Cierniak wczoraj, Zmarzlik dziś? Bardzo możliwe, aby duńskie Vojens było w tym roku bardzo szczęśliwe dla Polaków i ich kibiców. Kilkanaście godzin temu obronę tytyułu IMŚJ mógł świętować Mateusz, a dziś wielce prawdopodobne, że z seniorskiego tytułu będzie się cieszył jego klubowy kolega. Z racji kolejnych zawodów zapraszamy na nasze typy. Grand Prix dojeżdża do końca, więc to ostatnia pora, aby to wykorzystać. Zawody w Vojens w mocno zmienionej obsadzie. Nie pojedzie aż trzech zawodników z cyklu. Janowski, Woffinden i Thomsen – oni nie wystąpią na duńskim owalu. Zastąpią ich Lebiediew, Huckenbeck i Jan Kvech. Z Polaków poza Bartkiem ujrzymy jeszcze tylko Patryka Dudka. Faworytami bukmacherów bez zaskoczeń są zawodnicy z podium, którym powinno najbardziej zależeć na dobrym wyniku, jednak jasnym jest, że reszta stawki będzie walczyć o każdy punkt z kandydatami do „pudła”. Poniżej mamy dla Was typy na Grand Prix Danii, które według nas są dziś warte uwagi.

Speedway Grand Prix – 9. runda, Vojens (Dania). Typy bukmacherskie

  • Robert Lambert powyżej 7.5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1.72 (LVBET)

Kontynuujemy granie żużla. Spoglądamy dziś do Vojens na przedostatnią rundę zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata. Z naszej strony to czas na kolejne typy bukmacherskie. Grand Prix wchodzi w decydującą fazę, więc każdy zawodnik mający szansę na medal bądź utrzymanie w cyklu musi dać z siebie wszystko. Z oferty bukmacherskie typy na Grand Prix proponujemy zakład w kierunku Roberta Lamberta.

Brytyjczyk mocno położył ostatnio mecz swojej polskiej drużynie w Toruniu. W polskiej lidze co jakiś czas zawodzi jednak w zawodach GP jeździ bez zarzutu. Robert ma zapewniony udział w przyszłorocznym cyklu GP, ale w każdej rundzie na pewno będzie chciał pokazać się jak najlepiej i będzie walczyć o punkty w każdej rundzie. Linia dzisiaj jest dość niska i Lambert spokojnie jest w stanie przekroczyć ten próg punktowy. Przed rokiem Brytyjczyk był blisko wygrania turnieju w Vojens, zajmując drugie miejsce ulegając tylko Zmarzlikowi.

Dzisiejszy turniej odbędzie w mocno okrojonej obsadzie. Braknie Thomsena, Janowskiego czy Woffindena. W ich miejsce zobaczymy Huckenbecka, Kvecha oraz Lebiediewa. Z dziką kartą pojedzie Rasmus Jensen. Obsada jest więc mocno słabsza niż w klasycznej wersji, choć i tak jest dużo świetnych zawodników. Z szerokiej bukmacherskiej oferty typy na Grand Prix Danii typ na Lamberta wydaje się być fajną opcją.@Jajs.

 

  • Leon Madsen powyżej 9,5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1,80 (LVBET)

Przedostatnia rundy cyklu GP odbędzie się w duńskim Vojens, owalu którym jest dość specyficzny i nie wybacza błędów szczególnie tych sprzętowych. Potrzeba więc wiele doświadczenia i znajomości tego toru. Warto więc dziś stosować proste rozwiąania. Przeglądając typy na GP Danii takowym wydaje się over Leona Madsen, bo on akurat ten tor zna bardzo dobrze, a cały czas ma o co walczyć w całym cyklu.
Duńczyk ma stratę jedenastu punktów do Bewleya i musi odjechać dwa dobre turnieje, aby powalczyć o miejsce w czołowej szóstce. Vojens to najlepsze miejsce do tego, a gdzie Leon miałby w końcu wygrać, czy chociaż stanąć na podium, jak nie we własnym kraju. Forma zawodnika Włókniarza również napawa optymizmem. W obu meczach półfinałowych PGE Ekstraligi był jedym z najjaśniejszych punktów Lwów. Co prawda pod koniec rewanżu, gdy Motor zapewnił sobie awans ciśnienie z Madsena trochę zeszło i nie był już tak bardzo zmotywowany jak wcześniej. Niemniej akurat on na pewno na ten finał zasłużył biorąc pod uwagę cały sezon. Tak się jednak nie stało, a Duńczykowi pozostała walka o brąz oraz jak najlepszą pozycję w GP. Tor w Vojens jest całkiem przyjazdny dla Madsena. W zeszłym roku stanął tu nawet na podium i pewnie będzie chciał to koniecznie powtórzyć, a znając jego charakter i ambicje będzie chciał sobie odbić mecze z Motorem i pokazać czołówce na co go stać w stawce najlepszych żużlowców na świecie.
Linia na fazę zasadniczą nie jest bardzo wygórowana, a i kurs zachęcający. Przy wszelkich absencjach i zawodnikach rezerowowych, którzy dziś pojawią się na torze Leon spokojnie powinien taki wynik zrobić, więc jeśli szukacie typy na GP Vojens to wszelkie ruchy ku Duńćzykowi będą jak najbardziej uzasadnione. @dwight

  • Holder powyżej 9,5 pkt w fazie zasadniczej – kurs 1,72 (LVBET)

Przed nami przedostatnia runda zmagań o tytuł o Indywidualnego Mistrza Świata, tak więc pora na typy na Grand Prix Danii. Tym razem przyjrzymy się Jackowi Holderowi, który pomimo absencji w jednym turniejów nadal ma szansę na medal. Można śmiało stwierdzić, iż Australijczyk jest jedną z rewelacji tegorocznych zmagań. W ostatnim spotkaniu ligowym pokazał, iż po kontuzji nie ma już śladu i nadal jest w dobrej dyspozycji.

Potwierdzeniem jego formy było zwycięstwo w kwalifikacjach, które sprawiło, iż dwukrotnie pojedzie z pola B, które we wczorajszych zawodach było dość skuteczne. Warto dodać, iż przez kontuzje niektórych zawodników stawka jest dość mocno przerzedzona i wystartują nieco słabsi zawodnicy.  Teoretycznie najciężej wygląda jego pierwszy bieg, gdzie pojedzie przeciwko Zmarzlikowi, Jensenowi oraz Doyle. Następne dwa starty wyglądają nieco łatwiej, w których powinien wykręcić ok. 5 punktów. Dość mocno obsadzony jest jego czwarty start, gdyż pojedzie na Vacullika, Lindgrena oraz Dudka. Teoretycznie najłatwiej wygląda jego ostatni start, bowiem pojedzie z korzystnego pola B na dość przeciętnych przciwników.

Sądzę, iż Australijczyk podtrzyma dobrą dyspozycję zarówno z rozgrywek ligowych, jak i kwalifikacji i zdobędzie, co najmniej 10 oczek. Jack na pewno będzie zdeterminowany by wykręcić  jak najlepszy wynik, który przybliży go do zdobycia historycznego medalu w cyklu GP. Dlatego też typem żużlowym na ten turniej jest over punktowy Holdera.  @power30

LVBET – 20 PLN za darmo dla nowych graczy. Zarejestruj się i użyj nasz kod „TYPYZUZLOWE”

Dodano: 16 września 2023  Autor: Sylwek Kategoria: Grand Prix Typy