Świetnie zapowiada się rewanżowe spotkanie w drugim półfinale. Osłabiona brakiem Taia Woffidena Sparta pojedzie z Apatorem Toruń. Jeszcze przed tygodniem typy ekspertów jasno skierowane były w stronę gospodarzy. Wrocławianie bez Woffindena jednak tracą sporo na swojej wartości i ciężko aby dziurę po „Tajskim” załatał ściągnięty do Wrocławia w ostatniej chwili rodak Woffidena – Charles Wright. Spory ciężar odpowiedzialności spada więc na wszystkich pozostałych seniorów Sparty, a także na juniora Bartłomieja Kowalskiego, który uratował zespół w 14 oraz 15 biegu meczu na Motoarenie.

Apator z pewnością może sobie pluć brodę, że mecz u siebie skończył się tylko remisem. Mimo tego przez kontuzję Woffidena przed nimi otwiera się niespodziewana szansa na awans do finału. Zdecydowanie lepiej niż w rundzie zasadniczej na Olimpijskim pojechać muszą Sajfutdinow oraz Lambert, a świetny mecz powtórzyć musi Dudek. Tor na stadionie Olimpijskim zawsze jest świetnie przygotowany więc oprócz dość równo zapowiadającego się spotkania, na torze powinniśmy oglądać sporo walki. Na to liczymy, a Was zapraszamy na nasze darmowe typy na żużel.

Półfinał, rewanż – Sparta Wrocław – Apator Toruń – typy żużlowe

  • Maciej Janowski poniżej 9.5 pkt – kurs 2.02 (LVBET)

Świetnie zapowiada się drugie dzisiejsze spotkanie we Wrocławiu pomiędzy miejscową Spartą, a toruńskim Apatorem. Gospodarze zmuszeni są radzić sobie bez swojego lidera w fazie play-offach Taia Woffidena. Spartanie zdecydowanie tracą dzisiaj bardzo dużo swojej mocny. Inni seniorzy muszą pojechać na świetnym poziomie, ale czy tak się stanie? Mamy pewne wątpliwości co do osoby Macieja Janowskiego. Z tej właśnie okazji z szerokiej oferty zakłady bukmacherskie na żużel warto zagrać na jego under punktowy na co mamy wiele argumentów.

Magic klasycznie ustawiony z numerem 13. W każdym biegu ma jakiegoś mocnego rywala, nawet w słabiej obsadzonych biegach 6 i 8. Maciek zacznie mecz w 3 biegu dnia w parze z Łagutą vs Dudek i Lambert. Już na start dostajemy całą śmietankę PGE Ekstraligi rodem z GP. Nie inaczej będzie w biegu 13 gdzie pod taśmą oprócz Janowskiego ustawią się także Dudek, Bewley oraz Safjtudinow. W tych dwóch biegach zdecydowanie liczymy na straty punktów, bo obsada jest bardzo mocna gdzie każdy może wygrać z każdym. We wspomnianym biegu 6 partnerem z pary Janowskiego będzie młody Małkiewicz, po stronie toruńskiej Lambert oraz Lampart. W biegu 8 Maciej pojedzie z Kowalskim vs Sajfutdinow oraz Przedpełski. W tym biegu także oprócz możliwej porażki z Emilem, jest także duża szansa na stratę punktów ze świetnie jeżdżącym ostatnio Kowalskim.

Janowski na Olimpijskim zazwyczaj radzi sobie świetnie jednak jego dyspozycja w tym sezonie jest daleka od ideału, a ostatnimi czasy wręcz bardzo słaba. W jego jeździe nie widać zaciętości, po przegranym starcie brakuje walki na dystansie oraz – może przede wszystkim – prędkości w motocyklach. Dzisiaj kilka biegów jest ciężkich, ma z kim przegrywać i potracić punkty. Powyższe argumenty kierują nas w stronę typu przeciwko niemu więc polecamy taki zakład przeglądając ofertę bukmacherską typy na żużel.@Jajs

 

  • Sparta Wrocław handicap -6,5 pkt – kurs 1,65 (LVBET)

Wieczorny półinał we Wrocławiu zapowiada się bardziej emocjonująco niż rywalizacja w Lublinie. Torunianie u siebie zdołali zremisować z faworyzowaną Spartą i mogą sobie tylko pluć w brodę, że nie zdołali wypracować przewagi w biegach nominowanych po dwóch taśmach wrocławian. Jakakolwiek wygrana Apatora byłaby w tym przypadku na wagę złota, a tak to o awans może być ciężko.

WTS osłabiony dziś brakiem Woffindena, który przechodzi rehabilitację po kontuzji. W jego miejsce awizowany jest Charles Wright, który poza czteroma występami na poziomie drugiej ligi nie ma doświadczenia z polskich torów. Bardzo możliwe jednak, że mistrz Wielkej Brytanii z 2018 roku wcale dziś na torze się nie pojawi. Asem w rękawie trenera Śledzia jest w tym przypadku Bartek Kowalski, który może zostać bohaterem tego dwumeczu. Najpierw utrzymał remis Sparcie w Toruniu, a dziś pojawi się pod taśmą na pewno pięć razy. Można przedstawiać dziś bardzo złożone analizy żużlowe, jednak naszym zdaniem to właśnie dyspozycja Bartka będzie dziś kluczowa. Nie ma jednak wątpliwości, że junior Spartan jest w stanie wygrać praktycznie z każdym zawodnikiem gości, co pokazał już w Toruniu. Nie wiadomo, jaka będzie dziś taktyka szkoleniowca wrocławian. Czy Kowalski będzie puszczany na mocniejszych rywali, czy raczej na słabszych, aby dowozić pewne punkty. Wtedy Małkiewicz, czy Wright będą trochę rzucani na pożarcie na liderów Aniołów. Kursy na żużel w tym przypadku sa niezłe, a linie nie są bardzo zawyżone. Dziś na pewno na wysokości zadania muszą stanąć Janos i Piter, bo o formę Dana i Artioma raczej nie ma we Wrocławiu obaw. U gości wiele słabych punktów, które dziś na pewno się uwidocznią, bo ciężko przewidywać, aby Lampart, czy Przedpełski przywozili liderów Sparty za plecami, tym bardziej na wrocławskim owalu.

Podsumowując typujemy, że Sparta pomimo osłabień dziś pewnie przypieczętuje awans do finału. Apator swoje nadzieje zaprzepaścił w dwóch ostatnich biegach pierwszego meczu. To tam powinni dwukrotnie wygrać i dziś podchodzać z 6-8 punktową przewagą mogliby myśleć o końcowym sukcesie. @dwight

 

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”