motor napędowy. W Lublinie nie do końca był sobą, lepsze rezultaty punktowe uzyskali nawet jego koledzy z drużyny – Przedpełski i Lampart. Nie wiadomo, czy jest to jakaś lekka zniżna formy, czy po prostu bra dopasowania. Wiadomo tylko, że hasło jesteś tak dobry, jak dobry był Twój ostatni mecz to nie tylko pusty slogan, tylko coś w tym jest. Dziś pewnie nie ma co liczyć na 7 punktów Emila, ale biorąc pod uwagę handicap na Artioma ten typ wydaje się być racjonalny. Kluczem będzie oczywiście ewentualna rezerwa taktyczna. Bukmacherzy typują wygraną Sparty w okolicach plus minus czterech punktów. Po pierwsze więc niekoniecznie może być okazja to korzystania z rezerwy, a po drugie nie wiadomo, czy Sajfutdinow będzie pierwszą opcją do wykorzystania tej opcji. Nawet jeśli Emil miałby pojechać sześć razy to i tak w sześciu startach musiałby zdobyć około 14 punktów, aby Artioma z takim hand pokonać, a przy takiej stawce może to się okazać trudne do zrealizowania.

Jeśli więc szukacie dziś trochę wyższe kursy na żużel to tu mamy idealną opcję przekraczającą 2,00 co jest atraktyjnym wyjściem. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty powyżej stawiamy, że sportowo również ten typ się obroni. @dwight

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”